İtalyanca Kursu

Dünyada yaklaşık 61 milyon kişi tarafından konuşulan bir dil olan İtalyancada kelimeler genellikle ünlü harfle biterken konuşurken kendine özgü bir ahengi olur. İtalyanca sayılı melodik dillerden biridir.

Peki İtalyanca dili nasıl öğrenilir? Ücretsiz İtalyanca kursu nerelerde verilmektedir? İtalyanca öğrenmek zor mu? Bu soruların cevabını ise yazımızın devamında bulabilirsiniz.

ucretsiz italyanca kursu

Halk Eğitim İtalyanca Kursu

Halk Eğitim Merkezleri bildiğiniz gibi ücretsiz kurs alabileceğiniz kurumlardandır. Ücretsiz İtalyanca Kursu için halk eğitim merkezlerine başvuru yapabilirsiniz. A1, A2, B1 ve Mesleki İtalyanca olmak üzere 4 seviyede İtalyanca eğitimi verilmektedir.

Halk Eğitim İtalyanca Kursuna Kimler Başvurabilir?

Halk eğitim merkezi ücretsiz İtalyanca kursuna 10 yaşını dolduran ve okuryazar olan herkes başvuru yapabilmektedir.

Halk Eğitim İtalyanca Kurs Süresi Ne Kadar?

İtalyanca kursu 4 farklı programda ve farklı saatlerde uygulanmaktadır.

  • İtalyanca A1; 120,
  • İtalyancan A2; 160,
  • İtalyanca B1; 320
  • Mesleki İtalyanca; 64 saat olmak üzere verilmektedir.

İsmek İtalyanca Kursu

6 farklı seviyede eğitim imkanı bulacağınız İsmek kurs merkezlerinde temel seviyeden ileri seviyeye kadar ücretsiz İtalyanca kursu verilmektedir.

İtalyanca A1; 120 saatlik bir programdır. Eğitim sonunda başarılı olunması ve kursa katılım sağlanması halinde MEB sertifikası verilmektedir.

İtalyanca A1 Seviyesi Genel Tekrar Atölyesi; 48 saatlik bir programdır. A1 seviyesi becerilerinin pekiştirmek amacıyla hazırlanmıştır ve kurs sonunda başarılı olanlara katılım belgesi verilmektedir.

İtalyanca A2; bu seviyede eğitim almak için yapılacak olan seviye belirleme sınavında başarılı olunması şartı aranmaktadır. 120 saatlik eğitim sonunda %50 başarı gösterilmesi halinde sertifika verilmektedir.

İtalyanca A2 Seviyesi Dil Bilgisi Atölyesi; A2 seviyesindeki eğitimlerini pekiştirmek, dil ve konuşma becerisi kazandırılmak amacıyla oluşturulmuş bir programdır. 36 saat süreyle verilmektedir, kurs sonunda katılım belgesi verilmektedir.

İtalyanca B1 Seviyesi; 120 saatlik bir eğitimdir. Bu programda daha önceki programlarda öğrendiklerini etkin bir şekilde kullanmayı, günlük dilde kullanılan sözcükleri içeren metinleri anlamayı, radyo ve televizyon programlarını anlamak gibi o dilin ihtiyaç duyduğu bütünlüğü öğretmeyi amaçlamaktadır.

İtalyanca B1-B2 Seviyesi Konuşma Kulübü; 24 saatlik bir eğitimdir. Konuşarak pratik yapmayı, öğrenilen dilin özümsemeyi, benimsemeyi amaçlamaktadır.

İtalyanca öğrenmek kolay mı?

İtalyanca öğrenilmesi her dilde olduğu gibi çabaya bağlıdır. Özellikle her dilin ayrı kuralı, kullanımı olduğunu dikkate alırsak yazılı ve sözlü tekrarlarla dil öğrenimi kolaylaştırılabilir.

İtalyancada yer alan harfitarif kuralı bulunmaktadır. Harfitarif isimle birlikte kullanılan ve ismi belirlemeye yarayan kelime çeşidine denilmektedir. Erkek, dişi için ayrı ayrı olarak kullanımı olan bu sözcükler çoğulda değişkenlik göstermektedir.

İtalyanca Kursu Nerelerde Verilmektedir?

İtalyanca kursu yukarıda sadece iki kurs merkezinden bahsetmiş olsak da ülkemizde birçok kurs merkezinde verilmektedir. KO-MEK,Komek, Gasmek, Atasem, Busmek, Osmek gibi birçok belediyenin sanat ve meslek edindirme kurs merkezlerinde bu eğitimleri bulabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir