Genç Komek’te Kayıtlar Devam Ediyor.

Konya Genç Komek’te geri sayım başladı. Çocuklar ve gençlere hitap eden, eğlenceli, keyifli ve aynı zamanda eğitici bir sürece imza atan Genç Komek’te öğrenciler bir sonraki eğitimleri heyecanla bekliyor.

Konya Büyükşehir Belediyesince düzenlenen Genç Komek 2022-2023 bahar dönemi kayıtları 21 Mart’ta başlıyor. Genç Komek’te hafta sonu sadece bir gün eğitim verilecek şekilde planlanan eğitimler için başvuru yapmayı unutmayın.

genc komek 2022-2023 kayit

Genç Komek Güz Dönemi Kayıtları Başladı.

Konya’da yaşayan çocuklar ve gençlere yönelik olan güz dönemi eğitimleri ve atölye çalışmalarına kayıtlar bugün itibariyle başladı. Komek/Asem kurs merkezleri ile paydaş MEB okullarında Genç Komek Okulları hizmet vermektedir.

Genç Komek güz dönemi kayıtlarından 7-14 yaş, Genç Komek atölye eğitimlerinden ise 7-16 yaş arası çocuklar ve gençler yararlanabilmektedir.

Genç Komek Atölye eğitimlerinde başlıca alanlar arasında; mutfak sanatları, sahne sanatları, spor atölyesi, kurgu atölyesi, tasarım atölyesi, yetenekli çizgiler atölyesi, bilişsel beceri atölyesi, melodi atölyesi, dil gelişim atölyesi gibi eğitimler yer almaktadır.

Genç Komek Atölye; Konyada bulunan 2 kurs merkezi (Akabe Komek ve Selçuklu Mümine Hatun ASEM)’de uygulanmakta ve kursiyerler sınav ile belirlenmektedir.

Genç Komek kursları ise il merkezi ve ilçelerde bulunan Komek kurs merkezlerinde eğitime açık olan branşlardan yararlanma fırsatı sunan eğitimlerdir.

Genç Komek Kayıtları Nasıl Yapılır?

Genç Komek’te kayıtlar 18 Ekim tarihi itibariyle başladı. Yılda iki defa başvuru alan güz ve yaz dönemleri kurslarında kayıt yapılabilmektedir. Başvuru sürecinde de genç komek kayıt ekranına ulaşılabilmektedir.

Genç Komek kayıt için ise aşağıda yer alan bağlantıya tıklayabilirsiniz. https://basvuru.konya.bel.tr/ adresinden yapılmakta.

genc komek basvuru ekrani

Genç Komek güz dönemi ya da Genç Komek Atölye eğitimleri hangisine başvuru yapmak istiyorsanız seçmemiz gerekmektedir. Sonraki aşama ise kayıt formunu doldurmak. Kayıt formunda öğrenci T.C kimlik numarası, veli ve öğrenci telefon numarası (ikisi aynı numara olabilir), doğum tarihi ve eğitim gördüğü okulun adını yazarak kayıt olunmaktadır.

Sonraki aşama ise kurs merkezi seçimidir. Başvuru yapmak istediğiniz branş, size uygun olan kurs merkezi seçimi yapabileceğiniz aşamadır.

Genç Komek’te Hangi Kurslar Var?

Çocukların ve gençlerin hayata hazırlandığı, eğitimle desteklendiği bu kurslarda birbirinden değerli eğitimler bulunmaktadır.

Mutfak Sanatları

 • Gastronomi (14-16)

Sahne Sanatları

 • Tiyatro (12-16)
 • Drama

Spor

 • Tekvando (7-12)
 • Jimnastik (7-12)
 • Okçuluk (7-12)
 • Halk oyunları (9-12)
 • Futbol
 • At Binicilik

Yetenekli Çizgiler

 • Resim (10-12)
 • Resim Yetenek Sınavı (13-16)

İşlem Atölyesi

 • Algoritma (7-8)
 • Arduino (9-11)
 • Kodlama (12-14)
 • Grafik Animamsyon (12-14)
 • Endüstriyel Tasarım (12-14)

Kurgu

 • Yazarlık Becerileri (12-15)

Tasarım

 • Moda Tasarımı (14-16)

Melodi Atölyesi

 • Piyano (9-15)
 • Gitar (13-16)
 • Çocuk Korosu (7-14)
 • Ukulele (8-10)
 • Bağlama (13-16)

Bilişsel Beceri

 • Akıl Zeka Oyunları (7-14)

Dil Gelişim Atölyesi

 • İngilizce (10-14)
 • İşaret Dili

Eğitime Destek

 • Matematiksel Yetkinlikler
 • Paragraf Yöntem ve Teknikleri

Kur’an-ı Kerim Eğitimi

Genç Komek’te yaz ve güz dönemlerinin vazgeçilmez eğitimlerinden biri olan dini ve değerler eğitimi bulunmaktadır. Kur’an-ı Kerim’i öğrenecek ve daha güzel okuma becerisi kazanacaksınız.

Eğitimler, Cumartesi ve Pazar Günleri Gerçekleşecektir

Genç Komek eğitimleri Cumartesi ve Pazar günleri gerçekleştirilmektedir. Kurs saatleri, kurs merkezi, öğrenci yaş aralıkları gibi etkenlere göre değişebilir. Kayıt esnasında da kursların gün ve saatleri hakkında bilgi alabilirsiniz

Genç Komek Öğrenci Girişi Nasıl Yapılır?

En çok merak edilen hususların başında gelen Genç Komek Öğrenci Girişi için; kaydınızın ardından size gelen kullanıcı adı ve şifrenizle birlikte giriş yapılabilmektedir.

Öğrenci paneline girişi için (yüz yüze kursiyerler) https://basvuru.konya.bel.tr/komek/gkogrenciyuzyuze/ adresini kullanabilir.

Online eğitim alan öğrenciler ise https://basvuru.konya.bel.tr/komek/gkogrenciuzem/ adresini kullanarak T.C. kimlik numarası ve kayıt esnasında kullandıkları telefon numarası ile giriş yapabilirler.

Genç Komek’te Hediye Kazanabilirsiniz

Başvuru yapan her öğrencinin 3 branş seçme hakkı bulunduğu Genç KOMEK’te, seçilen branşlara göre branş öğretmeni tarafından 0-100 puan arasında görev tamamlama puanı verilecektir.

Öğrencinin devam ettiği ders için ders başı olarak birer puan verilerek en yüksek puan olan 440 puanı alabilirsiniz.

Peki puan ne işe yarayacak? Puanınız yüksek olursa birbirinden güzel ödüllerden kazanma imkanı sizleri bekliyor. Genç Komek ödülleri arasında, kaykay, dijital fotoğraf makinesi, kulaklık, aksiyon kamerası, hediye paketi, VR gözlük, led masa lambası hediyeler arasında.

GENÇ KOMEK YAZ OKULU

Genç Komek Yaz Okulunun sona ermesiyle birlikte artık güz dönemi kayıtları devam ediyor. Yıl boyunca devam edecek eğitimlerde ise Genç Komek güz dönemi eğitimleri dışında atölye eğitimleri de verilecektir.

Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (KOMEK)’le yetişkinlere, Genç Komek ise 2014 yılında eğitim faaliyetlerine başlamıştır. Eğitimin her zaman devam ettiği olgusuyla hareket eden, öğrencilerin sürekli ve yenilikçi öğrenmelerini desteklemektedir.

2019 yılı itibariyle 69 merkez sayısına ulaşan ve birçok branşta eğitim vermektedir.

Yaz Okulu Etkinlikleri

Sadece eğitimle sınırlı kalmayan aynı zamanda birçok etkinlik düzenleyen Genç Komek oyun kamplarında öğrenciler için etkinlikler planlıyor.

Oyun Kampları; Kent Ormanı ve Dutlukır’da ise birbirinden eğlenceli oyunlar bekliyor. Halat çekme, Sihirli Labirent, Kazı Alanı, Bocce Eğitim, Kuyruk Yakalama, İlk Yardım, Kale Oyunu AFAD Etkinliği, Çubuk Yakalama, Golf gibi oyunlarla eğlenceli vakitler sizleri bekleyenler arasında.

Turnuvalar; Satranç, voleybol ve futbol müsabakaları, yakan top, Kur’an-ı Kerimi güzel okuma yarışmaları gibi turnuvalarla hem yarışmanın hem kazanmanın heyecanını yaşayacaksınız.

Genç Komek İhtisas Genç Komek Yaz Okulu; Kur’an-ı Kerimi Düzgün ve Güzel Okuma, Arduino, Sketchup ile Modelleme, Yazarlık Becerileri, Dijital Resim, Bağlama, Resim, Gitar, Dil Eğitimi, Judo, Halk Oyunları, Radyoculuk ve Sunuculuk gibi ihtisas kursları da yaz okulunda bekleyenler arasında.

Balkanlar Genç KOMEK

Genç Komek sadece ülkemizle sınırlı değil, aynı zamanda Bosna-Hersek Kiseljak, Kuzey Makedonya-Üsküp’te de eğitimler vermektedir. Sadece bu kadarla da sınırlı değil. Aynı zamanda 2021 yılında dünya genelinde 625 öğrenci Genç Komek’te eğitim almıştır.

Genç Komek Yaz okulu kapsamında Bosna, Kosova ve Kuzey Makedonya’da 12-14 yaş aralığındaki çocuklara Kur’an-ı Kerim, değerler eğitimi, el sanatları, sosyal etkinlikler, gezi programları gibi eğitimlerle dolu dolu eğitimler verilmektedir.

Konya Ücretsiz Kurslar

Konya’da bulunan ücretsiz kurslar ise sadece Genç Komekle sınırlı değil. KOMEK kursları yıl boyunca 3 dönem şeklinde eğitim vermektedir. Yine aynı şekilde halk eğitim merkezleri de bulunmaktadır. Yaz spor okulları ile yaz aylarını keyifli geçirme fırsatı yine sizlerle.

Komek: Konya ücretsiz kursları denilince ilk akla gelen kurumlardan biri olan KOMEK yıl boyunca eğitim vermektedir. Güz, bahar ve yaz dönemi olmak kayıt yaptırabileceğiniz Komek hakkında daha fazla bilgi almak için https://www.kursbilgisi.com/komek/

Konya Yaz Okulları; Konya’da yaz boyunca spor kursları düzenlenmektedir. Selçuklu Belediyesi, Karatay Belediyesi gibi birçok kurum yaz spor okulları düzenlemektedir. Daha fazla bilgi almak için https://www.kursbilgisi.com/konya-yaz-spor-okullari/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir