KAYMEK Kursları

2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Kaymek Kursları için başvuru sürecine geri sayım başladı. Kaymek 1.dönem kayıtları 11 Eylül Pazartesi günü başlıyor.

Aşağıda ise Kaymek online başvuru, kaymek uzem kayıt nasıl yapılır bulabilirsiniz. Ayrıca kurs merkezleri, branşlar ve daha fazlası yer almaktadır.

KAYMEK Nedir, Kimler Başvuru Yapabilir?

Kaymek Sanat ve Meslek Eğitim Kursları; Kayseri’de yaşayan, meslek edinmek isteyen, 18 yaş altındakilerin veli iznine dayanan ve üst yaş sınırı olmaksızın herkesin başvuru yapabileceği kurslardandır. Sanat ve Mesleki Eğitim Kurs Merkezlerinde birçok farklı alanda yüzün üzerinde branşta başvurular alınmaktadır. Ayrıca kurs sonunda başarılı olanlara, kursun içeriğine göre MEB onaylı sertifika veya KAYMEK Katılım Belgesi sizleri bekleyenler arasında.

kaymek-kurslari

Kaymek Online Kayıt Yapılır?

Kaymek kurslarına başvuru yapabilmek için https://www.kaymekonline.com/ linke tıklayarak sizden istenen bilgileri doldurmanız gerekmektedir. Burada sizden istenen bilgiler arasında T.C kimlik numaranız, isim soy isim ve doğum tarihinizle kayıt olmanız gerekmektedir.

İkinci aşamada ise ilk defa kayıt olanlar için ekstra bilgiler istenilmektedir. telefon numarası, eğitim durumu gibi istenen bilgiler doldurulduktan sonra ise kurs başvuru işlemlerine başvuru yapabilirsiniz.

Kaymek online ile ekranları gördüğünüz üzere kursiyer girişi ve tercihte bulunacağınız birimler görünmektedir. Kaymek uzem kayıt için uzaktan eğitim girişi seçerek hem Kaymek Kurslarını hem de Genç Kaymek kurslarını görebilirsiniz.

kaymek ekran
Kursiyer girisi

Genç KAYMEK

Bir gençlik projesi olan Genç Kaymek; geleceğimize yatırım yapan bir kurumdur. Matematik, Türkçe eğitimleri verilmekte, anlaşılamayan konular için etütler düzenlenmekte, çok yönlü hizmetleriyle gençlerimizin yanında olan, eğitim ihtiyaçlarına destek olan bir eğitim faaliyetidir.

8. Sınıfa geçmiş olan öğrencilere, LGS’ye hazırlık için Türkçe ve Matematik kursları verilirken, 12. sınıfa geçmiş ve lise mezunu olan öğrencilere, YKS’ye hazırlık kapsamında müfredata uygun bir şekilde yoğunlaştırılmış Türkçe ve Matematik dersleri verilerek öğrencilerin zorlu sınav maratonunda öğrencilerin yanlarında olmaya devam edecek.

Kaymek Yaz Okulu kayıtları gençlik merkezlerinde başladı. 8-14 yaş arası çocukların LGS ön hazırlık eğitimleriyle hazırlayan ücretsiz kurslardan yararlanmak için kayıt olmakta geç kalmayın.

KAYMEK UZEM

Kayseri Büyükşehir Belediyesi uzaktan eğitim merkezi ile uzakları yakın ediyor. Kurs merkezine gitmeden online eğitim ya da videolarla eğitim imkanı sunmaktadır. KAYMEK UZEM’de LGS, YKS kursları ile sanat ve mesleki alanda da eğitimler verilmektedir.

2023-2024 Kaymek Uzaktan eğitim kurs başvuruları alınmaktadır. Sizlerde Kaymek’e kayıt olup, kurs seçebilir ve online olarak eğitimlerinizi alabilirsiniz. Kurs seçimi için ise; açılacak olan kurslar listesinde sağda bulunan seç seçeneğini tıklayarak tekrardan bilgi girişi yapmanız gerekmektedir. Ad, soy ad, doğum tarihi, adres, kurs bilgisi gibi bilgilerin doldurulması ile kaymek uzem ön kayıt yapabilirsiniz.

