Ücretsiz YKS Kursları

Yükseköğretim Kurumları Sınavı ile hayalini kurduğunuz üniversitenin kapılarını aralanıyor. Tabii ki bunun için emek, çaba ve sabırla yürüdüğünüz bir yol da sizi bekliyor. Bu yolculukta sizi destekleyen üniversite hazırlık kursları en büyük yardımcınız. Bu yazımızda ele alacağımız konu ise ücretsiz YKS kursları.

2024 YKS Ne Zaman?

2023 yılı YKS başvuruları 9 Şubat -6 Mart 2023 tarihleri arasında başvurular alındı. 2024 YKS için henüz için başvuru tarihleri henüz belli olmamakla birlikte yine yaklaşık aynı tarihlerde olması bekleniyor. Sınav hakkında bilgi almak ve kılavuza erişmek için ÖSYM’nin internet sitesi http://www. osym.gov.tr adresine girebilirsiniz.

Başvurular ise; adayların e-devlet şifreleriyle “e-devlet kapısı ” uygulaması ile yapılabilmektedir. Başvuru süresi içinde bireysel olarak https://ais.osym.gov.tr ya da ÖSYM Aday İşlemleri Mobil Uygulaması aracılığı ile sınav ücretini yatırarak başvuru yapabilirler.

İnternet üzerinden başvuru dışında, sınava başvuru süresi içinde başvuru merkezi aracılığı ile de başvurularınızı yapabilirsiniz. YKS sınav tarihi 2024 yılı için ise yine haziran ayı sonu itibariyle olması beklenmektedir.

YKS Ücretsiz Kurslar

Üsküdar Gençlik Akademisi: Üsküdar Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren ÜSGEM’de 11 ve 12. sınıflara ve mezun durumdaki öğrencilere ücretsiz olarak üniversiteye hazırlık kursları verilmektedir.

Üsküdar Gençlik Akademisinin kayıtları her yıl ağustos ayında alınmaya başlıyor

Kaymek Gençlik Merkezleri

Kaymek Gençlik Merkezleri 2022-2023 Eğitim ve Öğretim yılı kurs kayıtları Kaymek’te başladı.

4,5,6,7 ve 9,10 ve 11. sınıflara yönelik ders takviyeleri verilmektedir. 8.sınıflara LGS yolunda, 12.sınıf ve mezunlara ise YKS yolunda destek verilmektedir.

Sınava hazırlık programı kapsamında yeni nesil çözümlü sorular çözerken, deneme sınavlarıyla kendinizi test edebileceksiniz.

Busmek YKS Kursları

BUSMEK YKS sınavlarına hazırlık kursları için ücretsiz kurslar vermekte. Yüz yüze ve dijital olmak üzere iki farklı platformda gerçekleştirilecek kurslarda öğrencilerin ihtiyacı olan eğitim, psikolojik destek, kişilik ve meslek envanterleri ile öğrenciler desteklenmektedir.

Busmek YKS kurs kayıtları için başvuru linki; https://e-belediye.bursa.bel.tr/Kurslar/Account/Login.aspx?ReturnUrl=%2fKurslar%2fBasvurular%2fOrgunEgitim.aspx

Busmek 2023-2024 Eğitim-Öğretim yılı YKS hazırlık kursları için kayıtlar alınıyor. Yüz yüze gerçekleştirilecek kurslarda dersler salı, çarşamba, perşembe ve cuma günleri 09:00-16:00 arasında verilmektedir. Eylül ayında başlayacak dersler 13 Haziran 2024’e kadar devam edecek.

Van Büyükşehir Belediyesi Sürekli Eğitim Merkezi

Üniversite sınavlarına hazırlanan ancak kursa gitme imkanı bulamayan öğrenciler için umut oluyor. Verilen ücretsiz kurslarla üniversite sınavlarına hazırlık yolunda yalnız olmayan öğrenciler hafta içi ve hafta sonu eğitim alabiliyorlar.

Van İpekyolu’nda ikamet eden öğrencilerin başvurabileceği kurslara 15 Haziran 2022-17 Haziran 2022 tarihleri arasında ön başvurular alınacak.

Mezunların başvurabileceği kurslara kesin kayıt için istenen belgeler arasında diploma fotokopisi, 1 tane fotoğraf, ikamet, YKS sonuç belgesi istenmektedir.

Esenyurt Belediyesi Kursları

Esenyurt Belediyesi birçok branşta ücretsiz kurs imkanı sunmaktadır. Bunlardan biri de üniversite hazırlık kurslarıdır. 12. sınıf ile mezun öğrenciler için YKS ve LYS eğitiminin verildiği kurslarda öğrenciler üniversiteli olmaya devam ediyor. Esenyurt Belediyesi Sürekli Eğitim Merkezinde başvurular yapılırken, detaylı bilgi için ise 0212 699 64 36 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Yine aynı şekilde DGS, KPSS kursları da verilen eğitimler arasında. Dilerseniz lisans eğitiminizi dört yıla tamamlayacağınız DGS yolunda yalnız yürümemek için bu kursları değerlendirebilirsiniz. Yine aynı şekilde geleceğinizi şekillendirecek olan bir sınav olan KPSS yolunda güçlü olmak istiyorsanız ücretsiz kurslardan yararlanabilirsiniz.

Kadıköy Belediyesi Örgün Eğitime Destek Kursları

Kadıköy Belediyesi destek kursları ile 3. sınıftan 11. sınıfa kadar öğrencileri her anlamda destekliyor. İngilizce, drama, sanat dersleri verilirken; 12. sınıf ve lise mezunları için üniversiteye hazırlık kursları veriliyor.

Karabağlar Belediyesi Kursları

KARBEM’de ücretsiz kurslarla YKS sınavlarına hazırlanıyor. Üniversiteye hazırlık yolunda öğrencilerin yanında olan KARBEM’de öğrenciler üniversiteli olmaya devam ediyor.

Ümraniye Belediyesi

Ümraniye Belediyesinde YKS, LGS ve Takviye Kursları ile binlerce öğrencinin yanında olmaya devam ediyor. Takviye kursları okullarına devam eden öğrencilerin derslerine katkıda bulunmak amacıyla yapılmakta. Akademi Ümraniye bünyesinde alınan kayıtlar sonrasında yapılacak seviye belirleme sınavının ardından eğitimler başlayacak.

LGS Kursları; 8.sınıf öğrencilerinin başvuru yapabileceği kurslarda Türkçe, Matematik, İngilizce, fen bilgisi, İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, din kültürü ve ahlak bilgisi dersleri verilecek. Eğitimler ise 8 Ağustosta başlıyor.

Takviye Kursları; 4,5,6 ve 7. sınıf öğrencilerinin başvuru yapabileceği kurslara başvurular yıl boyunca devam edecek. 19 Eylülde başlayacak olan takviye kurslarında Türkçe, matematik ve fen bilgisi dersleri verilecek.

2 comments

  1. Bu faydalı yazı için teşekkür ederiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir