Esenler Belediyesi Kursları (ESEV,ESGEV EMEK)

Esenler İstanbul’un en eski yerleşim yerlerinden birisidir. Metris cezaevinin bulunduğu ilçede dijital kütüphane, Hünkar Kasrı, Davutpaşa Kışlası, Litros Aya Yorgi Kilisesi, Atışalanı su kemeri bulunmaktadır. İlçede eğitim faaliyetleri ise İSMEK, halk eğitim merkezleri ve belediyenin düzenlediği ücretsiz kurslarla devam etmektedir. Bu yazımızda Esenler Belediyesi tarafından düzenlenen ücretsiz kurslara değineceğiz.

emek

Mihmandar Akademide Kayıt Zamanı

Mihmandar Akademi ile YKS’ye hazırlık yolunda öğrencilerin yanında olmaya devam ediyor. 18 Mayıs ve 23 Haziran 2022 Tarihleri arasında kayıtlar alınmaya devam edecek.

  • Haftanın dört günü ders,
  • Her hafta deneme TYT-AYT deneme sınavları,
  • Her ay Türkiye geneli denem sınavları,
  • Her gün soru çözümleri,
  • Eğitim koçlarıyla destek,
  • Soru bankası yazarlarıyla öğrenci buluşmaları sizleri bekleyenler arasında.

Nasıl Kayıt Olabilirsiniz?

Mihmandar Akademi’ye kayıt ve bilgi için şu numarayı arayabilirsiniz. 0212 562 17 40

mihmandar akademi

EMEK’e Kayıtlar Başladı.

Emek Esenler Belediyesi Meslek Edindirme Kursları ile emekleriniz mesleğe dönüşüyor. Yepyeni bir proje, Esenler’e nefes olacak.

16 alan ve 72 branşta açılan kurslar 35 farklı noktada hizmet verecek. 8 Aralıkta başlayan kayıtlar ön kayıt oluşturabilirsiniz.

Nasıl Kayıt Olunur?

Emek ile sahibi olmak için öncelikle linke tıklayarak https://onlineislemler.esenler.bel.tr/omis/#/login daha önce kaydınız varsa bilgileriniz ile giriş yapabilir ya da yeni kayıt oluşturarak devam edebilirsiniz.

İlk adım olarak ikamet ettiğiniz mahallenin gruplandırıldığı bölgeyi seçmeniz gerekmektedir. Eğitim almak istediğiniz kursu seçerek başvur seçeneği ile ön kayıt yaptırabilirsiniz.

Kesin kayıt için ise eğitimlerin başladığı 3 ocak 2022 tarihinde kimlik fotokopisi ile başvuru formunu doldurarak kesin kaydınızı yapabilirsiniz. Kursların açılması için asgari öğrenci sayısı en az 15 kişi olması gerekmektedir.

ESEV

Esenler Belediyesi Sanat Evi Kursları ile 7’den 70’e herkesin yararlanabileceği ücretsiz kurslardır. Yaş şartı sınırlaması olmaksızın herkesin başvuru yapabileceği kurslara 18 yaş altı bireylere veli iznine ihtiyaç duyulmadan kayıt yaptırabilir.

Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü’ne bağlı olarak yürütülen tüm hizmetlerin ücretsiz olduğu kurslarda, sadece kursiyerin ürettiği ürünlerde malzeme masrafını karşılamakla yükümlü kılınmıştır.

Kursa gelen öğrenciler derse giriş ve çıkışlarında kimlik kartını kart okuyuculara okutarak derse katılım gösterdiğini beyan etmeleri gerekmektedir. Okutulmadığında devamsız sayılır ve mazeretsiz olarak 3 dersten fazla devamsızlık yapan kursiyerlerin kaydı silinir. Bu sebeple takip eden eğitim öğretim döneminde de kurslara kayıt yaptıramayacağından bu hususu göz ardı etmemek gerekir.

ESEV’de eğitiminizi tamamladıysanız ve başarı gösterdiyseniz kurs bitirme veya katılım belgesi almayı da hak kazanırsınız. Ancak devamsızlık veya disiplinsizlik sebebiyle kaydınız silinmiş ise belge alma hakkınız olmaz.

ESEV’de farklı kurs merkezleri olsa bile sadece bir branşta eğitim alabileceğinizi unutmamanız gerekir. İstisnai durum ise şöyle; kontenjan dolmadıysa ikinci bir branşa başvuru yapabilirsiniz.

Hangi Alanlarda Kurs Verilir?

Sinemadan sanata, fotoğrafçılıktan diksiyon kursuna kadar birçok alanda kurs verilmektedir. Alüminyum kabartma, diksiyon, amigurumi, minyatür, tiyatro, ses eğitimi, drama, tezhip, kağıt rölyef, seramik gibi daha bir çok alanda kurslar vardır. Ayrıntılı bilgi için https://esenler.bel.tr/kultur-sanat/kurs-ve-atolyeler/ bakabilirsiniz.

ESGEV

Esenler Gençlik Bilgi ve Hikmet Evleri; gençlerimize geleceğimize hizmet eden belediyenin ücretsiz eğitim verdiği kurslardandır. Eğitimlerine katkı sunmak amacıyla verilen eğitimlerin başında Türkçe, matematik, fen bilgisi, sosyal bilgiler, İngilizce, değerler eğitimi ve çocukların zihin dünyasına yön verecek etkinlikler de var.

ESGEV’de; sanat ve spor okulu, sosyal ve kültürel etkinlikler, gezi programları, bilgi ve kültür yarışmaları, akıl ve zeka oyunları, geleneksel çocuk oyunları, bilimsel çalışmalar ile anne çalışmaları da bulunuyor.

Bilgisayar, ingilizce, okçuluk, basketbol, parkur oyunları, sunum becerileri, yaratıcı drama gibi kişisel gelişim, akademik, fizik ve bedeni gelişim eğitimleri, bilinçlendirme ve bilinç gelişim eğitimleri, yaşam becerileri, sosyal gelişim eğitimleri gibi farklı alanlarda eğitimler vardır.

Mihmandar Akademi; YKS’ye hazırlanan gençlerimize hitap eden bu kurslara lise mezunu olan herkes başvuru yapabilir.

Mihmandar Esgev Eğitsel ve Sosyal Faaliyetler; 4-6 yaştan 29 yaşa kadar herkesin kayıt yaptırabileceği kurslara başvuru yapmak ve online kayıt olmak için http://mihmandargenc.esenler.bel.tr/bilgieviegtsosyal/ tıklayabilirsiniz.

Hikmet Evleri

Mehmet Akif İnan Gençlik ve Hikmet Evi

Prof Dr. Ümit Meriç Kadın Aile ve Gençlik Merkezi

Erdem Beyazıt Gençlik Bilgi ve Hikmet Evi

Cahit Zarifoğlu Gençlik Bilgi ve Hikmet Evi

Prof. Dr. Fuat Sezgin Gençlik Bilgi ve Hikmet Evi

Nuri Pakdil Gençlik Bilgi ve Hikmet Evi

Rasim Özdenören Gençlik Bilgi ve Hikmet Evi

Hacı Lütfiye Gürses Gençlik Bilgi ve Hikmet Evi

Sezai Karakoç Gençlik Bilgi ve Hikmet Evlerinde sizleri eğitimler bekliyor.

Kayıt Nasıl Olunur?

Esgev ve ESEV kurslarına kayıt olmak için online başvuru yapabilirsiniz. Online başvuru yapabilmek için http://esevkayit.com/e/ ESEV kurslarına bu linkten kayıt olabilirken, ESGEV kurslarına http://mihmandargenc.esenler.bel.tr/bilgievi/onlinekayit.php kayıt olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.