Kayseri KAYMEK Kursları

95’e yakın branşta eğitim veren KAYMEK Sanat ve Mesleki Eğitim Kurslarında verilen eğitimlerden bazıları şunlardır;

 • Alüminyum Kabartma
 • Cam Mozaik
 • Dekoratif Tablo Yapımı
 • E-Ticaret
 • Genotıp Hastane Otomasyon Sistemi
 • Hasta ve Yaşlı Öz Bakımına Destek Olan Kişilere Eğitim
 • Özel Gün ve Organizasyon Tasarımı
 • Saç Renklendirme
 • Seramik Biçimlendirme(hava yolu ile kuruyan)
 • SEO-Sosyal Medya Uzmanlık Eğitimi
 • Temel Fotoğraf Çekimi
 • 3D Yazıcı Operatörlüğü
 • Filografi
 • Kağıt Rölyef Yapımı
 • Elde Kurdele İşi
 • Dekoratif Örtü Dikimi
 • Takı Tasarımcısı
 • Makrome Örgü Yapımı
 • Yağlı Boya Resim
 • Türk İşaret Dili
 • Diksiyon
 • Okul Öncesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi
 • Arapça
 • Düz Dikiş Makineci
 • Bilgisayar İşletmenliği
 • Hasta Kabul İşlemleri

KAYMEK Meslek Edindirme Kurs Merkezleri

Kaymek kurs merkezleri Kayseri’de birçok noktada eğitim faaliyetlerini devam ettiriyor. 12 kurs merkezi ve 95 farklı branşta eğitimlerine devam eden kurs merkezlerinin adresleri ise şöyle;

Kaymek Ziyagökalp

Ziya Gökalp Mahallesi, Milli Egemenlik Caddesi, No:5 Kocasinan/Kayseri

0352 331 97 47

Kaymek Argıncık

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi, Osmangazi Caddesi, No:155 Kocasinan/KAYSERİ

0352 240 75 40

Kaymek Akademi

Kaymek Köşk

Köşk Mahallesi Sosyal Yaşam Merkezi

Kaymek Sanat Merkezi

Ahievran Caddesi, No:34

Kaymek Sümer

Mevlana Mahallesi, Barışmanço Caddesi, Kazımyedekçioğlu Sokak, No:12 Kocasinan/Kayseri

0352 337 37 88

Kaymek İhtisas

Hacı Saki Mahallesi, Seher Caddesi, No:11

0352 231 88 36

Kaymek Beyazşehir

Beyazşehir, Çınar Altı İş Yeri Küme Evleri/ Kocasinan

Kaymek Göznuru

Ahi Evran Caddesi, No:34

Sosyal Yaşam Merkezleri

Sosyal yaşam merkezleri halkın istekleri doğrultusunda açılmış, gençlerimizin geleceğe hazırlık yolunda eğitimlerinde destek olurken; yetişkinlere yönelik kurslarıyla sanat ve mesleki eğitim kursları, sosyal kurslar, spor faaliyetleri gibi birçok etkinlik sunan merkezlerdendir.

Kaymek Kariyer

Kaymek Kariyer ve Rehberlik Merkeziyle iş bulmaya çalışan kişilere destek olmak amacıyla kurulmuştur. Sertifika almaya hak kazananlar ile işe ihtiyacı olan kişiler için organize edilmiş, işveren ve iş arayanların buluştuğu noktalardan biri olmuştur.

Engelsiz Yaşam Merkezi

Besime Özderici Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi engelli bireylerin hayata kazandırılması, tutundurulması, kendi kendilerine yetebilen bireyler olması amacıyla kurulmuştur.

Duyurular

Besime Özderici Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezine kayıtlar devam ediyor; Yaş sınırlaması olmayan bu kurs merkezine başvuru yapabilmek için;

Kimlik, RAM(Rehberlik Araştırma Merkezi) raporu, sağlık raporu, 2 adet fotoğraf ve varsa geçmişe dönük bireysel eğitim programı varsa onunla birlikte kurs merkezine başvuru yapabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

KAYMEK Açılımı Nedir?

Kayseri Meslek Eğitim ve Kültür kurslarını barındıran bir kurumdur. Gençlere, yetişkinlere hobi, meslek ve sanat edindirme kurslarının yanı sıra çocuklara ve gençlere yönelik sınavlara hazırlık kursları da verilmektedir.

Kaymek Uzem Nedir?

Zaman ve mekan sınırlaması olmayan, uzaktan eğitim ile kursiyerlerin derslere canlı olarak ya da video ile ulaşabildiği ücretsiz kurslardır.

Kaymek kursları MEB onaylı mı?

16 yaş ve üzeri herkesin yararlanabildiği KAYMEK kurslarında başarılı olanlar ve devamsızlık sınırını aşmayan kişilere MEB onaylı sertifika verilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir