İSMEK İletişim ve Kişisel Gelişim Okulu

AdresMecidiye Caddesi, No:2/3 Mecidiyeköy /İstanbul
Telefon0 212 211 78 05
ismek-iletişim-ve-kişisel-gelişim-okulu

İnsanlık var olduğu zamandan beri hayatımızda da iletişim hep var olmuştur. Sağlıklı bir iletişimde konuşmanın etkililiği, ikna ediciliği, diksiyon da önemlidir.

İSMEK İletişim ve Kişisel Gelişim Okulunda iletişimle ilgili tüm detayları öğrenebileceksiniz. İş hayatında iletişim nasıl olmalı, iş organizasyonunda iletişim, işaret dili ve tercüman eğitimi, beden dili gibi birbirinden güzel eğitimler var.

Hangi alanlarda kurs verilir, kaç saat süreyle verilir? Detaylar yazımızda.

KURSLAR

 • Beden Dili; Konuşmak sadece sözcüklerle olmaz, bazen hal dili de her şeyi anlatır. Mimik, el kol hareketleri ve daha birçok şey beden dilinde dikkat edilen hususlardır. Anlatılmak istenileni hal ve hareketlere olan yansımalarla öğrenmek beden dili ile mümkün.
 • Bilinçli Okuma Atölyesi; 64 saat süreyle verilen bu eğitim sonunda başarılı olanlara sertifika verilmektedir.
 • Dijital Radyo Yayıncılığı; teknoloji alanında gelişmeler doğrultusunda dijital radyo yayıncılığında da kendini geliştirmek isteyen kişiler için açılan bir kurs olup, 32 saat süreyle verilmektedir.
 • Diksiyon; güzel ve etkili konuşma becerilerini arttırmak isteyenler için MEB onaylı sertifikalı bir kurs olan diksiyon eğitimi 40 saat sürmektedir.
 • Diksiyon, Spikerlik ve Sunuculuk; radyo ve televizyon sektöründe çalışanlar ile istihdam hedefleri bu yönde olanların bilgi ve beceri kazanmalarına yönelik bir program olup, MEB onaylı ve 80 saat süreyle verilmektedir.
 • Drama; 120 saat süren bir eğitim olup, kurs sonunda başarılı olunması halinde MEB onaylı sertifika verilmektedir.
 • Edebiyat, Tarih ve Kültürel Çalışmalar; 64 saat süreyle verilmekte olup, kurs sonunda sertifika verilmektedir.
 • Editörlük; Basılı ve dijital yayıncılık alanlarında kendini geliştirmek isteyen bireylere yönelik eğitimler verilmektedir. 32 saat sürmektedir.
 • Etkili İletişim Becerileri; 24 saatlik bir kurs olup, başarılı olanlara katılım belgesi verilmektedir.
 • Hikaye Anlatıcılığı; 64 saatlik bir eğitimle herhangi bir konuyu hikayeleştirmeye yönelik bir eğitimdir.
 • İşaret Dili Öğretici ve Tercüman Eğitimi; Türk İşaret Dili ile işaretlerin öğrenilmesine yönelik bir programdır. 200 saat süreyle verilmektedir.
 • Problem Çözme ve Karar Verme 32 saat sürecek eğitimiyle problem çözme ve karar verme yetinizi geliştirecek bir kurs var. Günlük yaşam ve iş hayatının koşuşturmacalarında birçok problemle karşılaşırız. Karar alma sürecinde karşılaşabilecek sorunlara karşı fikir yürütmek gibi birçok alternatif, bakış açıları bu eğitimin amaçladığı programlardandır. Herhangi bir ön koşulu bulunmayan bu programa okuryazar olan herkes başvuru yapabilir.
 • Liderlik Eğitimi; bireylerin karar verme, planlama ve uygulama aşamalarını deneyimlemesine yönelik eğitim içeriği bulunan bir programdır. MEB sertifikası verilen bu program 32 saat sürmektedir.

Yukarıda yer alanlar dışında yazarlık atölyesi, yazarlığa giriş, uygulamalı drama atölyesi, Türk İşaret Dili Pratik Eğitimi, Türk İşaret Dili ile Masal ve Hikaye Anlatımı, Türk İşaret Dili, Şiir Atölyesi, Stres Yönetimi, Spikerlik ve Sunuculuk Atölyesi, Radyo Programcısı, problem çözme ve karar verme, nefes, ses ve diksiyon, Motivasyon Yönetimi, Metin Çözümleme Atölyesi, Kişisel gelişim gibi eğitimler de bulunmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir