KEÇMEK Kurs Kayıtları Başladı.

Keçiörenlilere ücretsiz eğitim vermeye devam eden kurumlardan biri de KEÇMEK’tir. Emeğin üretimle buluştuğu, kazanca dönüştüğü kurslardan olan Keçiören belediyesi sanat ve meslek edindirme kurslarında eğitimler tamamen ücretsizdir. (1)

2022-2023 Eğitim Öğretim yılı kurs kayıtları başladı. Derslerin başlayacağı tarih ise 19 Eylül. Ücretsiz kurslardan yararlanmak için geç kalmayın.

Keçmek Online Başvuru Nasıl Yapılır?

KEÇMEK kurslarına başvuru yapabilmek için https://kecmek.kecioren.bel.tr/online-basvuru.html linke tıklayarak gerekli alanları doldurmanız ve başvuru şartlarını kabul etmeniz gerekmektedir.

kecmek

Yukarıda yer alan ekranda gördüğünüz gibi daha önce kayıt olduysanız T.C kimlik numaranız ve doğum tarihiniz ile giriş yapabilirken, kayıtlı değilseniz altta görülen ücretsiz online başvuru sekmesine tıklamanız gerekmektedir. Ücretsiz online başvuru seçeneğine tıkladığınızda karşınıza çıkacak olan sayfa ise şu şekildedir;

kecmek-basvuru-ekrani

Keçmek Kursları

 • İğne Oyası Yapımı
 • Kadın Giyim Modelist Yardımcılığı
 • Şiş Örücülüğü
 • Makinede Geleneksel Türk İşlemeleri
 • Resim Sanat Eğitimi
 • Sedef Kakma
 • Cilt Bakımı ve Temel Makyaj
 • Sepet Örücülüğü
 • Dekoratif Örtü Dikimi
 • Etkili ve Hızlı Okuma
kecmek-kurs

Kurs Merkezleri

Antares Kurs Merkezi

Adres: Halil Sezai Erkut Caddesi, Antares AVM, Otopark Katı Keçiören

Telefon: 0312 323 78 16

Atapark Kurs Merkezi

Adres: Kanuni Mahallesi, Ümitova Caddesi, No:2 Atapark Keçmek

Telefon: 0312 356 77 71

Bademlik Kurs Merkez

Adres: Bademlik Mahallesi,1151 Sokak; No:4 Bademlik Zümrüt Yaşam Alanı

Telefon: 0312 580 00 73

Bağlum Kurs Merkezi

Adres: Bağlum Bulvarı Hisar Mahallesi, Keçiören Belediyesi Ek Hizmet 3.kat

Telefon: 0312 323 78 16

Çaldıran Kurs Merkezi

Adres:Çaldıran Mahallesi, 490. cadde, No:8 Eski Pazar Yeri Keçiören

Telefon: 0312 339 00 70

Mevlana Kurs Merkezi

Adres: Esertepe Mahallesi, Çambaşı Caddesi, No:68 Keçiören

Telefon:0312 378 78 54

Şehit Kubilay Kurs Merkez

Adres: Subayevleri Mahallesi, Centilmen sokak, No:6 Otobüs durağı Subayevleri kurs Merkezi

Uyanış Kurs Merkezi

Adres: Zeytinbeli No:7 Osmangazi 2 Mahalle Konağı Ankara

Telefon:0312 356 70 47

Yayla Kurs Merkezi

Adres: Yayla Mahallesi, 1493 Sokak, No:2 Yayla Mahalle Konağı

Telefon: 0312 378 78 64

Yeşiltepe Kurs Merkezi

Adres: Yeşiltepe Mahallesi, 1996 Sokak. Güzelyurt Camisi altı No:17

Telefon:0312 338 74 57

Yunus Emre kurs Merkezi

Adres: Emrah Mahallesi, Basın Caddesi No:182 İncirli/Keçiören

Telefon:0312 325 33 52

KEÇMEK’le İlgili Merak Edilenler

 • Yaş şartı 15 yaşını doldurmuş olan herkes katılım sağlayabilir. Ancak 18 yaş altı için veli izni ile başvuru yapabilir.
 • Kayıt yaptırdıysanız, kayıt olunan kursa devam zorunluluğu vardır. Mazeretli ya da mazeretsiz olarak ders saati süresinin toplam saatinin 175’inden fazla devamsızlık yapıldığı takdirde kursiyerin kaydı silinir.
 • Mazeretsiz olarak devamsızlık yapıldıysa takip eden eğitim döneminde kayıt yaptırması mümkün değildir.
 • KEÇMEK’te başarılı olan her kursiyer Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Kurs Bitirme belgesi verilir. Ancak devamsızlık ve disiplinsizlik nedeniyle kayıt silindiyse belge verilmez.

Ankara’da Ücretsiz Kurs Alabileceğiniz Yerler

Ankara’da ücretsiz kurs almak istiyorsanız BELTEK, BELMEK, YENİMEK, etiSEM, Halk Eğitim Merkezleri, Mesleki Eğitim Merkezleri başlıca kurumlardandır.

Ankara ücretsiz kursları denilince ilk akla gelen kurum olan BELTEK hakkında bilgi almak için linke tıklayabilirsiniz. https://www.kursbilgisi.com/beltekankara/

Ankaralı hanımların ilgi odağı olan BELMEK kursları hobi, sanat gibi eğitimler vermektedir. Bu kurs hakkında detaylı bilgi için https://www.kursbilgisi.com/belmek/ linke tıklayabilirsiniz.

Etimesgut Belediyesinin ücretsiz kurslarından biri olan etiSEM kursları yine ücretsiz eğitim veren eğitim kurumlarındandır. Nasıl başvuru yapılır, kursları nelerdir? Merak ediyorsanız, daha fazla bilgi almak isterseniz https://www.kursbilgisi.com/etisem-etimesgut-belediyesi-kurslari linki tıklayabilirsiniz.

Halk Eğitim Merkezleri; ülkemizin her yerinde yaygın eğitim faaliyetlerinin hız kesmeden devam ettiği kurumlardandır. Ankara’da da birçok halk eğitim merkezi hizmet vermektedir. https://www.kursbilgisi.com/kecioren-halk-egitim-merkezi/ tıklayabilirsiniz.

Keçmek Yaz Spor Okulu Kayıtları Başladı

Keçiören Belediyesi ücretsiz 2022 Yaz Spor Okulları için kayıtlar başladı. Son başvuru tarihinin 17 Haziran olduğu ve 7-14 yaş arasındaki tüm çocukların yararlanabileceği kurslar ücretsiz olarak verilecektir.

kecmek yaz spor okullari

Basketbol, Voleybol, Kick Boks, Judo, Hentbol, Tekvando, Kaykay, Tenis, Atletizm, Güreş, Halter, badminton, Masa Tenisi, Dart Satranç, Akıl ve Zeka Oyunları, Okçuluk, Buz pateni, Bilek Güreşi gibi 21 farklı branşta eğitim verilecek.

Gül Kreş Adası 2022-2023 Ön Kayıtları Başladı.

Miniklere kreş eğitimi için yeni dönem ön kayıtları 1-15 Haziran arasında alınacak. 36-66 ay arası çocuklara 08:00-17:00 arasında tam zamanlı eğitim hizmeti verilen, eğitim programlarının çocuklarının yaşlarına göre düzenlendiği kreşte İngilizce, Akıl Oyunları, Yaratıcı Drama, Görsel Sanatlar ve Çocuk Edebiyatı atölyeleri ile gelişimleri desteklenmektedir.

Bilgi almak için bağlantıya tıklayabilirsiniz. https://www.kecioren.bel.tr/gul_kres_adasi_gunduz_bakimevi-19-tesis.html

Referanslar

1.Batmaz, N. Y. (2016). Kentsel yoksullukla mücadelede belediyelerin rolü “Keçiören Belediyesi örneği”. Aksaray Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dergisi, 8(1), 37-50.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir