Ümraniye Halk Eğitim Merkezi

AdresKurs Merkezi: Ihlamur Kuyu Mahallesi, C. Karakol Sokak, No:2, D Blok
Açık Öğretim Bürosu: İstiklal Mahallesi, Mithatpaşa Caddesi, No: 43 Sondurak Ümraniye/İSTANBUL
Telefon0216 335 17 49
İnternet sitesi http://umraniyehem.meb.k12.tr

Her yaş grubuna hitap eden eğitimleriyle Halk Eğitim Merkezleri ülkemizin her yerinde eğitimlerine aralıksız devam ediyor. İstanbul’un güzide ilçelerinden biri olan Ümraniye ve vatandaşlarına yönelik eğitim fırsatlarıyla Ümraniye Halk Eğitim Merkezi bu yazımızda sizlerle olacak.

Ümraniye Halk Eğitim Merkezi 1989 yılına kadar Üsküdar Halk Eğitim Merkezi bünyesinde hizmet vermiştir. Ümraniye’nin ilçe olmasıyla birlikte 1988 yılında ilçe olmasıyla birlikte yepyeni çehresine kavuşan halk eğitim merkezi yeni adresine kavuşmuştur.

Ümraniye Sondurak mevkinde 2000-2001 yılında kendi binasında hizmete başlasa da; 2016-2017 yılında bina İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından kullanılmaya başlayınca Halk Eğitim Merkezine yeterli alan kalmamış ve 2018/2019 yılından itibaren Ihlamurkuyu Mahallesindeki Mediha Tansel İlköğretim okulunun ek binasında hizmet vermeye devam etmektedir.

Merkez 9 derslik, 1 Kurum Müdür, bir Müdür Başyardımcısı, 5 Müdür Yardımcısı, 17 Usta Öğretici ve 2 Teknisyen Kadrosu ile hizmet vermektedir.

Halk Eğitim Merkezi Kurs Başvuruları Ne Zaman Başlayacak?

Birçok halk eğitim merkezi kurs kayıtlarının başlayacağını duyurmaya başladı. e-yaygın üzerinden baktığımızda da İngilizce alanında kursların 13 Eylül 2021 tarihiyle başlayacağı görülüyor. Bu demek oluyor ki bu alanda kayıt yaptırmak isterseniz e-yaygın ile kurs başvurusunda bulunabilirsiniz. 160 saat sürecek olan İngilizce eğitimini kaçırmak istemiyorsanız https://e-yaygin.meb.gov.tr/ linke tıklayarak kayıt olabilirsiniz.

Ümraniye Halk Eğitim Merkezinde Kurs Verilen Alanlar

  • Türk Halk Oyunları
  • Ahşap Boyama Kursları
  • Giyim Kursları
  • Yiyecek İçecek Hizmetleri Kursları
  • Nakış Kursları
  • Kuyumculuk Teknolojisi Kursları
  • Özel Eğitim Kursları
  • Hüsn-i Hat Kursları
  • Sanat Tasarım Kursları
  • Sanatsal Mozaik Kursları

Ümraniye Halk Eğitim Merkezi Açık Öğretim Lisesi (AÖL)

Ümraniye Halk Eğitim Merkezi Lise eğitimi yarım kalan yada ilköğretim/ortaokul mezunu olanlardan liseye devam etmek isteyenlere iletişim teknolojilerini kullanarak yer ve zaman sınırlaması olmadan eğitim almalarını sağlayan uzaktan eğitim modelidir.

Bir şekilde yarım kalan eğitim hayatınıza açık öğretim lisesiyle bitirme fırsatı Ümraniye Halk Eğitim Merkezi’nde. Hangi yaşta olursanız olun, eğitimde sınır tanımayan açık öğretim ile eğitim hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Online Kayıt İle Başvurular Alınmaktadır

Ümraniye Halk Eğitim Merkezi kurslarına başvurular internet üzerinden yapılmaktadır. Sizlerde başvurularınızı gerçekleştirmek için https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdVCawrk-Dnb1fBp6C8_rVSHbRJq0MNzrqmlIu-HnOcaoGaXw/viewform linke tıklayarak istenilen bilgileri eksiksiz olarak doldurmanız gerekmektedir.

Yıldızla belirtilen yerleri eksiksiz olarak doldurmayı unutmayınız. Almak istediğiniz kurslar belirtilen listede yoksa, diğer seçeneğini seçerek almak istediğiniz kursu girebilirsiniz.

Bu başvuru formu ön kayıt niteliğinde olup, asıl kayıt yaptırabilmeniz için kimlik fotokopinizle birlikte kuruma başvuru yaparak asıl kaydınızı gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Kurslar Ne Zaman ve Kaç Kişi İle Açılır?

Kurslar talebe göre açılmakta ve belirtilen başvuru sayısına ulaşıldığında açılmaktadır. Kurs günleri ise kursun açılacağı tarihte belli olmaktadır. En az 10 kişi olunduğunda kurs açılması kararlaştırılır.

Kursun başlayacağı tarih ve saati ise; formu doldururken vermiş olduğunuz telefon numarasına mesaj olarak atılacaktır.

Kurs Bitirme Belgemi Nasıl Alırım ?

Halk Eğitim Merkezi ( Yaygın Eğitim )sertifikaları Halk Eğitim Merkezi Müdürlüklerinden basılı olarak bir defaya mahsus olarak alınabileceği gibi artık internet üzerinden E-devlet kapısından da alınabiliyor. Yararlanabilmek için E-Devlet üzerinden ‘yaygın eğitim sertifika belgesini’ seçerek açılan listede tamamladığınız kursun barkodlu belge butonuna tıklayarak dilerseniz görüntüleyebilir, dilerseniz yazıcıdan çıktı alabilirsiniz.

E-devlet kapısından alınan belgeler karekod ve barkod sistemiyle üretildiği için herhangi bir onay yada resmi imzaya ihtiyaç duyulmamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir