Esenler İSMEK

İstanbul’un Güngören ilçesine bağlı iken 1993 yılında yapılan değişiklikle 33. ilçesi olmuştur. Esenler coğrafi büyüklük açısından 11, nüfus bakımından ise 12. büyük ilçesidir.

Esenler Turgutreis İSMEK

8 derslik, 38 program, 11 öğretmeniyle Turgutreis İSMEK’te eğitimlerin verildiği bazı programlar şunlardır: Aşçı Çırağı, bağlama akardu, blog web sitesi yapımı ve bloggerlik, butik pastacılık, dijital okur yazarlık, doğal saç bakımı, dünya mutfağı, fön çekimi, Türk Mutfağı, Hamur teknikleri gibi birçok branşta eğitimler vardır.

Adres: Turgutreis Mahallesi, Park Sokak, No:20 Esenler/İSTANBUL

Telefon:0212 432 41 21

Atışalanı İSMEK

5 derslik, 6 öğretmen, 22 programıyla mesleki eğitim, kişisel gelişim, el sanatları ve zanaat ve güzel sanatlar alanlarında ücretsiz eğitimleriyle sizleri bekliyor. Ahşap boyama teknikleri, amigurumi oyuncak yapımı, emlak danışmanlığı, iğne oyası motifleri, temel müteahhitlik bilgisi gibi birçok kurs vardır.

Adres: Havaalanı Mahallesi, Foto Sokak No:14-16 Kat:1 Esenler/İSTANBUL

Telefon: 0212 431 77 87

Esenler Nenehatun İSMEK

7 derslik, 36 program, 14 öğretmen eğitimlerine hız kesmeden devam eden kurumlardan biri de Nenehatun İSMEK Eğitim Merkezidir. Bağlama akardu, bağlama egzersizleri ile güzel sanatlar alanında eğitim alırken, çocuk kıyafetleri dikimi, bilgisayar işletmenliği, genel muhasebe gibi farklı alanlarda mesleki eğitimler alabileceksiniz.

Adres: Nenehatun Mahallesi, İnönü Caddesi, No:17 Esenler/İSTANBUL

Telefon: 0212 562 39 07

Esenler Fatih Eğitim Merkezi

2 derslik, 6 program, 2 öğretmeniyle Esenler Fatih İSMEK’te sizleri bekleyen eğitimler ise şunlardır;

  • Dış giysi kalıpları hazırlama
  • iğne oyası motifleri
  • Model uygulamalı serileme teknikleri
  • Pratik giysi kalıpları hazırlama
  • Şiş örücülüğü
  • Tığ örgü yapımı

Adres: Fatih Mahallesi, 41. sokak, No:32-34 Muhtarlık Üstü Esenler/İSTANBUL

Telefon: 0212 610 85 30

Esenler Fevziçakmak Eğitim Merkezi

Esenler 8 derslik, 29 program, 14 öğretmeniyle güzel sanatlar, mesleki eğitimler, kişisel gelişim ile el sanatları ve zanaat alanlarında eğitim verilmektedir. En çok talep görülen kursların başında gelen İngilizce A1, A2 seviyesi ve İngilizce B1 seviyesi branşlarında dil eğitimi verilir. Kadın elbise dikimi, Muhasebeye giriş, ofis programları kullanımı gibi branşlarda mesleki eğitimler verilir.

Adres: Fevziçakmak Mahallesi, Atışalanı Caddesi, 1113 Sokak, No:3 Esenler/İSTANBUL

Telefon: 0212 611 87 33

Fırıncılık ve Pastacılık Okulu

22 program, 7 derslik ve 6 öğretmeniyle Esenler Fırıncılık ve Pastacılık Okulunda eğitimler sizi bekliyor. Ayrıntılı bilginin yer aldığıhttps://www.kursbilgisi.com/ismek-firincilik-ve-pastacilik-okulu/ yazımızı inceleyebilirsiniz.

Online Başvuru Nasıl Yapılır?

İSMEK kurslarına online başvuru yapabilmek ve ön kayıt oluşturabilmek için İSMEK sitesine girerek kayıt ol sekmesiyle açılacak olan sayfada istenen bilgileri doldurmanız gerekmektedir. Sonrasında ise kurs seçebilir ve kayıt olabilirsiniz. Detaylı bilgi için https://www.kursbilgisi.com/ismeke-nasil-basvuru-yapilir/ yazımıza bakabilirsiniz.

Esenlerde Eğitim Alabileceğiniz Ücretsiz Kurslar

Esenlerde İSMEK kurumları dışında eğitim alabileceğiniz kurumlar bulunmaktadır. Esenler Belediyesi kursları, Esev, Esgev ve halk eğitimi merkezi bulunmaktadır. Esenler Belediyesi kursları hakkında bilgi almak için https://www.kursbilgisi.com/esenler-belediyesi-kurslariesevesgev/https://www.ucretsizkurs.net/esenler/ tıklayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.