Amigurumi Kursu

Çocuklarımızın oyun oynamaları ne kadar önemliyse, oyuncakların zihinsel ve fiziksel gelişimine katkısı da o kadar önemli yer tutar. Ahşap, plastik, kumaş ve son yılların gözdesi amigurumi tekniği ile yapılan oyuncakları çoğunlukla görmekteyiz. Japonca kökenli bir kelime olan amigurumi ‘ami’ örülmüş ve ‘nuigurimi’ doldurulmuş oyuncak anlamlarına gelmektedir. (1)

amigurumi

Amigurumi Nedir?

Japonca kökenli bir kelime olan amigurumi örgüden yapılmış ve doldurulmuş oyuncaklara denmektedir. Pamuklu ipler, tığ, göz, dikim aşamasında ihtiyaç duyulan iğne-iplik ve pamukla yapılan bir oyuncaktır.

Kimler Başvuru Yapabilir?

Amigurumi oyuncak yapımı kursu için okuryazar olan, 13 yaşını dolduran ve kurs programı için temel becerileri gerçekleştirebilecek yeterliliğe sahip olanlar başvurabilir.

Kurs Ne Kadar Sürer, Neler Öğreneceksiniz?

320 saat süren bu güzel yolculukta şiş ve tığ örgü tekniklerini uygulamayı öğrenmeyi, örgü yaparken şekillendirme, desenleme yapmayı, oyuncak yapım tekniklerini uygulamayı, oyuncak giysisi kalıbı hazırlamayı ve doldurmayı öğreneceksiniz.

Amigurumi Tekniği Nedir?

Tığla yapılan amigurumi sık iğne tekniği ile yapılmaktadır. Başlangıç aşamasında verilen örneklerle yapılırken zamanla doğaçlama örgü de yapabilirsiniz.

İSMEK Amigurumi Oyuncak Yapımı

İSMEK’te 60 saatlik eğitimle amigurumi oyuncak yapımını öğrenebilirsiniz. Çocuğunuza ya da hediyelik veya ticari olarak yapabileceğiniz oyuncaklar için sizlerde eğitim merkezlerinden faydalanabilirsiniz. https://enstitu.ibb.istanbul/portal/yuzyuze_egitim.aspx?BransCode=2363

KEÇMEK Amigurumi Kursu

Ankara’nın güzel ilçelerinden biri olan Keçiören’de amigurumi kursu almak isterseniz 320 saatlik kursuyla sizi bekliyor. Keçmek’le ilgili detaylı bilgi için linke tıklayabilirsiniz.

https://www.kursbilgisi.com/kecmek-kecioren-belediyesi-sanat-ve-meslek-edindirme-kurslari/

ATASEM Dolgu Oyuncak Yapım Kursu

64 saatlik eğitim süresi sonunda dolgu oyuncak bebek yapmayı öğrenebileceksiniz. 32 saatlik ev tekstili kumaşları ve 32 saatlik kalıpla dolgu oyuncak bebek yapmanın tüm detaylarını öğrenebileceksiniz.

https://www.kursbilgisi.com/atasem/

BUSMEK Amigurumi kursu

Busmek’te sizleri bekleyen bir kurs var. Sizlerin de ilgisini çekiyorsa, oyuncak hayvanlar, bebekler yapmak istiyorsanız 320 saatlik bir kurs sizi bekliyor. Detaylar için linki tıklayabilirsiniz. https://www.kursbilgisi.com/busmek/

GASMEK Amigurumi (Dolgu Oyuncak Yapımı)

Gasmek kurs merkezlerinde de eğitim alabileceğiniz Amigurumi oyuncak yapımı kursu ve diğer kurslar hakkında detaylı bilgi almak için tıklayabilirsiniz. https://www.kursbilgisi.com/gasmek/

Halk Eğitim Merkezleri

Amigurumi kursları ülkemizin her il ve ilçesinde bulunan halk eğitim merkezlerinde ücretsiz olarak verilmektedir. Halk eğitim merkezlerine kayıt olmak için ne yapmak gerekir, başvuru nasıl yapılır? Bu konuda detaylı bilgiye https://www.kursbilgisi.com/halk-egitim-merkezi-kayitlari-nasil-yapilir/ linkten ulaşabilirsiniz.

referanslar

1.ÇETİN, N. KÜLTÜR AKTARIM ARACI OLARAK AMİGURUMİ: JAPON, RUS VE TÜRK KÜLTÜRÜNDEN ÖRNEKLERLE. MOTİF VAKFI ULUSLARARASI SOSYAL BİLİMLER SEMPOZYUMU (8-10 Kasım 2018/ÇANAKKALE), 112.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir