Ücretsiz YKS Kursları

2022 YKS başvuruları 11 Şubat -7 Mart 2022 tarihleri arasında alınmaya başladı. Sınav hakkında bilgi almak ve kılavuza erişmek için ÖSYM’nin internet sitesi http://www. osym.gov.tr adresine girebilirsiniz.

Başvurular ise; adayların e-devlet şifreleriyle “e-devlet kapısı ” uygulaması ile yapılabilmektedir. Başvuru süresi içinde bireysel olarak https://ais.osym.gov.tr ya da ÖSYM Aday İşlemleri Mobil Uygulaması aracılığı ile sınav ücretini yatırarak başvuru yapabilirler.

İnternet üzerinden başvuru dışında, sınava başvuru süresi içinde başvuru merkezi aracılığı ile de başvurularınızı yapabilirsiniz.

Sınavlar ise 18 Haziran 2022 -19 Haziran 2022 tarihlerinde yapılacak olup, sonuçlar 20 Temmuz 2022 tarihinde açıklanacak.

YKS Ücretsiz Kurslar

Üsküdar Gençlik Akademisi: Üsküdar Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren ÜSGEM’de 11 ve 12. sınıflara ve mezun durumdaki öğrencilere ücretsiz olarak üniversiteye hazırlık kursları verilmektedir.

Üsküdar Gençlik Akademisinin kayıtları her yıl ağustos ayında alınmaya başlıyor

Busmek YKS Kursları

BUSMEK YKS sınavlarına hazırlık kursları için ücretsiz kurslar vermekte. Yüz yüze ve dijital olmak üzere iki farklı platformda gerçekleştirilecek kurslarda öğrencilerin ihtiyacı olan eğitim, psikolojik destek, kişilik ve meslek envanterleri ile öğrenciler desteklenmektedir.

Van Büyükşehir Belediyesi Sürekli Eğitim Merkezi

Üniversite sınavlarına hazırlanan ancak kursa gitme imkanı bulamayan öğrenciler için umut oluyor. Verilen ücretsiz kurslarla üniversite sınavlarına hazırlık yolunda yalnız olmayan öğrenciler hafta içi ve hafta sonu eğitim alabiliyorlar.

Esenyurt Belediyesi Kursları

Esenyurt Belediyesi birçok branşta ücretsiz kurs imkanı sunmaktadır. Bunlardan biri de üniversite hazırlık kurslarıdır. 12. sınıf ile mezun öğrenciler için YKS ve LYS eğitiminin verildiği kurslarda öğrenciler üniversiteli olmaya devam ediyor. Esenyurt Belediyesi Sürekli Eğitim Merkezinde başvurular yapılırken, detaylı bilgi için ise 0212 699 64 36 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Yine aynı şekilde DGS, KPSS kursları da verilen eğitimler arasında. Dilerseniz lisans eğitiminizi dört yıla tamamlayacağınız DGS yolunda yalnız yürümemek için bu kursları değerlendirebilirsiniz. Yine aynı şekilde geleceğinizi şekillendirecek olan bir sınav olan KPSS yolunda güçlü olmak istiyorsanız ücretsiz kurslardan yararlanabilirsiniz.

Kadıköy Belediyesi Örgün Eğitime Destek Kursları

Kadıköy Belediyesi destek kursları ile 3. sınıftan 11. sınıfa kadar öğrencileri her anlamda destekliyor. İngilizce, drama, sanat dersleri verilirken; 12. sınıf ve lise mezunları için üniversiteye hazırlık kursları veriliyor.

Karabağlar Belediyesi Kursları

KARBEM’de ücretsiz kurslarla YKS sınavlarına hazırlanıyor. Üniversiteye hazırlık yolunda öğrencilerin yanında olan KARBEM’de öğrenciler üniversiteli olmaya devam ediyor.

Üniversiteye hazırlık kurslarını ücretsiz olarak verilen kurs merkezleri yazımızda sürekli güncellenecek olup, buradan ulaşabilirsiniz.

2 Yorumlar

  1. Bu faydalı yazı için teşekkür ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.