Konya Yaz Spor Okulları

Yaz aylarını en güzel şekilde geçirmek, aynı zamanda bir sportif faaliyette kendini geliştirmek isteyen çocuklara ve gençlere yönelik birçok branşta eğitim alabilirsiniz.

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından 6-16 yaş arası çocuklara yönelik yaz tatillerini spor yaparak değerlendirmelerini amaçlayan spor kurslarına kayıtlar 26 Haziran’a kadar devam edecek. Kayıtlarla ilgili detaylı bilgiyi 444 55 42 (dahili 3825) numaralı telefondan alabilirsiniz.

Konya Yaz Spor Okulları hakkında bilgiyi https://www.sporkonya.com.tr/ linkten branşları ve kayıt detaylarını görebilirsiniz.

konya yaz spor okullari

Seydişehir Yaz Spor Okulları Kayıtları Başladı.

Konya Seydişehir Belediyesi ve Seydişehir Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğünce düzenlenen yaz spor okulları kayıtları için son başvuru 30 Haziran.Kayıtlar Atatürk Spor Salonundan Yapılıyor.

15 farklı branşta kayıt yaptırabileceğiniz kurslar ise kayıtların sona ermesiyle birlikte veliler ve öğrencilere gönderilecek bilgilendirme mesajının ardından eğitimler başlayacak.

Selçuklu Yaz Spor Okulları Ne Zaman Açılacak?

Konya’da her yıl Selçuklu Belediyesince düzenlenen Yaz Spor Okullarında kayıtlar 3 Mayıs tarihi itibariyle başlıyor. 30 tesis, 13 branş ve 50 salonda eğitimler verilmektedir.

Konya Selçuklu Yaz Spor Okulları için kayıtlar 3 Mayıs’ta, saat 09:00 itibariyle başlıyor. Kayıtları ise https://www.selcuklubelediyespor.com/tr-TR/School/Index adresinden yapabilirsiniz.

Yüzme, tenis, basketbol, futbol, voleybol, cimnastik, taekwondo, karate, wushu, kick boks, masa tenisi satranç, okçuluk ve dart branşlarında verilecektir.

Dersler ise 19 Haziran 2023 ve 3 Eylül 2023 tarihleri arasında verilecek. Spor okullarına kayıt yaptıran öğrencilerden 300 TL kayıt ücreti alınmaktadır. İki veya daha fazla kardeş kayıtlarında indirim yapılmaktadır.

Karatay Yaz Spor Okulları

Konya Karatay Belediyesi Yaz Spor Okulları da gençlere ve çocuklara dönük spor kurslarıyla yaz aylarını eğlenceli ve verimli bir hale getiriyor. Karatay Yaz Spor okullarında kaydınızı https://sporokullari.karatay.bel.tr/ adresinden ön kaydınızı oluşturabilirsiniz.

11 branşta verilecek eğitimler 27 Haziran ve 16 Ağustos tarihleri arasında verilecek.

Meram Yaz Spor Okulları

Meram Yaz Spor Okullarına kayıtlar 12 Haziran’da başladı. 18 Haziran’da sona erecek başvurular için kayıt linki ise şöyle. https://www.merambelediyespor.com/

Branşlar; Futbol, Basketbol, Voleybol, Yüzme, Kort Tenisi, Jimnastik, Wushu, Kick Boks, Taoekwondo, Okçuluk eğitimleri verilecektir. 5-15 yaş arası çocuklar birçok branşta verilen eğitimlerden yararlanabilmektedir.

Meram belediyesi yaz okulu işlemleri ise https://merambelediyespor.com/uye-girisi linkten yapabilirsiniz. Üye olmayanlar gerekli bilgileri doldurarak kayıt olabilir ve işlemlerine devam edebilir. Üye olanlar ise giriş yaparak kurs kayıt işlemlerini yapabilir.

Genç Komek Yaz Okulu

KOMEK Konya’nın dört bir köşesinde hizmet veren ücretsiz eğitim kurumudur. Genç KOMEK ise öğrencilerin yaşam boyu katkı sunacak yenilikçi öğrenme, üretkenlik kazanmalarını destekleyerek yaz tatilini verimli şekilde değerlendirmelerini amaçlamaktadır. https://www.kursbilgisi.com/genc-komek/ detaylı bilgi için tıklayabilirsiniz.

2014 yılından itibaren 7-14 yaş arasına Konya merkez ve ilçeleriyle, KOMEK/ASEM kurs merkezleri, paydaş MEB okullarında Genç KOMEK Yaz Okulları hizmet vermektedir.

Genç KOMEK Yaz Okulu Kayıtları 6 Haziranda Başladı. Son Başvuru Tarihi 19 Haziran

Yaz ayının yaklaşmasıyla Genç Komek’te yaz okulu kursları kayıtları 06 Haziran-19 Haziran 2022 tarihleri arasında alınmaya başlanacak.

Dersler ise 4 Temmuz ve 26 Ağustos tarihleri arasında verilecek.

KOMEK Yaz Okulu

Komek’te ise artık 3.dönem kayıtları alınmaya başlanacak. Güz, bahar dönemlerinin sona ermesiyle yaz dönemi kayıtları başlayacak. Komek Yaz Dönemi kursları 14 Haziran tarihinde başlıyor. 16 yaş ve üzeri herkesin başvuru yapabileceği kurslarla ilgili detaylı bilgiyi https://www.kursbilgisi.com/komek/ alabilirsiniz.

Konya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Yaz Kursları

Konya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından her yıl düzenlenen Yaz Spor Okullarında atletizm, badinton, basketbol, güreş, halter, judo, karate, masa tenisi, tenis, voleybol, yüzme(ücretli), halk oyunları, kick boks, bisiklet, cimnastik, hentbol, bisiklet gibi birçok branşta eğitimler verilmektedir.

Spor dışında sanat etkinlikleri, din ve değerlerimizi öğreten eğitimleri verilmektedir.

Daha fazla bilgi almak, kayıtlar ve kurslar hakkında bilgi almak için bağlantıya tıklayabilirsiniz. http://konya.gsb.gov.tr/HaberDetaylari/1/232773/yaz-spor-okullari-basliyor.aspx

Spor Konya Projesi

Konya Büyükşehir Belediyesi Spor Konya Projesi ile merkez dışında 28 ilçede 6-16 yaş grubu öğrenciler için yaz spor okulları ve kış spor okulları düzenlenmektedir.

Spor Okulları Hakkında Merak Edilenler

Yaz okulunda hangi sporlar var?

Yaz aylarının en eğlenceli, en keyifli hale gelmesini sağlayan yaz spor okullarında eğitim alabileceğiniz spor dalları şöyle; jimnastik, futbol, basketbol, voleybol, yüzme, tenis, masa tenisi, taekwando, karate, okçuluk, yüzme bulunmaktadır.

Yaz Spor Okulları Ne Zaman Başlıyor?

Her yıl yaz aylarının gelmesi ve okulların kapanmasıyla birlikte yaz spor okulları başlamaktadır. Kayıt tarihleri ilan edilen kurslara başvuru yaparak kaydınızı oluşturabilir ve eğitimlerin başlamasıyla birlikte yaz aylarınızı keyifli hale getirebilirsiniz.

Spor okulları ücretli mi?

Spor okulları için bir defaya mahsus olmak üzere cüz’i bir ücret alınmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir