Genç Komek Yaz Okulu Kayıtlarında Son Gün 19 Haziran.

Konya Genç Komek’te geri sayım başladı. Çocuklar ve gençlere hitap eden, dolu dolu bir yaz tatili hedefleyen Genç Komek’te kayıtlar 6 Haziran’da başlıyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları öğrenciler için de hizmet veriyor. Genç Komek Yaz Okulu ve Genç Komek Kış Okulu ile eğitimler hız kesmeden devam ediyor.

genc komek yaz okulu

Genç Komek Kayıtları 6 Haziranda Başlıyor.

Genç Komek Yaz Okulu kayıtları 6 Haziran ve 19 Haziran 2022 tarihleri arasında alınmaya başlanacak. Dersler ise 4 Temmuz ve 26 Ağustos tarihleri arasında olup, kurslar ücretsiz olarak verilecek.

Eğitimler ise hafta içi her gün olmak üzere yüz yüze ve online olarak verilecektir.

Genç Komek Kurslarına Kimler Başvuru Yapabilir?

Konya’da yaşayan çocuklar ve gençlerden; 07-14 yaş arasındaysanız başvuru yapabilirsiniz. Komek/Asem kurs merkezleri ile paydaş MEB okullarında Genç Komek Yaz Okulları hizmet vermektedir.

Genç Komek kayıt için ise aşağıda yer alan bağlantıya tıklayabilirsiniz. Kayıtlar ise https://basvuru.konya.bel.tr/ adresinden yapılmakta.

Genç Komek Branşları

Genç Komek Yaz okulunda kız ve erkekler ayrı bir şekilde ya da karma olarak eğitimler verilmektedir. Ayrıca yüz yüze ve çevrimiçi (online) olarak eğitimler veriliyor.

Yüz yüze Eğitim Verilen Branşlar

7-9 yaş ve 10-11 yaş kız, erkek çocukları için verilen eğitimler şöyle;

12-13 yaş kız ve erkek çocuklar için yüz yüze eğitim verilen branşlar ise aşağıda görselde yer alan şekildedir.

Çevrimiçi (Online) Branşlar

Genç KOMEK’te yüz yüze eğitim dışında online olarak da eğitimler verilmektedir. Online eğitimlere Konya dışından da eğitim almak isteyen herkes başvuru yapabilir. Çevrimiçi branşlara aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

Genç Komek’te Hediye Kazanabilirsiniz

Başvuru yapan her öğrencinin 3 branş seçme hakkı bulunduğu Genç KOMEK’te, seçilen branşlara göre branş öğretmeni tarafından 0-100 puan arasında görev tamamlama puanı verilecektir.

Öğrencinin devam ettiği ders için ders başı olarak birer puan verilerek en yüksek puan olan 440 puanı alabilirsiniz.

Peki puan ne işe yarayacak? Puanınız yüksek olursa birbirinden güzel ödüllerden kazanma imkanı sizleri bekliyor. Kaykay, dijital fotoğraf makinesi, kulaklık, aksiyon kamerası, hediye paketi, VR gözlük, led masa lambas hediyeler arasında.

Yaz Okulu Etkinlikleri

Sadece eğitimle sınırlı kalmayan aynı zamanda birçok etkinlik düzenleyen Genç Komek oyun kamplarında öğrenciler için etkinlikler planlıyor.

Oyun Kampları; Kent Ormanı ve Dutlukır’da ise birbirinden eğlenceli oyunlar bekliyor. Halat çekme, Sihirli Labirent, Kazı Alanı, Bocce Eğitim, Kuyruk Yakalama, İlk Yardım, Kale Oyunu AFAD Etkinliği, Çubuk Yakalama, Golf gibi oyunlarla eğlenceli vakitler sizleri bekleyenler arasında.

Turnuvalar; Satranç, voleybol ve futbol müsabakaları, yakan top, Kur’an-ı Kerimi güzel okuma yarışmaları gibi turnuvalarla hem yarışmanın hem kazanmanın heyecanını yaşayacaksınız.

Genç Komek İhtisas Genç Komek Yaz Okulu; Kur’an-ı Kerimi Düzgün ve Güzel Okuma, Arduino, Sketchup ile Modelleme, Yazarlık Becerileri, Dijital Resim, Bağlama, Resim, Gitar, Dil Eğitimi, Judo, Halk Oyunları, Radyoculuk ve Sunuculuk gibi ihtisas kursları da yaz okulunda bekleyenler arasında.

Genç Komek Yaz Okulu Nedir?

Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (KOMEK)’le yetişkinlere, Genç Komek ise 2014 yılında eğitim faaliyetlerine başlamıştır. Eğitimin her zaman devam ettiği olgusuyla hareket eden, öğrencilerin sürekli ve yenilikçi öğrenmelerini desteklemektedir.

2019 yılı itibariyle 69 merkez sayısına ulaşan ve birçok branşta eğitim vermektedir.

Balkanlar Genç KOMEK

Genç Komek sadece ülkemizle sınırlı değil, aynı zamanda Bosna-Hersek Kiseljak, Kuzey Makedonya-Üsküp’te de eğitimler vermektedir. Sadece bu kadarla da sınırlı değil. Aynı zamanda 2021 yılında dünya genelinde 625 öğrenci Genç Komek’te eğitim almıştır.

Genç Komek Yaz okulu kapsamında Bosna, Kosova ve Kuzey Makedonya’da 12-14 yaş aralığındaki çocuklara Kur’an-ı Kerim, değerler eğitimi, el sanatları, sosyal etkinlikler, gezi programları gibi eğitimlerle dolu dolu eğitimler verilmektedir.

Konya Ücretsiz Kurslar

Konya’da bulunan ücretsiz kurslar ise sadece Genç Komekle sınırlı değil. KOMEK kursları yıl boyunca 3 dönem şeklinde eğitim vermektedir. Yine aynı şekilde halk eğitim merkezleri de bulunmaktadır. Yaz spor okulları ile yaz aylarını keyifli geçirme fırsatı yine sizlerle.

Komek: Konya ücretsiz kursları denilince ilk akla gelen kurumlardan biri olan KOMEK yıl boyunca eğitim vermektedir. Güz, bahar ve yaz dönemi olmak kayıt yaptırabileceğiniz Komek hakkında daha fazla bilgi almak için https://www.kursbilgisi.com/komek/

Konya Yaz Okulları; Konya’da yaz boyunca spor kursları düzenlenmektedir. Selçuklu Belediyesi, Karatay Belediyesi gibi birçok kurum yaz spor okulları düzenlemektedir. Daha fazla bilgi almak için https://www.kursbilgisi.com/konya-yaz-spor-okullari/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.