Arnavutköy İSMEK

Arnavutköy’ün tarihi tam olarak bilinmese de, bulunan kayıtlarda Arnavut bir köylünün Arnavutköy’ün isim babası olarak bilinir. Bu küçük bilginin ardından Arnavutköy ilçesinde yer alan İSMEK kurs merkezlerini değerlendirerek yazımıza devam edelim.

arnavutköy-ismek

Arnavutköy İSMEK

Arnavutköy Eğitim Merkezinde;12 program, 6 derslik ve 6 öğretmeniyle eğitim vermeye devam ediyor. El Sanatları ve Zanaat alanında, Mesleki Eğitimler ve Kişisel Gelişim alanlarında eğitim vermeye devam ediyor. Başlıca eğitimler ise şöyle;

 • El Sanatları ve Zanaat
  • Pratik Süsleme Teknikleri atölyesi
  • Pike Dikimi
  • Elde Kurdele İşi
  • Dekoratif Ahşap Süsleme
  • Çeyiz Ürünleri Hazırlama
  • Ahşap Boyama ve Vernikleme Elemanı
  • Ahşap Boyama Temel Teknikleri
 • Mesleki Eğitimler
  • Muhasebeye Giriş
  • Genel Muhasebe
  • Bilgisayar İşletmenliği
 • Kişisel Gelişim
  • İngilizce A1
  • İngilizce A2

Adres: Merkez Mahallesi, Eski Edirne Asfaltı Caddesi, No:1211 Kat:4-5 Arnavutköy/İSTANBUL

Telefon:0212 597 89 74

Bolluca

Arnavutköy Bolluca Eğitim Merkezi 16 program, 5 derslik ve 5 öğretmeniyle sizleri kurslarla buluşturuyor. Mesleki eğitim alanında el sanatları ve zanaat alanında, kişisel gelişim alanında kurslar sizleri bekliyor.

Adres: Hicret Mahallesi, Abdullah Gül Sokak, No:11 Kat: 2 Arnavutköy Kültür Merkezi Bolluca / Arnavutköy

Telefon:0212 685 00 27

Arnavutköy Engelliler Merkezi

İsmek kurs merkezlerinden biri olan Arnavutköy Engelliler Eğitim Merkezi 11 program, 2 derslik ve 3 öğretmeniyle; mesleki eğitimler, kişisel gelişim ile el sanatları ve zanaat alanında eğitim vermeye devam ediyor.

Adres:Mehmet Akif Ersoy Mahallesi, Atatürk Caddesi, No:79 Arnavutköy

Telefon:0212 597 83 12

İSMEK’e Nasıl Başvuru Yapılır?

Çoğunlukla online seçeneği kayıt olduğumuz İSMEK kurslarına kayıt olmak için ön kayıt oluşturmamız gerekmektedir. Bunun için ise online seçeneğini ile başvuru yapmamız gerekmektedir. Online başvuru için yapmamız gereken  https://enstitu.ibb.istanbul/portal/default.aspx adresine giderek sitenin üst sağ kısmında yer alan kayıt ol sekmesine tıkladığınızda https://kursiyer.ibb.istanbul/ açılacak kayıt sayfasında sizlerden istenen bilgileri doldurmanız gerekmektedir. Buradan istenen bilgileri doldurmanız takdirde açık olan kurslara başvuru yapmanız mümkün. Daha fazla bilgi için https://www.kursbilgisi.com/ismeke-nasil-basvuru-yapilir/ bakabilirsiniz.

Arnavutköy Halk Eğitim Merkezi

Biliyorsunuz, ülkemizin her ilinde ve ilçesinde bulunan halk eğitim merkezleri yıl boyunca kayıt almakla birlikte ücretsiz eğitim imkanı sunan yaygın eğitim kurumlarındandır. Halk eğitim merkezi müdürlüklerinden, halk eğitim merkezi internet siteleri üzerinden ve e-yaygın üzerinden başvuru yapabileceğiniz bu kurslarda eğitim alabilirsiniz. Bilgisayardan, el sanatları kurslarına, mesleki eğitimden kişisel gelişime binlerce kurstan dilediğinizi seçebilirsiniz.

ARGEM Arnavutköy

Arnavutköy Belediyesinin ücretsiz kurslarından biri olan ARGEM; ortaokul öğrencileri için bulunmaz bir fırsattır. Her yıl ağustos ayında sadece kimliğinizle başvuru yapabileceğiniz bu kurslara etütler, dersler, liselere hazırlık kursları ve bireysel çalışmaya uygun kütüphane ile gençlerimize, geleceğimize ücretsiz eğitim fırsatı sunuyor.

Argem’de Yaz Kur’an Kursları Başlıyor

6-13 yaş arası çocuklar için düzenlenecek olan yaz Kur’an kursları 20 haziranda başlıyor. 6 hafta sürecek olan eğitimde; Kur’an, Elif ba, siyer, ilmihal dersleri verilecek. Ücretsiz olarak verilecek bu kurslar için kayıtlar ise 25 mayıs ve 15 haziran tarihleri arasında.

Başvuruyu; kimlik fotokopisi ve başvuru formuyla Argem şubelerinden yapabilirsiniz.

AYEM(Arnavutköy Yaşlı ve Engelli Koordinasyon Merkezi)

Her insanın engelli adayı ve aynı zamanda ömrümüz olduğu sürece yaşlanacağımız varsaydığımızda bu süreçlerin bakımının da ne kadar zor olduğunu tahmin edebiliriz değil mi? Evde bakım maaşı alan birçok kişinin ise maalesef yeterli bilgi ve donanıma sahip olmadığı da bir gerçek. Arnavutköy Belediyesinde engelli ve yaşlı bakım maaşı alan kişilere yönelik hasta bakım hizmetleri kursu açılmıştır. Bu kurs ile engelli bireylerin bireysel ihtiyaçlarının karşılanması ve toplumsal farkındalık gibi hususlarda eğitim verilmektedir.

Sanat Akademisi

Arnavutköy’de yer alan diğer ücretsiz eğitim kurumlarından biri de sanat akademisidir. Pandemi nedeniyle birçok branşta eğitime ara verilse de şu branşlarda eğitimlere devam edilmektedir. Halk Oyunları, piyano, tiyatro, müzik eğitimi, temel fotoğrafçılık, resim, radyo programcılığı, kalifrafi, keman, senaryo yazarlığı, drama ve daha birçok kursta eğitim verilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir