Açıköğretim Giriş Nasıl Yapılır?

Heyecanla yapılan kayıt işlemleri sonunda bir an önce açıköğretim giriş nasıl yapabilirim sorusuna cevap ararız. Yarım kalan eğitimler, yarım kalan hayaller ile eğitim serüvenini açık öğretimden devam ettirmek isteyen öğrencilerin tercih ettiği açık öğretim ile okul yolculuğunun bir durağı olan giriş işlemlerini nasıl yapacağımız hususu bu yazımızda bulabilirsiniz. (1)Peki açık öğretim ortaokulu, açık öğretim lisesi, mesleki açık öğretim lisesi girişi nasıl yapılır?

aol giriş

Açık Öğretim Ortaokul Girişi Nasıl Yapılır?

Açık öğretim ortaokuluna kayıt yaptırdınız ya da kayıt yenileme işlemlerini gerçekleştirdiyseniz yapmanız gereken https://aionet.meb.gov.tr/OgrenciGiris.aspx linke tıklayarak sizden istenen T.C kimlik numaranız, güvenlik kodu ve şifreniz ile birlikte giriş yapabilirsiniz.

Bilgileriniz ile giriş yaptığınızda açılacak olan ekranda ders seçimi yapabilirsiniz. Şifrenizi unuttuysanız yapmanız gereken ise şifremi unuttum tıklayarak istenen bilgileri doldurmanızdır.

Açık öğretim ortaokulu giriş sayfası için http://aio.meb.gov.tr/ internet sitesi üzerinden işlemlerinizi yapabilirsiniz. Diğer yöntem ise Milli Eğitim Bakanlığı’nın 7/24 hizmet veren iletişim merkezi numarası (MEBİM) 444 0 632 ile iletişim kurarak ya da açık öğretim ortaokulunu arayarak öğrenci numaranızı verip yeni şifre alabilirsiniz.

Açık Lise Giriş İşlemleri Nasıl Yapılır?

Açık öğretim lisesine kayıt olan ve kayıt yenileyen öğrencilerin yapması gereken iş ve işlemler şöyle; https://aol.meb.gov.tr/ adresinden açık öğretim lisesi ile ilgili işlem yapabileceğiniz ana sayfaya girebilirsiniz. Burada ise Sisteme Giriş sekmesinden öğrenci girişini seçerek giriş ekranına geçebilirsiniz. http://aolweb.aol.meb.gov.tr/ogrenci_giris.aspx

acik-lise-kayitlari

Yukarıda gördüğünüz üzere sisteme giriş ekranında yer alan T.C kimlik numaranız, güvenlik kodu ve şifreniz ile giriş yapabilirsiniz. Ya da aöl giriş e-devlet şifrenizle de mümkün olmaktadır. Bunun için ise e-devlet girişi seçmelisiniz.

Açık Öğretim Liselerine (Mesleki Açık Öğretim Lisesi, Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi) giriş yapmak için yukarıda yer alan ekranı kullanılacak olup aşağıdaki linkten de giriş ekranına ulaşabilirsiniz. http://aolweb.aol.meb.gov.tr/ogrenci_giris.aspx

Açık öğretim şifrenizi unuttuysanız yapmanız gereken işlemlerde aynı şekildedir, giriş ekranından yapabileceğiniz gibi yukarıda yer alan MEBİM numarası ile de yeni şifre alabilirsiniz.

Açık Öğretim Mobil Uygulaması: Açık öğretimdeki yeniliklerden biri olan mobil uygulama ile öğrenciler Açık Öğretim Okulları Bilgi Yönetim Sisteminden yapılan tüm işlemler açık öğretim uygulaması ile yapılabilecek.

AÖF Öğrenci Girişi Nasıl Yapılır?

Açık Öğretim Fakültesi öğrencileri için ise okudukları üniversiteye göre giriş ekranı değişir. Anadolu Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi ya da İstanbul Üniversitesi öğrencisiyseniz okulunuza göre yapabilirsiniz.

Anadolu Üniversitesi öğrenci girişi; https://aosogrenci.anadolu.edu.tr/ adresinden yapılmaktadır. e-devlet şifrenizle de giriş yapabileceğiniz gibi öğrenci numaranızla da giriş yapmanız mümkün.

Atatürk Üniversitesi öğrenci girişi ise; https://oys.ataaof.edu.tr/ adresinden yapılmaktadır. Öğrenci bilgi sistemi giriş şifreniz ve kullanıcı adınızla giriş yapabilirsiniz.

İstanbul Üniversitesi için ise; https://auzef.istanbul.edu.tr/tr/_ adresi kullanabilirsiniz.

Açık Öğretim Sistemi hakkında daha fazla bilgi almak için aşağıdaki sayfalardan bakabilirsiniz.

Açık Öğretim Liseleri hakkında bilgi almak için https://www.kursbilgisi.com/acik-ogretim-lisesi/

Açık Öğretim Ortaokulu hakkında bilgi almak için tıklayın.

Açık öğretim kayıt yenileme ve ders seçme işlemleri için tıklayın.

Açık lise resmi web sitesi için; http://aol.meb.gov.tr/

Referanslar

1.Tosun, F. Ç., & Bayram, A. AÇIK ÖĞRETİM LİSESİNDE ARTIŞ: KADIN ÖĞRENCİLER1.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir