Başakşehir Halk Eğitimi Merkezi

İstanbul Başakşehir Halk Eğitimi Merkezi yaygın eğitimin önemli bir adımı olan eğitim içerikleriyle hizmet vermeye devam etmektedir. Bu yazımızda ise Başakşehir HEM nerede, kurs kayıtları nasıl yapılır, Başakşehir Halk Eğitim Merkezinde hangi kurslar var, başlıklarını ele alacağız.

AdresBaşakşehir Mahallesi, Mehmet Akif Ersoy Caddesi, No:1
0212 488 41 47
https://basaksehirhem.meb.k12.tr/
başakşehir halk eğitimi merkezi

Başakşehir Halk Eğitimi Merkezinde açık öğretim ortaokul ve lise kayıt işlemlerinizi yapabilirsiniz. Eğitiminize kaldığınız yerden devam etmenize olanak sağlayan açık öğretim kayıt ve kayıt yenileme işlemleriniz, kitap temini halk eğitim merkezlerince yapılmaktadır.

Başakşehir Halk Eğitimi Merkezi Kursları

Halk eğitim merkezlerinde yüzlerce branşta ücretsiz kurs alma imkanınız bulunmaktadır. Başakşehir’de de aynı şekilde el sanatlarından kişisel gelişime, yabancı dilden mesleki kurslara kadar birçok branşta eğitimler verilmektedir. Genel olarak bakacak olursak Başakşehir Halk Eğitimi Merkezinde açılan kurslar arasında;

  • El Sanatları Kursları
  • Müzik Kursları
  • Spor Kursları
  • Resim Kursları
  • Kişisel Gelişim Kursları
  • Yabancı Dil
  • Motorlu Taşıt Sürücüleri Direksiyon Eğitimi Öğretimi
  • Engellilere Yönelik Kurslar
  • Okuma Yazma Kursları l ve ll. Kademe
  • Bilişim Kursları sayılabilir.

Başakşehir Halk Eğitimi Merkezi Kurs Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kurs başvuruları internet üzerinden veya bizzat başvuru şeklinde olabilmektedir. Online kurs başvurusu için e-yaygını kullanabilirsiniz. E-yaygın üzerinden kurs başvurusu için e-devlet şifreniz ile giriş yaparak, başvurular kısmını kullanabilir ve kursa ön başvuru yapabilirsiniz. Ayrıca eğitim almak istediğiniz branşta kurs talebinde de bulunabilirsiniz. E-yaygın hakkında daha fazla bilgi için; https://www.kursbilgisi.com/e-yaygin/

Duyurular

Motorlu Taşıt Sürücüleri Direksiyon Eğitimi Öğreticiliği kursu sonunda başarılı olanlara belge verilmektedir. Bu kurs hakkında daha fazla bilgi almak için https://www.kursbilgisi.com/direksiyon-egitimi-ogreticiligi-kursu/ yazımızı okuyabilirsiniz.

Başakşehir Ücretsiz Kurslar

Evet bu ilçemizde sadece halk eğitimi merkezi değil İstanbul’un dört bir yanında hizmet veren ismek kurs merkezleriyle de ücretsiz kurs verilmektedir.

Başakşehir İsmek; 6 farklı noktada bulunan ismek kurs merkezleriyle birçok branşta eğitim olanağı sunmaktadır. Başvuru hakkında bilgi almak için https://www.kursbilgisi.com/ismek-kayit-tarihleri/ yazımıza bakabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir