Fransızca Kursu

Dünya genelinde 54 ülkede konuşulan, ana dil veya ikinci dil olarak tercih edilen Fransızca; Fransa dışında birçok ülkede de resmi dil olarak kullanılmaktadır.

Fransızca öğrenmek için birçok geçerli sebep var. Dünyanın geçerli dilleri arasında ve en çok konuşulan 6. dili konumunda bulunan bir dil olmasının yanı sıra sanat, siyaset, diplomasi gibi alanlarda yol almanıza vesile olabilir.

Ücretsiz Fransızca kursu ile Fransızca dilini öğrenebileceğinizi biliyor musunuz? Çabanıza bağlı olarak düzenli bir çalışma ile kısa bir sürede bu dili öğrenebilirsiniz.

Peki kurslar nerelerde var? Ücretsiz Fransızca kursunu nerede alabilirsiniz? Detaylar yazımızda.

fransizca dil kurslari

Halk Eğitim Merkezi Fransızca Kursu

Halk eğitim Fransızca kursu 3 seviyede verilmektedir. Fransızca A1, A2 ve B1 seviyesinde kurslara katılabilirsiniz.

Fransızca A1; 10 yaş ve üzeri olan, okur yazar olan herkesin katılabileceği bu seviyede kurslar 120 saat sürmektedir.

Fransızca A2; Bu eğitime A1 seviyesinde sertifikaya sahip olan ya da bu seviyede Fransızca bilgiye sahip olduğunu seviye belirleme sınavıyla tespit edilenler katılabilir. 160 saatlik bir kurstur.

Fransızca B1; A2 seviyesinde belgeye sahip olanlar ile bu belgeye sahip olmayıp ancak yapılacak seviye belirleme sınavında başarılı olduğu tespit edilenler katılabilir. 320 ders saatidir.

Halk Eğitim Fransızca Kursunu Kimler Verebilir?

Halk eğitim merkezlerinde Fransızca öğretmeni olmak ister misiniz? Fransızca öğretmeniyseniz ya da Fransızcayı biliyorsanız aşağıdaki seçeneklerden size uygun hangisiyse değerlendirerek başvuru yapabilirsiniz.

Yaygın eğitim kurumlarında Fransızca öğretmeni olarak atananlar kişiler öncelik tanınmaktadır. Bu kurumda yoksa Milli Eğitim Bakanlığında Fransızca öğretmeni olarak görev yapanlar görevlendirilmektedir.

Öğretmen yoksa bu durumda ise; Fransızca mezun olanlar görevlendirilmektedir. Diğer lisans mezunlarından ise KPDS/ÜDS/YDS sınavlarından 80 ve üzeri alanlar bu eğitimi verebilir.

Halk Egitim Fransizca Ogretmeni

İSMEK Fransızca Kursu

İsmek bildiğiniz gibi İstanbul’da yaşayan herkes için eğitim fırsatları sunuyor. Ücretsiz ismek kurslarında 5 seviyede Fransızca eğitimi bulunmaktadır. Fransızca A1, A2, B1 seviyeleri dışında A1-A2 Seviyesi Konuşma Kulübü ve A2 Seviyesi Dil Bilgisi Atölyesi kursları bulunmaktadır.

Fransızca A1; günlük ifadeler, dinleme, okuma, yazma konuşma gibi bilgi ve beceriyi kazandırmayı amaçlamaktadır. 120 saatlik bir kurs sonunda başarılı olanlara MEB sertifikası verilmektedir.

Fransızca A2; 120 saatlik bir kurstur. Başarılı olunduğu takdirde sertifika verilmektedir.

Fransızca A1-A2 Seviyesi Konuşma Kulübü; 24 saatlik bir eğitim sürecidir. Kurs sonunda başarılı olanlara Katılım Belgesi verilmektedir. Fransızca A1 ve A2 seviyesinde öğrenilen bilgilerin konuşarak pratik yapılmasını, kalıpların özümsenmesini sağlamayı amaçlamaktadır.

Fransızca A2 Seviyesi Dil Bilgisi Atölyesi; bir dilin temelini oluşturan dil bilgisi becerilerini kazandırmayı amaçlayan bir programdır. 36 saatlik bir kurstur. Kurs sonunda Katılım belgesi verilmektedir.

Fransızca B1; Fransızcada artık ileri seviyeye doğru yol aldığınız bir programdır. Sosyal ortamlarda karşılaşılması muhtemel diyalogları anlamak, algılama, öğrenme becerileri gibi kazanımlar elde etmeyi hedefleyen bir programdır. 120 saat sürmektedir.

Ücretsiz Fransızca Kursları

Yukarıda ayrı ayrı yer veremesek de birçok belediyenin sanat ve meslek edindirme kurslarında dil eğitimleri yer almaktadır. Fransızca eğitimi de bunlardan birisidir. Sizlerde bulunduğunuz il ya da ilçenin belediye kurslarından yararlanabilirsiniz.

Örnek vermek gerekirse; Komek, Busmek, Gasmek gibi kursları birçok kurumda verilmektedir.

Halk Eğitim Merkezi Kayıtları için tıklayın https://www.kursbilgisi.com/halk-egitim-merkezi-kayitlari-nasil-yapilir/

İsmek kayıtları için https://www.kursbilgisi.com/ismek-kayit-tarihleri/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir