Beylikdüzü Halk Eğitimi Merkezi

Beylikdüzü ilçesinde belediyenin yaptığı araştırmaya göre yaşayanların %40’nın üniversite mezunu olduğu belirtilmiştir. İlçe eğitim faaliyetlerine de son derece önem vermektedir. (1) İlkokuldan yüksek öğretime kadar eğitim kurumlarının bulunduğu örgün eğitim yanı sıra halk eğitim merkezi ile de eğitim desteklenmektedir.

Beylikdüzü halk eğitim merkezi 2007 yılında Dünya Bankası desteği ile Büyükçekmece Halk Eğitim Merkezi olarak kurulmuş, ancak 2008 yılında Beylikdüzü’nün ilçe olmasıyla birlikte Beylikdüzü Halk Eğitim Merkezi adını alarak hizmetlerine devam etmektedir. (2)

b.düzü-halk-egitim-merkezi
Adres Beylikdüzü Halk Eğitim Merkezi adres; Cumhuriyet Mahallesi, Söğüt Sokak; No:3
Telefon B.düzü telefon 0212 873 07 25
İnternet sitesihttps://behem.meb.k12.tr

Halk Eğitimi Merkezi Kayıtları Nasıl Yapılır?

Halk Eğitimi Merkezi kayıtları hakkında daha fazla bilgi alabileceğiniz yazının linkini bırakmadan önce kısaca nasıl yapılabileceğinden bahsedelim. B.düzü halk eğitimi merkezine kayıtlar kuruma şahsen başvuru ile alınmakta olup, e-yaygın üzerinden de kayıt olabilirsiniz. Ayrıca Beylikdüzü Hem’in kayıt formuna da bu linkten ulaşabilirsiniz. https://behem.meb.k12.tr/meb_iys_dosyalar/34/37/970538/dosyalar/2020_10/01160102_AcYk_Lise_KayYt_Dilekce.pdf?CHK=0da4ed0275c6d51eda29d0691e521b23 Halk Eğitimi Merkezi Kayıtları ile ilgili detaylı bilgiye aşağıdaki linkten kayıtlarla ilgili bilgi alabilirsiniz.

Beylikdüzü Halk Eğitimi Merkezi Kursları

 • Ebru
 • Giyim
 • Hijyen Eğitimi
 • ingilizce
 • İşaret Dili
 • Türk Sanat Müziği Koro ve Repertuar Eğitimi
 • Görsel Sanatlar Resim
 • tiyatro ve Drama
 • Okuma Yazma
 • Tezhip
 • Müzik Enstrüman Eğitimi
 • Yabancılar İçin Türkçe Eğitimi
 • Nakış kursu
 • Örgü
 • Bilgisayar
 • Takı Tasarım
 • Mefruşat
 • Kaligrafi

Ayrıca e-yaygın’da açılmış ve açılacak kursları görebilirsiniz. Şu an açılan kurslar arasında dolgu oyuncak bebek yapımı, piyano eğitimi, yüzme, Bağlama eğitimi( bağlama düzeni), yabancılar için Türkçe seviye A2, Yetişkinler için Kur’an-ı Kerim okuma, Yabancılar için Türkçe öğretimi, (13-17 yaş) 1.seviye, diksiyon, fotoğraf çekimi gibi kursları bulabilirsiniz.

Beylikdüzü Halk Eğitimi Merkezi Nerede?

Beylikdüzü’ne ulaşım metrobüsle ulaşımın olması büyük kolaylık sağlamaktadır. İstanbul’un bir ucundan bir ucuna metrobüsle gidilebilmektedir. Beylikdüzü Cumhuriyet mahallesinde bulunan halk eğitim merkezi metrobüs durağına çok yakın olması da ulaşım açısından kolaylıktır.

Duyurular

Beylikdüzü Halk Eğitim Merkezi Rehberlik Servisi

Rehberlik servisi hizmetiyle b.düzü halk eğitim merkezi hem YGS-LYS’ye hazırlananlara hem de 7’den 70’e eğitime ihtiyaç duyan herkese hizmet sunmaktadır.

Rehberlik ve Psikolojik Danışma Servisi h.içi her gün 09:00-15:00 arasında hizmet vermektedir. Ülkemizin belli başlı sorunları olan konularda kadına şiddet, aile içi ilişkiler, stresle baş etmenin yolları gibi konularda her ay belirli aralıklarla seminerler düzenlenmektedir.

Kısaca Beylikdüzü

İstanbul’un hızla yükselen şehri Beylikdüzü’nün kurucularının Helenler olduğu düşünülmektedir. Eski ismi “Gardan” olan ve günümüz Beylikdüzü ilçesini oluşturan Kavaklı 2002 yılında adı değiştirilerek Beylikdüzü olmuştur.

Beylikdüzü’nde birçok tarihi mekan bulunmaktadır. Kapıağa(Haramidere) Köprüsü, Roma Kayıkhanesi, Malik Ağa Çeşmesi, Değirmenburnu Feneri, Rum Evleri, Haramidere Av Köşkü tarihten iz bırakan eserlerdir.(3)

Beylikdüzü Devlet Hastanesi; İlçede yer alan en önemli sağlık kuruluşlarından biri olan devlet hastanesinin internet sitesine buradan ulaşabilirsiniz. https://beylikduzudh.saglik.gov.tr/

Beylikdüzü Devlet Hastanesi iletişim; 0212 856 27 40

Beylikdüzü Devlet Hastanesi nerede sorusunun cevabı ise bu adreste yer almakta; Pınartepe Mah. Yavuz Sultan Selim Blv. 253 Sok.No:8 Büyükçekmece /İSTANBUL

Beylikdüzü Kaymakamlığı; http://www.beylikduzu.gov.tr/ internet sitesinden detaylı bilgiye ulaşmanız mümkün.

Beylikdüzü Belediyesi: Belediyeye yolu düşmeyenimiz yoktur neredeyse. Linkini bırakacağımız belediye internet sitesine https://www.beylikduzu.istanbul/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Beylikdüzü Hava Durumu:Hava durumuna bakmadan çıkmayanımız yoktur neredeyse. Ona göre şemsiye, üstümüze ekstradan alacağımız bir giysiyi hava durumuna göre belirlediğimiz zamanlar çok fazla. Beylikdüzü hava durumuna linkten bakabilirsiniz. https://www.mgm.gov.tr/tahmin/il-ve-ilceler.aspx?il=%C4%B0stanbul&ilce=Beylikd%C3%BCz%C3%BC

Beylikdüzü Nöbetçi Eczaneler; Hastalığın gecesi gündüzü olmuyor. Gece yarısı ya da hafta sonları aradığımız B.düzü nöbetçi eczanelerin linkine buradan ulaşabilirsiniz. https://www.istanbuleczaciodasi.org.tr/nobetci-eczane/#!%C4%B0stanbul/Beylikd%C3%BCz%C3%BC

Referanslar

1.Beylikdüzü. (2021, 31 Ekim),Vikipedi içinde. Erişim adresi (11 Aralık 2021): https://tr.wikipedia.org/wiki/Beylikd%C3%BCz%C3%BC

2.Milli Eğitim Bakanlığı.(20/11/2020).https://behem.meb.k12.tr/icerikler/tarihcemiz_556684.html;

3.İç İşleri Bakanlığı, T.C Beylikdüzü Kaymakamlığı. (t.y.). Erişim adresi: http://www.beylikduzu.gov.tr/beylikduzu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir