Konak Halk Eğitim Merkezi

AdresMithat Paşa Caddesi, Barbaros Mahallesi, No:123 35260 Karataş/ Konak / İzmir
Telefon0 232 262 22 06– 0 232 250 98 44
İnternet sitesihttps://konakhem.meb.k12.tr/

Türkiye’nin İlk Halk Eğitim Merkezi Olma Özelliğini Taşıyor.

İzmir’in güzel ilçelerinden biri olan Konak; tarihi, kültürel dokusu, turizm değerleri ile her zaman gözde şehirlerden birisidir. Konak köklü eğitim kurumlarının da merkezidir. Aynı zamanda ücretsiz eğitimde de Halk Eğitim Merkezi ile her zaman kurs olanağı sunmaktadır.

Konak Halk Eğitim Merkezi 1952 yılında açılmış ve aynı zamanda Türkiye’nin ilk Halk eğitim merkezidir. İZMİR Halk Eğitim Merkezi adı altında açılmıştır. 1987 yılında ise günümüzdeki adı Konak Halk Eğitim Merkezini almıştır.

Günümüzde ise 12 derslik ve 26 öğretmeniyle eğitim faaliyetleri sürmektedir. Tarihçesine baktığımızda eğitim merkezi son olarak Karataş Anadolu Lisesi´nin karşısında yer alan Hacı Şakir Eczacıbaşı Ortaokulu´nun B Blok binasında hizmet vermektedir. Binaya giriş kapısı ise 338 sokakta yer almaktadır.

Spor alanında 2012 İzmir Atletizm yarışmasında minik kızlar1. ve minik erkekler 1. ile yıldız erkekler 2. ve yıldız kızlar 1. başarıları arasında yer almaktadır.

Başvuru Nasıl Yapılır?

Konak Halk Eğitim Merkezine online başvuru seçeneğinden yararlanmak için https://e-yaygin.meb.gov.tr/ sitesi üzerinden e-devlet şifreniz ile giriş yaparak e-yaygın sitesine girebilirsiniz. Burada ise kursiyer işlemlerine tıklamanız gerekmektedir. Kursiyer işlemleri altında açılan kişisel bilgiler’e tıklayıp başvuru yapmak istediğiniz kursun açılması durumunda iletişim sağlanacak telefon numarası bilginizi kaydetmeniz gerekmektedir.

Bu kısımda ayrıca kurs açılması talebi de yapabilirsiniz. Sayfanın sağ tarafına sıralanacak olan kursların listesinden istediğiniz kursu seçebilirsiniz.

e-yaygın üzerinden yapacağınız kurs başvurularında seçtiğiniz il ya da ilçedeki halk eğitim merkezi kurslarının açılması durumunda sizinle iletişime geçilecek olan telefon numaranızı eksiksiz ve doğru olarak girmiş olmanız gerekmektedir. Bu durumda telefon numarası kaydedilmeyen başvuru ekranında kurs açılması talebi işlemi tamamlanmış olmaz.

Başvuru İçin Gereken Belgeler Nelerdir?

Konak Halk Eğitim Merkezine kayıt olabilmek için genellikle kimlik fotokopisi yeterli olsa da bazı alanlar için farklı belgeler istenebilir.

  • Öğrenim belgesi
  • Kursun özelliğine göre diğer belgeler
  • 18 yaşından küçükler için veli yazılı onayı
  • Yabancı uyruklular için yabancı kimlik numarası ya da yabancı tanıtma belgesi gibi farklı belgeler de istenebilir.

DUYURULAR

Bilgisayar İşletmenliği kursu 6 eylülde başlıyor.

Bilgisayar işletmenliği kursu hafta içi 13,30-17.50 saatleri arasında verilecek olup, toplamda 163 saat olarak 5 hafta sürecek kurslara kayıt yaptırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir