Yaş Pasta Yapımı Kursu

Lezzetli pastalar ve görünümü ile sizde özel pastalar yapmak istemez misiniz? İsmek gibi belediyelerin sanat ve meslek edindirme kurslarında yer alan yaş pasta yapımı kursu ile mümkün. Aynı zamanda bu kurs ile tatlı mı tatlı bir işiniz olabilir.

Belediye Meslek ve Sanat Edindirme Kurslarında ücretsiz yaş pasta yapımı kursu kaç saat sürer, sertifika verilir mi? Koşulları nedir? Detaylar yazıda.

yas pasta yapimi kursu

Yaş Pasta Yapımı Kursu nedir?

Yaş pasta yapımı kursu; içeriğinde birçok detayı barındıran, tekniğinden sunumuna, temiz çalışılmasından güvenli çalışmaya kadar geniş bir portföyde eğitimi içeren bir kurstur.

İSMEK Yaş Pasta Kursu

214 saat süreyle verilmekte olup, kurs sonunda %70 başarılı olunması durumunda MEB Onaylı Sertifika verilmektedir. İsmek yaş pasta kursu kayıtları ise devam ediyor. Sizlerde Yaş Pasta Yapımı kursu 2022-2023 kayıtları için https://giris.ibb.istanbul/ bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Halk Eğitim Yaş Pasta Yapımı Kursu

Halk eğitim yaş pasta yapımı kursuna başvuru yapabilmek için okur yazar olmak, 13 yaşını doldurmuş olma şartı aranmaktadır. 214 ders saati süren bu kurs ile birbirinden lezzetli pastaları yapabileceksiniz. Kurs sonunda verilecek belge ile sizde bu sektörde istihdam edilebilir ya da evinizden yapacağınız pastalarla da aile ekonominize katkıda bulunabilirsiniz. Halk eğitim kayıtları için bağlantıya tıklayabilirsiniz. https://www.kursbilgisi.com/halk-egitim-merkezi/

Ko-mek Yaş Pasta Yapımı Kursu; bu kursun eğitim süresi 520/280 saat olup, okuma yazma bilen yahut ilkokul mezunu olan herkes başvuru yapabilir.

Komek Yaş Pasta Yapımı kursu; 13 yaşını dolduran, okur yazar olan kişiler bu kursa başvuru yapabilir.

Dismek Yaş Pasta Yapımı Kursu; yaş pasta yapımı kursu 214 saat süreyle verilmekte olup, modüler bir programdır. Başvuru koşulları arasında 13 yaşını doldurmuş olmak ve okuryazar olma şartı aranmaktadır.

Yukarıda yer verdiklerimiz dışında birçok belediyenin sanat ve meslek edindirme kurslarında pastacılık eğitimleri verilmektedir. Sitemizde yer alan belediye kurslarından branş listesinden de görebilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Kurs sonunda sertifika verilir mi?

Kursu başarı ile bitiren kursiyerlere Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika verilmektedir. Bu sertifika ile bu sektörde rahatlıkla iş bulabilir, elinizin lezzeti ve bilginizle sektörde yerinizi alabilirsiniz.

Aynı zamanda birbirinden lezzetli pastaları evinizde yaparak da aile bütçenize katkıda bulunabilirsiniz.

Pastanelerde, yemek fabrikalarında, kafetarya yahut restoran gibi yerlerde iş bulabilirsiniz.

Pastacılık Kursu Ücretli mi?

Belediye kurslarında ve halk eğitim merkezlerinde alacağınız eğitimler ücretsizdir. Tabii ki ücretli pastacılık kursları da bulunmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir