Çankaya Halk Eğitimi Merkezi Kursları

Çankaya Halk Eğitimi Merkezi kursları 11 dersliği, 12 mesleki uygulama laboratuvarı, 4 bilgisayar teknolojileri sınıfı, 1 resim sınıfı hizmet vermektedir. Ankara Çankaya Halk Eğitimi Merkezi aşağıda yer alan adreste hizmet vermeye devam etmektedir.

AdresKızılay, Özveren Sokak, No.24 Çankaya/Ankara
0312 230 71 32
https://cahem.meb.k12.tr/
cankaya-halk-egitimi-merkezi

Çankaya Halk Eğitimi Merkezi hangi kurslar var?

Çankaya Halk Eğitim Merkezleri kursları ise aşağıda yer alan listede yer almaktadır. Ve açılmasını istediğiniz kurs varsa e-yaygın üzerinden talep oluşturabileceğiniz gibi halk eğitim merkezleri aracılığı ile de yapabilirsiniz.

Genel olarak aşağıda listede yer alan kurslar açılıyor olsa da şu an açılacak olan güncel kurslara e-yaygın üzerinden ulaşabilirsiniz. Ayrıca kurumun resmi internet sitesi üzerinden de bilgi alabilirsiniz.

Aile ve Tüketici Bilimleri

 • Sağlıklı Beslenme

Bilişim Teknolojileri

 • Bilgisayar İşletmenliği
 • Grafik ve Animasyon
 • Üç Boyutlu Grafik Animasyon 3 DS MAX
 • Web Tabanlı İçerik Yönetim Sistemleri
 • Temel Robotik ve Kodlama

Büro Yönetimi ve Sekreterlik

 • Bilgisayarda Hızlı Klavye Kullanımı
 • Standart Türk Klavyesi

Çocuk Gelişimi ve Eğitimi

Geleneksel Oyunlar ve Zeka Oyunları

Giyim Üretim Teknolojisi

Grafik ve Fotoğraf

Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleri

 • Cilt Bakımı Hizmetleri
 • Saç Bakımı ve Yapımı

Kişisel Gelişim ve Eğitim

 • Diksiyon
 • Diksiyon, Spikerlik ve Sunuculuk
 • Türk İşaret Dili

Muhasebe ve Finans

Müzik ve Gösteri Sanatları

Okuma Yazma

Sağlık

 • Gıda ve su Sektöründe Çalışanlar İçin Hijyen Eğitimi
 • Güzellik ve Saç Bakım Hizmetlerinde Çalışanlar İçin Hijyen Eğitimi
 • İlk Yardım

Sanat ve Tasarım

 • Sulu Boya Resim

Seramik ve Cam Teknolojisi

Spor

Yabancı Diller

Yiyecek İçecek Hizmetleri

 • Aşçı Çırağı
 • Pastacı Çırağı
 • Butik Çikolata Hazırlama

Halk Eğitim Merkezi Kayıtları Nasıl Yapılır?

Halk eğitim merkezi kurslarına kayıt yaptırmak bir tık ötenizde. e-yaygın üzerinden yapacağınız kurs başvurularında kurs talep oluşturabilirken, kurslara ön kayıt da yaptırabiliyorsunuz. Ayrıca kurumu da şahsen başvuru yapabilirsiniz.

Halk Eğitim Merkezi kayıtları nasıl yapılır, kayıtları ne zaman yapılır? sorularının cevabını ise altta yer alan linkte bulabilirsiniz.

https://www.kursbilgisi.com/halk-egitim-merkezi-kayitlari-nasil-yapilir/

Çankaya Halk Eğitim Merkezi Duyurular

Ankara Çankaya Halk Eğitim Merkezinde birçok programda kurslar verilmektedir. Birçok branşta verilen kurslar ise Halk Eğitimi Merkezinin internet sitesinde duyurulmaktadır.

Güncel kurs duyuruları arasında Bilgisayar İşletmenliği, İngilizce A1 kursu, Diksiyon, Spikerlik ve Sunuculuk, Manikürist, El ve Ayak Bakımı kurs kayıtları başlamıştır.

Çankaya Halk Eğitimi Merkezi Usta Öğretici Başvuruları Ne Zaman?

Çankaya Halk Eğitimi Merkezi usta öğretici başvuruları ise her yıl ağustos ve eylül aylarında yapılmaktadır.

Başkent Halk Eğitim Merkezi

Çankaya’da yer alan diğer bir halk eğitim merkezi kurumu ise Başkent Halk Eğitimi Merkezidir. Kurum ayrıca açık öğretim ortaokul-lise kayıt ve kayıt yenileme işlemlerinin yapılabildiği, mesleki,teknik kursları, sosyal ve kültürel kurslarıyla hizmet veren bir eğitim kurumudur. Bu kurumda kurs başvuru yapmak için kimliğinizle, başvuru yapmak istediğiniz programa kurs kaydı yaptırabilirsiniz. Açılacak güncel kurs listesi için bağlantıya tıklayabilirsiniz. https://baskenthem.meb.k12.tr/meb_iys_dosyalar/06/06/964926//icerikler/acacagimiz-kurslar_13158284.html

Başkent halk eğitimi merkezi hakkında daha fazla bilgi için https://www.kursbilgisi.com/baskent-halk-egitimi-merkezi/

Çankaya Ücretsiz Kurslar

Çankaya’da halk eğitim merkezi dışında Çankaya Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu kurslarla, Beltek ve Belmek kursları da bulunmaktadır.

Çankaya Evleri: Çankaya Evleri ve Kurs Programları sizi bekleyen eğitimler arasında. 1 adet kimlik fotokopisi, 1 tane fotoğraf ile başvuru yapabilir ve ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz.

Piyano, gitar, çocuk korosu, konservatuar ve müzik okulları hazırlık kursları, dikiş, keçe, mefruşat, nakış, amigurumi, takı tasarım, örgü gibi daha birçok branşta eğitimler verilmektedir.

Beltek

Ankara ücretsiz kurslar denilince Beltek gelmektedir. Beltek ile iki aylık ve 3 aylık periyotlar halinde iki çeşit kurs verilmektedir. Bir yılda 3 kez 3 aylık, dört ya da beş kez 2 aylık kurs açılabilmektedir. Beltek kursları 163 farklı alanda verilmektedir. İngilizce eğitimi alma fırsatı da sunan Beltek’de herhangi bir kursta 81 ve üzeri başarılı olan kursiyerlere yabancı dil olarak İngilizce verilmektedir. Daha fazla bilgi için linke tıklayabilirsiniz. https://www.kursbilgisi.com/beltekankara/

Belmek

Çankaya Belmek kursları ise Ankaralı hanımlar için güzel fırsatlar sunuyor. Hem hobi hem de hobinin kazanca dönüştüğü kurslarla 31 branşta eğitim veriliyor. Sizlerde bu kurslardan yararlanmak isterseniz geç kalmayın. https://www.kursbilgisi.com/belmek/ ayrıntılı bilgi için linke tıklayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir