Fatih Tasarım ve Üretim Merkezi

AdresBalat Mahallesi, Sultan Selim Caddesi, Çarşamba Çukurbostan Muhtarlık yanı, Fatih
Telefon0212 491 01 29

Tasarlamak ve üretime dönüşen yolda eğitimler alabileceğiniz bir uzmanlık okulu olduğunu biliyor muydunuz? Mükemmel ürünler dizayn etmek, alacağınız eğitimle mümkün olmaktadır. Fatih Tasarım ve Üretim Merkezinde de bu işi temelinden itibaren öğrenebileceksiniz. 58 program,14 derslik ve 22 öğretmeniyle eğitimlerine devam etmektedir.

Fatih Tasarım ve Üretim Merkezinde hangi programlarda eğitim verilmektedir? Nasıl başvuru yapılır? Detaylar yazımızda.

fatih-tasarim-ve-üretim-merkezi

BRANŞLAR

Ahşap Boyama Temel Teknikleri

240 saat süren ve sertifika alabileceğiniz bu program ile; ahşap boyamada temel teknikleri öğretileceği eskitme, çatlatma, dekopaj, peçete yapıştırma gibi tekniklerle ahşap, seramik, polyester, cam tarzı yüzeylerde süsleme ve vernikleme ile birbirinden güzel tasarım yapabilirsiniz. Evde eskiyen ahşap eşyalarınız varsa, yenilemek istediğiniz eşyalarınız varsa alacağınız eğitim sonunda bambaşka hale getirebilirsiniz.

Fatih Tasarım Merkezi dışında eğitim verilen kurs merkezleri ise şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Bağcılar Kirazlı,
 • K.Çekmece Sefaköy,
 • Ümraniye Engelliler Merkezi,
 • Esenler Atışalanı kurs merkezlerinde bu eğitimi alabilirsiniz.

Amigurumi Oyuncak Yapımı

Çocuklarımıza, sevdiklerimize el emeği göz nuru oyuncak hediye etmek istemez misiniz? Japon kökenli bir kelime olan Amigurumi tığ ve şiş ile yapılan sağlıklı oyuncaklar üretimidir. Son zamanlarda daha fazla adını duyduğumuz bu tekniği Fatih Üretim ve Tasarım Merkezinde eğitimini alabilirsiniz.

60 saat sürecek eğitim sonunda sertifikanızı alabilecek ve üreteceğiniz oyuncaklarla aile bütçenize katkı sunabileceksiniz.

Bebek Odası Hazırlama

Anne baba adayları bebekleri dünyaya gelmeden önce ihtiyaçları olacak her şeyi önceden itina ile hazırlarlar. Bunun için ise gelişen bir sektör bebek odası hazırlama; içeriğinde perde, yatak hazırlığı, aksesuar hazırlama, tasarlanan parçaların uygun şekilde birleştirilmesini kapsayan bu eğitim toplamda 256 saat sürmekte ve Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika ile taçlandırılmaktadır.

Cam Süsleme 1.seviye

Sanat ve tasarım alanında verilen bu eğitim neticesinde seramik, cam sektöründe, cam şekillendirme atölyelerinde, cam fabrikalarında ya da kendi iş yerini açmayı planlayanlar için bu kurs biçilmiş kaftan denilebilir.

Cam süsleme sanatı ve tarihini öğrenirken, bu sanatla ilgili tüm detaylara da hakim olacağınız bu eğitim toplamda 240 saat sürmektedir.

Çeyiz Ürünleri Hazırlama

Tekstil tasarımı alanında yer alan bu kurs 312 saat süreyle verilmekte ve sonunda Milli Eğitimi Bakanlığı onaylı sertifika verilmektedir.

Ev tekstili sektöründe, çeyiz ürünleri hazırlayan işletmelerde, mefruşat mağazalarında çalışma imkanı bulabileceğiniz bu eğitimle aynı zamanda evde de üretim yaparak aile bütçenize katkıda bulunabilirsiniz.

Çini 1.seviye

Kültürümüzde önemli bir yere sahip olan çini sanatı ile görsel bir şölen sunabilirsiniz. Seramik ve cam sektöründe, çini atölyeleri ya da kendi iş yerinizde rahatlıkla üretim yapabileceğiniz bu kurs 240 saat süreyle verilmektedir.

Dantel Anglez

Dantel anglez ne demek önce değinmek gerekirse; tığ ile örülen şeritlerin desene göre şekillendirilmesi, aralarının ise birit ve ajurlarla tutturulması ile oluşan işleme olarak adlandırılabilir.

Kumaşsız ve kumaş üzerine monte edilerek yapılan bu teknik birçok alanda kullanılabilir. İç ve dış giyim süslemelerinde, oda takımlarında, yatak takımları, abajur, mutfak takımları, perde kenarları gibi yerlerde kullanılır.

 • Dantel Anglez Yapımı Kursu; 146 saat süren bu kurs Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı Sertifika verilmektedir.
 • Dantel Anglez Ajurlar; 104 saat süren bu kurs sonunda sertifika verilmektedir.

Dekoratif Boyutlu Nakış

El sanatları ve zanaat alanında verilen bu eğitim 224 saat sürmekte ve kurs sonunda sertifika verilmektedir.

Dekoratif Fantazi İğne Teknikleri

Modern el nakışlarının nakşedildiği, örgü ve işleme sanatlarından biri olan dekoratif fantazi iğne teknikleri kursu 352 saat sürmekte ve sertifika verilmektedir.

Dekoratif Kağıt Rölyef

El sanatları ve zanaat alanında verilen bu kurs; 212 saat sürmekte ve kurs sonunda sertifika verilmektedir.

Turistik ve hediyelik eşya üretimi yapan işletmelerde, mefruşat mağazalarında çalışma imkanı bulabilirsiniz.

Dekoratif Örtü Dikimi

144 saat sonunda alacağınız MEB onaylı sertifika ile çeyiz ve ev tekstili yapan işletmelerde çalışma imkanı bulabilirsiniz.

Elde Kurdele İşi

El sanatları ve zanaat alanında verilen bu kurs ile nakışta işlemeye hazırlık, desen geçirme ve kumaşı germe işlemleri öğretilmektedir. 165 saat süren bu eğitimle MEB onaylı sertifikası verilmektedir.

Ev Tekstili Ürünleri Hazırlama

653 saat süren bu kurs ile evde kullanılan tekstil ürünlerine dair bilgi ve beceri kazandırma amaçlanmakta ve öğretilmektedir. Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı Sertifika verilmektedir.

Filografi Tekniği

120 saat sürecek olan bu eğitim sonunda MEB onaylı sertifika verilmektedir.

Filografide Dekoratif Örme Teknikleri

120 saat sürmekte ve kurs sonunda sertifika verilmektedir.

Giyim Üretiminde Temel İşlemler

Düz dikiş, overlok, giyimde ölçümlendirme gibi birçok tekniğin öğretileceği bu kurs 140 saat sürmekte ve kurs sonunda MEB onaylı sertifika verilmektedir.

Güzel Sanatlara Hazırlık

Güzel sanatlar eğitimi bölümlerine ve sanat akademilerine giriş sınavlarına hazırlık programı olan bu kurs 368 saat sürmekte ve sertifika verilmektedir.

Hazır Gereçlerle Yapılan Nakışlar

143 saat süren eğitim sonunda Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika da verilmektedir.

İğne Oyası

Başörtüleri süsleyen, takı tasarımında obje olarak kullanılan iğne oyası öğrenmek isteyenler için kurslar bulunmaktadır.

 • İğne Oyası Yapımı; 300 saat sürmekte ve kurs sonunda MEB onaylı sertifika verilmektedir.
 • İğne Oyası File Danteli; 248 saat süren bu eğitim sonunda sertifika verilmektedir.
 • İğne Oyası Çiçek Yapımı; 248 saat sürmekte ve kurs sonunda sertifika verilmektedir.
 • İğne Oyasında Üç Boyutlu Çiçekler; 146 saat sürmekte ve kurs sonunda sertifika verilmektedir.
 • Nallıhan İğne Oyası; 250 saat sürmekte ve MEB Onaylı Sertifika verilmektedir.

Jel Mum Yapımı

Mumlarla yapılan bir sanatta siz de yer alabilirsiniz. 120 saat kurs sonunda MEB onaylı sertifika verilir.

Moda Tasarımı ve Tekstil Teknolojisi

Kadın giysileri kalıp hazırlama, kadın giysileri dikimi gibi kursları kapsayan bu alanda şu eğitimler verilmektedir.

 • Kadın Giysileri Kalıp Hazırlama; 296 saat sürmekte ve MEB Onaylı Sertifika verilmektedir.
 • Kadın Giysileri Dikimi; 381 Saat ve MEB onaylı sertifika verilen bu kurs programı ile temel seviyede etek, bluz, pantolon, elbiselerin kesim, kalıp ve dikim öncesi işlemlerini hazırlama, bilgi ve becerisi kazandırma kursudur.
 • Model Uygulamalı Serileme Teknikleri; 96 saat süren bu kurs sonunda sertifika verilir.
 • Pratik Giysi Dikimi; 120 saat süren bu kurs ile etek, bluz, elbise kalıp kesim ve dikim öncesi işlemleri hazırlamaya yönelik kurstur.
 • Pratik Giysi Kalıpları Hazırlama; 72 saat süren bu kurs sonunda sertifika verilmektedir.
 • Giyim Üretiminde Temel İşlemler; 140 saat sürmekte ve MEB Onaylı sertifika verilmektedir.

Kösele Çanta Yapımı

Günlük hayatın vazgeçilmez aksesuarlarından biri olan çantanızı kendiniz yapmak istemez misiniz? Kösele Çanta Yapımı kursu 139 saat sürmekte ve MEB onaylı sertifika verilmektedir.

Kösele Kemer Yapımı

Yine diğer bir aksesuarımız olan kösele kemer yapım tekniklerini bu kursta öğrenebilirsiniz. 139 saat sürmektedir.

Makrome Örgü Yapımı

Makrome Türk süsleme sanatlarının teknik özelliklerini tanıma yolunda güzel bir kurs olarak gelmekte. Ayrıca yapacağınız güzel ve farklı çalışmalar yapabilirsiniz. 191 saat sürmekte ve MEB Onaylı Sertifika verilmektedir.

Mücevher ve Takı Tasarımı Çizim teknikleri

Mücevher çiziminde çizim teknikleri, desen oluşturma gibi eğitimler verilen bu programda yüzük kolye küpe çizimi eğitimi de verilmektedir. 200 saat sürmektedir.

Özel Gün Nikah Şekeri Hazırlama

Birçok organizasyonda kullanılan hediyeliklerin tasarlandığı ve hazırlandığı bu kurs 193 saat sürmektedir.

Su Kabağı İşleme

240 saat süren bu kurs ile bir kabağın muhteşem dönüşüne sahip olabilirsiniz. Kurs sonunda MEB onaylı sertifika verilmektedir.

Yatak Odası Tekstili Hazırlama

Bu sektörde kendini geliştirmek isteyen kişiler için 398 saat süren bu kurs sonunda sertifika da verilmektedir.

Tığ Örgü

Tığ Örgü Çanta Yapımı 141 saat süren bu eğitim el sanatları teknolojisi sektöründe, kendi iş yerinizde ya da evinizde birçok yerde çalışma imkanı bulabilirsiniz.

Tığ Örgü yapımı 206 saat süren kurs sonunda sertifika verilmektedir.

Tığ Örücülüğü Aksesuar Yapımı; 96 saat süren kurs sonunda tığ örgü teknikleri ve tasarlama ve süsleme gibi bilgi ve beceri kazanabileceğiniz bir kurs programıdır.

Nasıl Başvuru Yapılır?

İSMEK kurslarına başvuru yapabilmek için öncelikle ön kayıt oluşturmanız gerekmektedir. İsmek kurslarına başvuruyla ilgili detaylara https://www.kursbilgisi.com/ismek-nedir-online-basvuru-nasil-yapilir/ linkten bakabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir