DYK Yaz Dönemi Kursları

Destekleme ve Yetiştirme Kursları yaz okulları ile start veriyor. 2021-2022 eğitim öğretim yılının sona ermesiyle birlikte yaz okullarına ilişkin kılavuz hazırlanırken, 2022-2023 eğitim öğretim yılı destekleme ve yetiştirme kursları kılavuz da hazırlandı.

Yaz dönemi Destekleme ve Yetiştirme Kursları 4 Temmuz ve 28 Ağustos tarihleri arasında verilecek. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in yaptığı açıklamaya göre ” Öğretmen ve öğrenciler yaz dönemin sürecinde istedikleri ilde yer alan seviyelerine uygun okul türlerinde yaz dönemi Destekleme ve Yetiştirme Kurslarına başvuru yapıp katılabilecek” diye konuştu.

DYK kurslari

DYK Kursu Nedir?

Destekleme ve Yetiştirme Kursu; Milli Eğitim Bakanlığınca devlet okullarında öğrenim gören öğrenciler için verilen eğitimleri tanımlamaktadır.

DYK Yaz Dönemi Başvuruları Ne Zaman?

Yaz dönemi Destekleme ve Yetiştirme Kurslarında başvuru süreci e-kurs modülü ile 6-23 haziran arasında tamamlanacak.

  • Kurs Merkezi Başvurularının alınması ve onaylanması: 6-10 Haziran
  • Öğretmen başvurularının alınması: 11-14 Haziran;
  • Öğrenci başvurularının alınması: 15-18 Haziran
  • Kursların başlangıcı ve bitişi: 4 Temmuz ve 28 Ağustos tarihleri arasında eğitimler verilecek.

DYK e-kurs Başvuruları Nasıl Yapılır?

Açık öğretim öğrencileri de e-devlet şifreleri ile e-kurs modülüne giriş yapabilir. Bir diğer yöntem de açık öğretim kullanıcı adı ve şifresi ile giriş yapabilir.

Örgün ya da özel öğretim kurumlarındaki öğrenciler e-kurs üzerinden e-okul bilgileri ve e-devlet girişi ile kurs başvurusu yapabilir.

dyk ogrenci giris

Başvurular e-kurs üzerinden yapılacak. DYK e-kurs başvuruları için; https://e-kurs.meb.gov.tr/Login.aspx

Yaz Dönemi DYK Kursları

8. sınıf öğrencilerine Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, T.C İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Din Kültürü ve Yabancı Dil derslerinde kurslar açılacak.

12. sınıf ve mezun öğrenciler için ise; Türk Dili ve Edebiyatı, Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji, Tarih, Coğrafya, T.C inkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Yabancı Dil, Felsefe, Psikoloji, Sosyoloji ve Mantık derslerinden kurslar açılacak.

DYK Yıllık Kurslar

Destekleme ve Yetiştirme Kursları yaz dönemi ile sınırlı kalmıyor. Yıl boyunca eğitimlerine devam eden DYK kursları 5 Eylül 2022 ve 9 Haziran 2023 tarihleri arasında öğrencilerle buluşacak.

  • Kurs merkezi başvurularının alınması ve onaylanması: 15-19 Ağustos 2022
  • Öğretmen başvurularının alınması,20-26 Ağustos 2022
  • Öğrenci başvurularının alınması, 27 Ağustos-2 Eylül 2022
  • Kurs sınıflarının oluşturulması; 3-4 Eylül,
  • Kursların başlangıç ve bitiş tarihi ise; 5 Eylül 2022- 9 Haziran 2023 tarihleri arasında dolu dolu eğitimler sizleri bekliyor.

DYK kılavuzuna ulaşmak için http://www.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2022_06/03201356_kYlavuz.pdf tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.