HATMEK(Hatay Büyükşehir Belediyesi Kursları)

Adres Yeni Camii, Fatih Caddesi, 31030 Antakya/Hatay
0 326 214 07 82
https://hatmek.hatay.bel.tr/

Hatmek Nedir?

Hatay Büyükşehir Belediyesinin Hatay’da yaşayan herkes için sunduğu ücretsiz eğitim fırsatlarından birisidir. Açılımı Hatay Meslek Edindirme Kursları olan HATMEK; ile sizlerde hayallerinizi kurduğunuz mesleğe bir adım atabilirsiniz.

Kimler Başvuru Yapabilir?

Hatay’da ikamet eden herkesin yararlanabileceği HATMEK kurslarından üst yaş sınırı olmaksızın herkes faydalanabilir. Alt yaş sınırı ise çoğunlukla kursların niteliğine göre değişkenlik gösterebilir. Kısacası kadın ya da erkek, yetişkin ya da çocuk; öğrenci, çalışan ya da henüz işe girememiş olan kişiler herkes faydalanabilir.

Online Başvuru Nasıl Yapılır?

Hatay Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (HATMEK)’na başvurular internet üzerinden yapılabilir. İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği içerisinde verilen kursların başvuruları için https://hatmek.hatay.bel.tr/ tıklayarak yeni üyelik oluşturabilir ve kurs başvurusunda bulunabilirsiniz. Yine sistem üzerinden başvuru süreçlerini takip edebilirsiniz.

Kurslar

Hatay Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kurslarında müzik, resim, aşçılık, pastacılık, bilgisayar yazılım, grafik, animasyon, çocuk gelişimi, yabancı dil, kültürel kurslar ve daha bir çok alanda kurs verilmektedir. Sizlerde yukarıda yer alan linke tıklayarak, üye olabilirsiniz, üyeyseniz giriş yaparak mevcut kurslara, kayda açık kurslara başvuru yapabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Sertifika verilir mi?

Kurs sonunda katılım belgesi ya da modüle göre sertifika verilir.

Başvuru için hangi belgeler gerekiyor?

Başvuru için kimlik fotokopiniz ve öğrenim belgeniz gerekmektedir.

Kurslar ücretsiz mi?

HATMEK kursları ücretsiz olarak verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir