Grafik ve Teknik Tasarım Okulu

Adres: Zafer Mahallesi, Cami Sokak, No:5/7 Kat:2 Bahçelievler

Telefon: 0212 877 28 60

23 programda eğitim alabileceğiniz bir uzmanlık okulu olan ve dijital çağda daha da önem kazanan kursların bulunduğu bir eğitim kurumudur. Biliyorsunuz ki günümüzde birçok iş ve işlem teknoloji ile ilişkilidir. Yaptığımız işleri pazarlamak, görsellik katmak, alacağımız eğitimlerle yeni bir boyut kazandırmak ve belki de sizlere açılacak yeni bir iş kolu olması da muhtemel.

ismek grafik tasarim okulu

3Ds Max İle Mimari Modelleme (V-Ray)

140 saat süreyle verilen bu eğitime katılmak için belirli bir koşul aranmasa da başvurular arasında yapılacak mülakatla alım yapılacaktır. Eğitim öncesinde değerlendirilecek hususlar ise; mimarlık, tasarım ve mobilya konularıyla ilgili olmak, temel bilgisayar bilgisine sahip olmak, üç boyutlu düşünebilme ve bilgisayar bilgisine sahip olan kişiler tercih sebebi olarak değerlendirilecektir.

Kurs sonunda % 70 başarı gösterildiği takdirde sertifika verilecek olup, istihdam hedefli mesleki eğitim olarak sınıflandırılmaktadır.

After Effects ile Görsel Efekt ve Hareketli Grafik

Etkili bir iletişimde tüketici davranışları önem arzetmektedir. Yazı, ses, görüntü ve grafiklerin bütünlüğü ile hareketli grafikler hazırlamaya yönelik olan bu kurs 80 saat sürmektedir. Kursa katılım için ön koşul ise photoshop ve Illustrator programlarının giriş seviyesinde bilinmesi aranmaktadır. Ayrıca kursa alımda mülakat ve çoktan seçmeli sınav uygulanacaktır. Belgelendirme ise %70 başarı sağlanması durumunda olacaktır.

ambalaj Tasarımı

72 saatlik bir eğitimle grafik tasarım, reklamcılık, yayıncılık, matbaacılık, ambalaj tasarımı gibi sektörlerde istihdam olanağı elde edebilirsiniz. Bunun için aranan koşul ise; bilgisayar edstekli reklam ve tasarım eğitimi sertifikasına sahip olan ya da bu seviyede reklam ve tasarım bilgisine sahip olan kişiler arasında çoktan seçmeli sınav ve mülakat ile yapılacaktır. En az ilkokul mezunu olan, photoshop ve Ilustrator yazılımlarına bilinmesi de diğer aranan koşullardandır.

Autocad İle İki Boyutlu Çizim

72 saat eğitim sonunda teknik çizim kurallarına göre iki boyutlu çizim, görünüş ve perspektifler hazırlayabilme yetisine sahip kişilerin yetiştirildiği bir eğitim programıdır. Mimarlık, inşaat sektörü, mekanik tesisat projeleri, elektrik sektörü, makine, otomasyon sistemleri, endüstri ürün tasarımı ve üretimi, mobilya, sahne ve dekor tasarımı, haritacılık gibi sektörlerde çalışma fırsatı yakalayabilirsiniz.

Teknik resim bilinmesi önerilmekle birlikte çoktan seçmeli sınav ve mülakat sonucuna göre öğrenciler belirlenecektir. Eğitim sonunda sertifika verilecek olup, %70 başarı sağlanması gerekmektedir.

Autocad İle Üç Boyutlu Çizim

60 saatlik bir kurs olup, gelişmiş bilgisayar destekli çizim raporudur. Temel seviyede iki boyutlu çizim yapabilen kişilerin üç boyutlu modelleme ve render hazırlayabilmeyi amaçlayan bir eğitim programıdır.

Program sonunda, makine ve otomasyon sistemleri, imalat sektörü, endüstri ürün tasarımı ve üretimi, mekanik ve tesisat projeleri, elektrik, mobilya, sahne ve dekor tasarımı, mimarlık gibi sektörlerde çalışma fırsatı yakalayabilirsiniz.

Kurs sonunda alacağınız sertifika ile kolaylıkla iş bulabilirsiniz.

Basılı ve Dijital Yayıncılık

150 saatlik bir eğitimle photoshop, Illustrator, InDesign, Bridge ve Acrobat konfigürasyonları kullanılarak yapılan basılı ve dijital yayıncılık yapılmaktadır. Bu eğitim kapsamında dizgi teknikleri, matbaa ve basım tekniği gibi geniş bir kurs kapsamı vardır.

Bilgisayar Destekli Reklam ve Tasarım

185 saat süreyle verilmektedir. Bu eğitimle adobe photoshop, adobe Illustrator programlarını öğrenirken, reklamcılık faaliyetlerini görsel ve basılı materyallerin tasarımlarını yapabilme becerisi kazanabileceğiniz bir kurs programıdır.

Grafik tasarım, reklamcılık, yayıncılık, matbaacılık, ambalaj tasarım, fotoğrafçılık gibi sektörlerde ya da bireysel olarak çalışmalar yapılabilir. Kurs sonunda MEB onaylı sertifika verilmektedir.

Corel Draw

CorelDRAW’i kullanarak davetiye, broşür, tabela, kurumsal kimlik, promosyon gibi ürün görsellerini dijital ortamda hazırlamaya yönelik bir kurstur. Sınav ve mülakat sonucuna göre öğrenci alınacak olup, kurs sonunda sertifika verilmektedir.

Görsel İletişim ve Tasarımı

182 saat süren bir kurstur. Bu kurs ile 2B ve 3B algıları gelişen, tasarım yönetimi yetenekleri gelişen, çizgi dışı düşünen tasarımcı vizyonu kazanmış tasarımcı ya da tasarımcı adaylarının sektörde yer edinmesini sağlayan bir kurstur. Grafik tasarım, reklamcılık, yayıncılık, dijital iletişim ajansları gibi sektörlerde çalışma fırsatı kazanabilir. Sektörden bağımsız bir şekilde çalışmada bu eğitimle mümkün olmaktadır.

Çoktan seçmeli sınav ve mülakat sonucuna göre öğrenciler kursa katılmaya hak kazanabilir. Kurs sonunda sertifika verilmektedir.

Grafik Desen Tasarım

128 saatlik eğitim verilmektedir. Temel sanat eğitimi ile başlayan kurs sürecinde piksel ve vektörel çizim programları öğretilir, desen çizimi gösterilir. Grafik ve tasarım hizmetleri sunan firmalarda ya da bağımsız olarak evde çalışma fırsatı yakalayabilirsiniz.

Illustrator

96 saat süreyle eğitim devam etmektedir. Soyut ve somut kavramların çizim yapılması öğretilir. Ayrıca dergi, afiş gibi tasarımların basılı ve dijital mecralarda yayınlanmak üzere dijital resminin çizilmesi öğretilmektedir. Eğitim sonunda grafik tasarım, reklamcılık, yayıncılık, matbaacılık, ambalaj tasarım, web tasarımı alanlarında iş bulabilirsiniz.

Indesign İle Basılı Yayın Tasarımı

72 saat süreyle eğitim verilmektedir. Kurs sonunda sertifika verilmektedir. Grafik tasarım, reklamcılık, yayıncılık matbaacılık gibi sektörlerde iş bulma fırsatı yakalayabilirsiniz.

İnşaat Proje Yönetimi ve BİM

Mimarlık, inşaat mühendisliği, inşaat yönetimi gibi sektörlerde çalışan, çalışmak isteyen ya da kendi inşaat faaliyetlerini yürütmek isteyen kişiler için verilen bir kurstur. 96 saat süreyle verilen kurs sonunda sertifika verilmektedir.

Kitap Resimleme(karakter Illüstrasyonu)

Kitap resimleme kursu 96 saat süreyle eğitim verilmektedir. Tasarımda eskizleme yöntemleri, çizim teknikleri öğretilerek temel bilgi seviyeleri geliştirilir. Reklam ajansları, yayın evleri, televizyon kanalları, program yapım şirketlerinde çalışma olanağı olmaktadır.

Masaüstü Yayın ve Tasarım

140 saat süren masaüstü yayın ve tasarım kursunda photoshop, Illustrator, InDesign gibi programlar öğretilerek güncel tasarım konuları gibi bilgiler öğretilmektedir.

Mimari Sunum İçin Photoshop

Mimari sunum için photoshop kursu 64 saat sürmektedir. Kurs sonunda sertifika verilmektedir. Çoktan seçmeli sınav ve mülakat sonucuna göre öğrenci alınmaktadır.

Özel Gün Grafik Tasarımları

80 saat süreyle eğitim verilmektedir. Özel günler için yapılan organizasyonların en özel parçalarını üretebileceğiniz tasarımları Özel Günler Grafik Tasarımları kursunda alabilirsiniz.

Photoshop

72 saatlik eğitim süresinde photoshop’un tüm detaylarını öğrenmelerini sağlayarak, fotoğraflar üzerinde işlemler yapma, grafik tasarım projeleri hazırlayabilme becerileri kazandırılmaktadır.

Portfolyo Tasarımı

64 saat eğitimle portfolyo tasarımı kursu sonunda sertifika verilmektedir. Çoktan seçmeli sınav ve mülakat sonucuna göre öğrenciler belirlenmektedir.

Premiere Pro ile Video Kurgu

56 saatlik verilen premiere pro ile video kurgu kursunda televizyon, sosyal medya gibi yayın ortamlarında yayınlanabilecek sunum videosu hazırlayabilme becerisi kazandırılmaktadır.

Reklam ve Tasarım (ileri seviye)

Reklam ve tasarım kursu 96 saat sürmektedir. Photoshop ve Illustrator eğitimleri verilmektedir. Kurs sonunda sertifika verilmektedir.

SketchUp ile İç Mimari(Lumion)

72 saatlik bir kurs olan ve eğitime katılmak için temel bilgisayar kullanım bilgisine sahip olmak, mimarlık, tasarım ve mobilya konularıyla ilgilenme şartı aranmaktadır.

Yeni Medya ve İletişim

132 saatlik bir kurs olan yeni medya ve iletişim kursu dijital iletişim kanalları için temel olan grafik tasarım, fotoğraf, metin gibi içeriklerin oluşturulması kazandırılması amaçlanmaktadır.

Elektrik ve Haberleşme Tesisatı Tasarımı

120 saatlik bir eğitimdir. Kurs sonunda sertifika verilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir