Esenler Belediyesi Kursları (ESEV,ESGEV EMEK)

Esenler Belediyesi kursları Esev, Esgev ve Emek kursları ile hizmet vermektedir. Sanat kursları, meslek edindirme kursları ve gençlere geleceğe hazırlamanın yanı sıra birbirinden değerli kurs fırsatlarıyla hep yanınızda.

Esenler belediyesi kurslarına başvuru nasıl yapılır, kimler başvuru yapabilir? Daha fazlası yazımızın devamında.

ESEV (Esenler Belediyesi Sanat Evi)

ESEV’de 59 branşta başvuru yapabileceğiniz sanattan müziğe kadar başvuru yapabileceğiniz kurslar bulunmaktadır. 2022-2023 kayıtları 16 Eylüle kadar devam edecek. Dersler ise 26 Eylülde başlıyor.

Başvuruda bulunmak isteyen kursiyerler https://onlineislemler.esenler.bel.tr/omis/#/login bağlantıya tıklayarak kayıtlarını yaptırabilir.

esenler belediyesi sanat evi esev

Esenler Belediyesi Sanat Evi Kursları ile 7’den 70’e herkesin yararlanabileceği ücretsiz kurslardır. Yaş şartı sınırlaması olmaksızın herkesin başvuru yapabileceği kurslara 18 yaş altı bireylere veli iznine ihtiyaç duyulmadan kayıt yaptırabilir.

Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü’ne bağlı olarak yürütülen tüm hizmetlerin ücretsiz olduğu kurslarda, sadece kursiyerin ürettiği ürünlerde malzeme masrafını karşılamakla yükümlü kılınmıştır.

Kursa gelen öğrenciler derse giriş ve çıkışlarında kimlik kartını kart okuyuculara okutarak derse katılım gösterdiğini beyan etmeleri gerekmektedir. Okutulmadığında devamsız sayılır ve mazeretsiz olarak 3 dersten fazla devamsızlık yapan kursiyerlerin kaydı silinir. Bu sebeple takip eden eğitim öğretim döneminde de kurslara kayıt yaptıramayacağından bu hususu göz ardı etmemek gerekir.

ESEV’de eğitiminizi tamamladıysanız ve başarı gösterdiyseniz kurs bitirme veya katılım belgesi almayı da hak kazanırsınız. Ancak devamsızlık veya disiplinsizlik sebebiyle kaydınız silinmiş ise belge alma hakkınız olmaz.

ESEV’de farklı kurs merkezleri olsa bile sadece bir branşta eğitim alabileceğinizi unutmamanız gerekir. İstisnai durum ise şöyle; kontenjan dolmadıysa ikinci bir branşa başvuru yapabilirsiniz.

Hangi Alanlarda Kurs Verilir?

Sinemadan sanata, fotoğrafçılıktan diksiyon kursuna kadar birçok alanda kurs verilmektedir. Alüminyum kabartma, diksiyon, amigurumi, minyatür, tiyatro, ses eğitimi, drama, tezhip, kağıt rölyef, seramik gibi daha bir çok alanda kurslar vardır. Ayrıntılı bilgi için https://esenler.bel.tr/kultur-sanat/kurs-ve-atolyeler/ bakabilirsiniz.

Emek Esenler Belediyesi Meslek Edindirme Kursları ile emekleriniz mesleğe dönüşüyor. Yepyeni bir proje, Esenler’e nefes olacak.

EMEK (Esenler Belediyesi Meslek Edindirme Kursları)

EMEK 2022-2023 Eğitim Yılı yeni dönem kayıtları başladı. 20 alan ve 98 branşta açılan mesleki ve sanatsal eğitim, tasarım ve üretim atölyeleri ile birçok branşta eğitim verilen kurslarda başarılı olanlara MEB onaylı sertifika verilmektedir.

emek

Nasıl Kayıt Olunur?

Emek ile iş sahibi olmak için öncelikle linke tıklayarak https://onlineislemler.esenler.bel.tr/omis/#/login daha önce kaydınız varsa bilgileriniz ile giriş yapabilir ya da yeni kayıt oluşturarak devam edebilirsiniz.

İlk adım olarak ikamet ettiğiniz mahallenin gruplandırıldığı bölgeyi seçmeniz gerekmektedir. Eğitim almak istediğiniz kursu seçerek başvur seçeneği ile ön kayıt yaptırabilirsiniz.

Başlıca kurslar arasında; Güzellik ve Cilt Bakımı, Gastronomi ve Mutfak Sanatları, Muhasebe, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi, Grafik ve Fotoğraf, Giyim ve Üretim Teknolojileri, Makine Teknolojisi, Pazarlama ve Perakende, Kişisel Gelişim, Bahçecilik, Halkla İlişkiler ve Organizasyon, Aile ve Tüketici Hizmetleri, Dil Eğitimi, sağlık, Hukuk ile Can ve Mal Güvenliği alanlarında eğitimler verilmektedir.

ESGEV

Esenler Gençlik Bilgi ve Hikmet Evleri; gençlerimize geleceğimize hizmet eden belediyenin ücretsiz eğitim verdiği kurslardandır. Eğitimlerine katkı sunmak amacıyla verilen eğitimlerin başında Türkçe, matematik, fen bilgisi, sosyal bilgiler, İngilizce, değerler eğitimi ve çocukların zihin dünyasına yön verecek etkinlikler de var.

ESGEV’de; sanat ve spor okulu, sosyal ve kültürel etkinlikler, gezi programları, bilgi ve kültür yarışmaları, akıl ve zeka oyunları, geleneksel çocuk oyunları, bilimsel çalışmalar ile anne çalışmaları da bulunuyor.

Bilgisayar, ingilizce, okçuluk, basketbol, parkur oyunları, sunum becerileri, yaratıcı drama gibi kişisel gelişim, akademik, fizik ve bedeni gelişim eğitimleri, bilinçlendirme ve bilinç gelişim eğitimleri, yaşam becerileri, sosyal gelişim eğitimleri gibi farklı alanlarda eğitimler vardır.

Mihmandar Akademi; YKS’ye hazırlanan gençlerimize hitap eden bu kurslara lise mezunu olan herkes başvuru yapabilir.

Mihmandar Esgev Eğitsel ve Sosyal Faaliyetler; 4-6 yaştan 29 yaşa kadar herkesin kayıt yaptırabileceği kurslara başvuru yapmak ve online kayıt olmak için http://mihmandargenc.esenler.bel.tr/bilgieviegtsosyal/ tıklayabilirsiniz.

Hikmet Evleri

Mehmet Akif İnan Gençlik ve Hikmet Evi

Prof Dr. Ümit Meriç Kadın Aile ve Gençlik Merkezi

Erdem Beyazıt Gençlik Bilgi ve Hikmet Evi

Cahit Zarifoğlu Gençlik Bilgi ve Hikmet Evi

Prof. Dr. Fuat Sezgin Gençlik Bilgi ve Hikmet Evi

Nuri Pakdil Gençlik Bilgi ve Hikmet Evi

Rasim Özdenören Gençlik Bilgi ve Hikmet Evi

Hacı Lütfiye Gürses Gençlik Bilgi ve Hikmet Evi

Sezai Karakoç Gençlik Bilgi ve Hikmet Evlerinde sizleri eğitimler bekliyor.

Esgev Yaz Okulu

Esenler belediyesi Gençlik, Bilgi ve Hikmet Evleri Yaz Okulu kayıtları başladı. Yaz okulu kapsamında birbirinden güzel etkinlikler sizleri bekliyor. Eğitim yanı sıra sinema günleri, bilgi ve kültür yarışmaları, gezi programları, piknikler, akıl ve zeka oyunları, değerler eğitimler bulunmakta. Ayrıca çocuklara dondurma ve çeşitli ikramlar bulunmakta.

Dersler ise 20 Haziran ve 29 Temmuz 2022 tarihleri arasında yapılacak. Kurs sonunda ise eğlence dolu Yaz Okulu Şenliği sizleri bekliyor.

Mihmandar Akademide Kayıt Zamanı

Mihmandar Akademi ile YKS’ye hazırlık yolunda öğrencilerin yanında olmaya devam ediyor. 18 Mayıs ve 23 Haziran 2022 Tarihleri arasında kayıtlar alınmaya devam edecek.

  • Haftanın dört günü ders,
  • Her hafta deneme TYT-AYT deneme sınavları,
  • Her ay Türkiye geneli denem sınavları,
  • Her gün soru çözümleri,
  • Eğitim koçlarıyla destek,
  • Soru bankası yazarlarıyla öğrenci buluşmaları sizleri bekleyenler arasında.

Nasıl Kayıt Olabilirsiniz?

Mihmandar Akademi’ye kayıt ve bilgi için şu numarayı arayabilirsiniz. 0212 562 17 40

mihmandar akademi

Esenler Ücretsiz Kurslar

Esenler’de belediye kursları dışında ismek, halk eğitimi merkezi gibi kurslardan da ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz.

Esenler İsmek; fırıncılık ve pastacılık okulu, Turgutreis, Atışalanı gibi 6 farklı noktada hizmet veren ismek kursları hakkında daha fazla bilgiyi aşağıda yer alan bağlantıdan alabilirsiniz. https://www.kursbilgisi.com/esenler-ismek/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir