Butik Pastacılık

Sıradan bir pastanın ötesinde, hayaller ile şekillenen bir pasta, tatlı, kurabiye. Aynı zamanda tarifleri ile de özgün, görüntüsü ile de bambaşka pastalar yapmak ister misiniz?

O zaman gastronomi ve mutfak alanında sizlere çok güzel bir kurs var. İSMEK’te, BUSMEK’te, GASMEK’te eğitim alabileceğiniz BUTİK PASTACILIK.

Sizlerde pasta yapmayı seviyorsanız, aynı zamanda hem de gelir elde etmek istiyorsanız burada hem pasta yapmanın tekniklerini öğrenecek, hem de aile bütçenize katkı sunacağınız çok güzel bir mesleğe sahip olabileceksiniz.

butik-pastacılık-kursu

Butik Pastacılık Nedir?

Butik pasta; şeker hamuruyla özdeşleşmiş gibi düşünülse de sadece şeker hamurundan ibaret olmayan, aynı zamanda içiyle de dışıyla da tamamen özgün bir pastadır. Siz nasıl isterseniz ona göre yapılan bir pasta diyebiliriz aslında. Hangi lezzetlerle harmanlamak isterseniz, nasıl bir pasta olmasını isterseniz ona göre şekil alan bir pastadır.

Her geçen gün artan popülerliği düşünüldüğünde, istihdama dahil olabileceğiniz güzel bir meslek olarak da popülerliği artıyor aslında. Bu sebeple açılan ücretsiz kursları değerlendirerek, el becerinizle, el lezzetinizle buluşan bir meslek dalı da ola gelmiştir.

Kurslar Ne Zaman Başlar?

İsmek kursları için başvuru tarihinin başlamasıyla birlikte eğitim faaliyetleri de hız kesmeden devam etmektedir. Butik pastacılık alanında eğitim almak istiyorsanız başvuru yapmakta geç kalmayın. İsmek kurslarına kayıtlar yıl boyunca kayıtlar devam etmektedir.

Kurslara Nasıl Başvuru Yapılır?

İSMEK kurslarını incelediğimizde başvuruların alınmasıyla birlikte butik pastacılık eğitimi verilen kurs merkezlerini ve ders saatlerini görebileceğiz. Bu aynı zamanda o kurslara da başvuru yapabilmemize olanak sağlayacaktır. Online başvuru ile ön kayıt oluşturduğunuz butik pastacılık kursuna kesin kaydınızın yapılabilmesi için kimlik fotokopinizle birlikte başvuru yaptığınız kurs merkezine gitmeniz gerekiyor. Aksi halde kaydınız kesinleşmez ve kursa gidebilmeniz olanaksız hale gelir.

İSMEK Butik Pastacılık Kursu

İsmek butik pastacılık kursu eğitimleri toplamda 140 saat süren eğitimleriyle sizlere katkılı pandispanya çeşitleri, katkısız pandispanya çeşitleri, special pandispanya, pandispanya yapım teknikleri, krema yapım teknikleri, şeker hamuru ile pasta kaplama, insan figürü modelleme, hayvan figürü modelleme, maket pasta kaplama gibi donanımları kazandırır. Sizlerin de hayal gücüyle, taleplerle ortaya çok güzel pastaların çıkması muhtemel olur.

Hangi Kurs Merkezlerinde Eğitim Alabilirim?

İstanbul’da ücretsiz olarak yararlanabileceğiniz kurs merkezleri şunlardır:

  • Esenyurt İSMEK
  • Başakşehir Boğazköy
  • Çekmeköy Alemdağ
  • Esenler Turgutreis
  • Kadıköy Rasim paşa Mahallesi
  • Kağıthane Sultan Selim Mahallesi
  • Sancaktepe Sarıgazi
  • Sarıyer Kültür Merkezi
  • Tuzla Aydıntepe
  • Ümraniye Mithatpaşa

İş Olanakları Nedir?

Butik pastacılık eğitimini tamamlayan kişiler eğitim aldıkları alanda rahatlıkla iş bulabilirler, kendi iş yerlerini açabilirler. Organizasyonların vazgeçilmezleri arasında olan butik pastalarla aile bütçelerine katkı sunabilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir