İSMEK Uzaktan Eğitim Kayıtları Devam Ediyor.

İSMEK yüz yüze eğitimlerinin yanı sıra pandemi ile birlikte hayatımızda daha çok yer almaya başlayan uzaktan eğitim İSMEK’te de hizmet vermeye devam ediyor. İSMEK’e başvuruların başlamasıyla birlikte uzaktan eğitim almak isteyenler için de başvurular alınmaya başladı.

2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı İsmek Kayıt Tarihleri 4 Eylül’de başlıyor. Nasıl başvuru yapılır, hangi alanlarda eğitim verilmektedir? Daha fazlası yazımızın devamında olacak.

ismek-uzaktan-eğitim

İsmek Uzaktan Eğitim Başvurusu Nasıl Yapılır?

İsmek uzaktan eğitim başvuruları yapabilmek için öncelikle https://enstitu.ibb.istanbul/ sitesinden eğitim merkezlerinden uzaktan eğitim video ya da uzaktan canlı eğitim hangisini tercih etmek isterseniz sekmesine tıklayarak başvuru yapmak istediğiniz kurs programını seçmeniz gerekmektedir. Daha sonra ise kayıt ol seçeneği ile yönlendirileceğiniz https://enstitukayit.ibb.istanbul/ sayfasından istenen bilgilerle giriş yaparak kaydınızı yapabilirsiniz.

Başvuru yaptığınız uzaktan video eğitim kurslarını eğitim için belirlenen tarih aralığında bitirmeniz mümkündür. Bunun dışında eğitim başlangıç ve bitiş tarihleri sistem tarafından belirlenmekte olup, tarihlerde değişiklik yapılamamaktadır.

Uzaktan Eğitim Derslerine Nasıl Girilir?

Uzaktan eğitime kayıt olduysanız öncelikle yapmanız gereken uzaktan eğitimin internet sitesi üzerinden giriş yaparak oturum açmak olacaktır. https://uzaktanegitim.ibb.istanbul/ yer alan linke tıklayarak siteye giriş yaptıktan sonra “Oturum Açma” penceresinden Kullanıcı adı olarak T.C kimlik numaranız ve şifre olarak ise doğum yılınızı girmeniz gerekmektedir.”

Sonrasında ise dersler sekmesinden masa üstü ya da mobile göre bulunduğu konum farklılık gösterebilir. Masa üstünde sağ tarafta, mobilde alt kısımda yer alan dersler sekmesini görüntüleyerek buradan kayıt olduğunuz derslere giriş yapabilir ve derslerinizi tamamlayabilirsiniz. Ayrıca burada derslerin başlangıç tarihini, ne kadar tamamladığınızı görebilirsiniz.

Uzaktan video eğitim

Uzaktan video eğitimi alanında her geçen yeni programlar ekleniyor. Birçok programda verilen eğitimlerin arasında web tasarımı ve programlama, yazılım, temel bilgisayar kullanımı ve uygulamaları, dijital pazarlama gibi alanlarda eğitim alabilirsiniz. Başvuru yaptığınız programın eğitim süresi boyunca derslerinizi takip edebilir ve eğitiminizi tamamlayabilirsiniz.

 • Access ile temel veri tabanı tasarımı
 • Adobe XD İle Mobil Uygulama Tasarımı
 • Algoritma ve Programlama Temelleri
 • Android programlamaya giriş
 • Blog Web sitesi yapımı ve Boggerlik
 • Camtasia 2019 Kullanımı
 • Çevrim içi kelime bulutu uygulaması: Word Art Kullanımı
 • Eğitim Teknolojileri Uygulamaları
 • Eğitimde Kahoot Kullanımı
 • Excel 2019 Kullanımı
 • Excel Makrolara Giriş
 • Google Uygulamaları
 • Photoshop ile Web Arayüz Tasarımı
 • Powerpoint 2019 Kullanımı

gibi toplamda 85 farklı programda uzaktan video eğitim verilmektedir. https://enstitu.ibb.istanbul/portal/uzaktanegitim.aspx Bu linkten diğer programlara da bakabileceğiniz gibi başvuruda da bulunabilirsiniz.

Uzaktan canlı eğitim

Uzaktan canlı eğitimde Japonlarla Konuşma Atölyesi ve Front End Developer Eğitim Programına başvuru yapabilirsiniz. Başvuruların devam ettiği bu programlar için geç kalmayın.

Japonca: 60 saat sürecek eğitime katılım sağlayabilmek için en B1 seviyesinde japonca konuşuyor olma şartı vardır. Ders esnasında mikrofon ve kamera açık olması zorunluluğu vardır.

Front End Developer Eğitim Programı: 4 Ekimde eğitim verilecek olan ve toplamda 8 saat sürecek olan bu kurs ön kayıt niteliği taşımaktadır. Bu eğitimin amacı ise; 128 saatlik Front End Developer Eğitim Programı için yapılacak olan sınava ön kayıt olabilmek için düzenlenmiştir. Bu program sonucunda yapılacak sınavda aldıkları başarı puanına göre sıralanarak, kontenjan doğrutusunda Front End Developer Eğitim Programı’na kabul edilecektir.

Uzaktan Eğitim Sonucunda Sertifika Verilecek mi?

İSMEK eğitimlerinde uzaktan eğitim ile almak istediğimiz eğitimlerden de uzak kalmamış olduk. Peki bu eğitimler neticesinde başarılı olanlara sertifika verilecek mi?

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünce belirlenen modüle göre verilen eğitimlerde başarılı olunduğu takdirde kurs bitirme belgesi ya da katılım belgesi verilir.

Uzaktan eğitim neticesinde de belirtilen başarı ölçütlerinde ve eğitimi tamamlamak şartıyla verilen belgeler Enstitü İstanbul İSMEK tarafından belgelendirilmekte ve MEB onaylı değildir.

Sık Sorulan Sorular

 • İstanbul dışında yaşayanlar eğitimden yararlanabilir mi? Uzaktan eğitimde ikamet şartı aranmamakla birlikte istediğiniz yerden uzaktan eğitime katılım sağlayabilirsiniz.
 • Eğitimlerden kimler yararlanabilir? T.C kimlik numarasına veya yabancı kimlik numarasına sahip olanlar başvuru yapabilir ve kurslardan fayda sağlayabilir.

İsmek kayıtları hakkında detaylı bilgi için https://www.kursbilgisi.com/ismek-kayit-tarihleri/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir