Ümraniye Halk Eğitim Merkezi

Her yaş grubuna hitap eden eğitimleriyle Halk Eğitim Merkezleri ülkemizin her yerinde eğitimlerine aralıksız devam ediyor. İstanbul’un güzide ilçelerinden biri olan Ümraniye ve vatandaşlarına yönelik eğitim fırsatlarıyla Ümraniye Halk Eğitim Merkezi bu yazımızda sizlerle olacak.

ümraniye-halk-eğitim-merkezi
AdresAdresi Ihlamur Kuyu Mahallesi, C. Karakol Sokak, No:2, D Blok
Açık Öğretim Bürosu: İstiklal Mahallesi, Mithatpaşa Caddesi, No: 43 Sondurak Ümraniye/İSTANBUL
TelefonÜmraniye Halk Eğitim Merkezi Telefon Numarası 0216 335 17 49
İnternet sitesi https://umraniyehem.meb.k12.tr

Ümraniye Halk Eğitim Merkezi Kursları

 • Türk Halk Oyunları
 • Ahşap Boyama Kursları
 • Giyim Kursları
 • Yiyecek İçecek Hizmetleri Kursları
 • Nakış Kursları
 • Kuyumculuk Teknolojisi Kursları
 • Özel Eğitim Kursları
 • Hüsn-i Hat Kursları
 • Sanat Tasarım Kursları
 • Sanatsal Mozaik Kursları
 • Emlak Danışmanlığı Kursu
 • Bilgisayar İşletmenliği Kursu
 • Diksiyon ve Fotoğraf Çekimi Kursu
 • Sosyal Uyum ve Yaşam
 • Atletizm
 • Doğal Yakıtlı Kalorifer Ateşçisi gibi yüzlerce branşta eğitimler verilmektedir.

Halk Eğitim Merkezi Kayıtları Ne Zaman Başlıyor?

Halk eğitim merkezine yıl boyunca kayıt yapılmaktadır. Başvuruları online yapabileceğiniz gibi e-yaygın üzerinden de yapabilirsiniz. Ayrıca halk eğitim merkezlerine şahsen başvuru şeklinde de kayıt yaptırabilirsiniz. Kaçırmak istediğiniz programları https://e-yaygin.meb.gov.tr/ bu link üzerinden kayıt olabilir ve açılan kursları görebilirsiniz.

Online Kayıt İle Başvurular Alınmaktadır

Ümraniye Halk Eğitim Merkezi kurslarına başvurular internet üzerinden yapılmaktadır. Sizlerde başvurularınızı gerçekleştirmek için https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdVCawrk-Dnb1fBp6C8_rVSHbRJq0MNzrqmlIu-HnOcaoGaXw/viewform linke tıklayarak istenilen bilgileri eksiksiz olarak doldurmanız gerekmektedir.

Yıldızla belirtilen yerleri eksiksiz olarak doldurmayı unutmayınız. Almak istediğiniz kurslar belirtilen listede yoksa, diğer seçeneğini seçerek almak istediğiniz kursu girebilirsiniz.

Bu başvuru formu ön kayıt niteliğinde olup, asıl kayıt yaptırabilmeniz için kimlik fotokopinizle birlikte kuruma başvuru yaparak asıl kaydınızı gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Kurslar Ne Zaman ve Kaç Kişi İle Açılır?

Kurslar talebe göre açılmakta ve belirtilen başvuru sayısına ulaşıldığında açılmaktadır. Kurs günleri ise kursun açılacağı tarihte belli olmaktadır. En az 12 kişi olunduğunda kurs açılması kararlaştırılır.

Kursun başlayacağı tarih ve saati ise; formu doldururken vermiş olduğunuz telefon numarasına mesaj olarak atılacaktır.

Kurs Bitirme Belgemi Nasıl Alırım ?

Halk Eğitim Merkezi (Yaygın Eğitim)sertifikaları Halk Eğitim Merkezi Müdürlüklerinden basılı olarak bir defaya mahsus olarak alınabileceği gibi artık internet üzerinden E-devlet kapısından da alınabiliyor. Yararlanabilmek için E-Devlet üzerinden ‘yaygın eğitim sertifika belgesini’ seçerek açılan listede tamamladığınız kursun barkodlu belge butonuna tıklayarak dilerseniz görüntüleyebilir, dilerseniz yazıcıdan çıktı alabilirsiniz.

E-devlet kapısından alınan belgeler karekod ve barkod sistemiyle üretildiği için herhangi bir onay yada resmi imzaya ihtiyaç duyulmamaktadır.

Açık Öğretim Ortaokulu/Lisesi Kayıtları Halk Eğitim Merkezlerinden Yapılmaktadır.

Ümraniye Halk Eğitim Merkezi Lise eğitimi yarım kalan yada ilköğretim/ortaokul mezunu olanlardan liseye devam etmek isteyenlere iletişim teknolojilerini kullanarak yer ve zaman sınırlaması olmadan eğitim almalarını sağlayan uzaktan eğitim modelidir.

Bir şekilde yarım kalan eğitim hayatınıza açık öğretim lisesiyle bitirme fırsatı Ümraniye Halk Eğitim Merkezi’nde. Hangi yaşta olursanız olun, eğitimde sınır tanımayan açık öğretim ile eğitim hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Ümraniye Halk Eğitimi Merkezi Hakkında

Ümraniye Halk Eğitim Merkezi 1989 yılına kadar Üsküdar Halk Eğitim Merkezi bünyesinde hizmet vermiştir. Ümraniye’nin ilçe olmasıyla birlikte 1988 yılında ilçe olmasıyla birlikte yepyeni çehresine kavuşan halk eğitim merkezi yeni adresine kavuşmuştur.

Ümraniye Sondurak mevkinde 2000-2001 yılında kendi binasında hizmete başlasa da; 2016-2017 yılında bina İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından kullanılmaya başlayınca Halk Eğitim Merkezine yeterli alan kalmamış ve 2018/2019 yılından itibaren Ihlamurkuyu Mahallesindeki Mediha Tansel İlköğretim okulunun ek binasında hizmet vermeye devam etmektedir.

Ümraniye Ücretsiz Kurslar

Halk eğitim merkezleri dışında belediye kursları, mesleki eğitim merkezi, işkur kursları, ismek kurs merkezleri ücretsiz eğitim verilen kurumlardandır.

Ümraniye Belediyesi Kursları

Ümraniyelilerin meslek edinmelerine katkı sunan belediye kurslarında 28 branşta eğitim verilmektedir. 2021-2022 2.dönem kayıtları 3 Şubatta başlıyor. Meslek edindirme kurslarında mesleki eğitimler genellikle 2 dönem şeklinde yapılmaktadır. Dönemsel yapılan kurslar ise yıl boyunca devam etmektedir.

Ümraniye İSMEK Kursları

Ümraniye’de 4 farklı noktada hizmet veren İSMEK kurs merkezlerinde eğitim alabilirsiniz. Birçok kurs programıyla hizmetlerine devam eden Ümraniye İSMEK ile ilgili detaylı bilgi almak için https://www.kursbilgisi.com/umraniye-ismek/ tıklayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir