Yönetici Asistanlığı Kursu

Yönetici asistanı önceden ki mesleki tanımıyla sekreterlik; resmi olarak eğitim mecburiyeti olmadan kişinin kendini geliştirmesiyle de bu meslekte çalışabileceği bir iş koludur.

Yönetici Asistanı Nedir?

Yönetici asistanı; yöneticinin veya şirketin toplantılarını planlamakla yükümlü olan, mailler, sunum hazırlama gibi birçok sorumluluğu olan kişidir. Kısacası yönetici yardımcısı olarak tanımlanan, ofis işleyişini organize etmek ile sorumludur.

yonetici asistani kursu

Halk Eğitim Yönetici Asistanı Kursu

371 saatlik bir kurs olup, ilkokul mezunu ve 13 yaşını dolduran herkes bu kurstan yararlanabilir.

Modüler bir program olup, her modül kendi içerisindeki kazanımlarına ve başarısına göre değerlendirilir. Kurs sonunda başarılı olanlara Kurs Bitirme Belgesi, Not Döküm Çizelgesi, talebe göre Europass Sertifika Eki verilmektedir.

İsmek Yönetici Asistanlığı

Ücretsiz yönetici asistanlığı kursu ile bu meslekte yerinizi alabilirsiniz. Toplamda 371 saat süreyle verilen bir kurs olup, kurs sonunda sertifika verilmektedir.

Bu kursta; belgeleme işlemlerini yapabilme becerisine sahip kişilerin yetiştirme açılan bir programdır.

KO-MEK

Kocaeli’de yaşayanlar için meslek edindirme kurslarından olan Ko-mek’te ücretsiz yönetici asistanı kursu bulunmaktadır. Bu kursa ilkokul mezunu olan, 13 yaşını dolduran herkes başvuru yapabilir.

PESEM Yönetici Asistanı

Pendik Sanat ve Meslek Eğitim Merkezi Yönetici Asistanı kursu ile (371 saat) şu başlıklarda eğitim alabilirsiniz; Sosyal hayatta iletişim, telefonla iletişim, randevu ve konuk kabulü, F klavye, beden dili, yazı biçimlendirme, iş mektubu, belge akışı, toplantı ve seyahat organizasyonunda eğitimler verilmektedir.

Busmek Yönetici Asistanlığı

Her zaman aranan mesleklerden biri olan, yöneticilerin işlerini kolaylaştıran yönetici asistanlığı kursu Busmek’te de bulunmaktadır.

Dismek Yönetici Asistanı Kursu

Dismek; Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi faydalı kurslar arasında yönetici asistanlığı kursu bulunmaktadır. 344 saat eğitim süresi bulunmaktadır. F klavyeden toplantı organizasyonuna, sosyal hayatta iletişimden telefonla iletişime kadar birçok konuda eğitim verilmektedir.

Kurs sonunda sertifika verilmektedir

Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika bu kurs sonunda başarılı olunması halinde verilmektedir. %50 başarı gösterilmesi gerekmektedir. Sertifika ne işe yarar? Bu konuda detaylı bilgi almak için https://www.kursbilgisi.com/meb-onayli-sertifika-ne-ise-yarar/

Ayrıca üniversitelerin iki yıllık bölümlerinden olan Büro Yönetimi ve Sekreterlik önlisans bölümünü bitirenler de kolaylıkla mesleğe adım atabilir.

Yönetici Asistanı Ne İş Yapar?

  • İş planı hazırlar.
  • Toplantı organizasyonu yapar,
  • Seyahat organizasyonu yapar,
  • Dosyalama sistemlerini yapar,
  • Her türlü iletişim bilgi kaydını tutar.
  • Postalama ve yönetime iletme gibi işlemleri yapar,
  • Yapılan toplantılar sırasında gerekli notları alır.

Yönetici Asistanlığı Maaşları Ne Kadar?

Sizde bu mesleği icra etmek istiyorsanız, maaşlarını merak ediyorsanız öncelikle geniş bir iş kolu olduğunu ifade edelim. Genellikle alt sınırı asgari ücretken üst sınırı iş verene göre değişkenlik gösterebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir