İSMEK Perakende Okulu

AdresMecidiye Cad. No:2 Kat:4 Mecidiyeköy Şişli-İSTANBUL
Telefon0212 217 21 62
İnternet sitesihttps://enstitu.ibb.istanbul/

İSMEK’te 2016 yılından beri uygulanmakta olan bu proje ile perakende sektöründe ihtiyacı karşılamaya yönelik hayata geçirilmiştir. Gıda perakendecileri derneği ve Kategori Mağazacıları Derneğinin İSMEK ile işbirliği protokolü ile eğitim vermeye devam etmektedir. Ücretsiz eğitim fırsatlarının sunulduğu perakende okulunda alacağınız eğitimle kariyer fırsatını yakalayabilirsiniz.

Kimler Başvuru Yapabilir?

İstanbul’da yaşayan herkesi kapsayan kurslardan biri olan İSMEK Perakende Okuluna başvuru yapabilmek için en az ilköğretim mezunu olmak gerekmektedir. Alt yaş sınırı ise en az 18 yaş koşulu bulunmaktadır. Bu koşulları taşıyan herkes bu eğitim fırsatından faydalanabilmektedir.

Nasıl Başvuru Yapılır?

İsmek Perakende Okuluna başvuru yapabilmek için yapmanız gereken İSMEK’in sayfasına girerek eğitim merkezlerinden perakende okuluna seçmek ve başvuru yapmak istediğiniz kurs varsa onu tercih etmek. https://enstitu.ibb.istanbul/ linkine tıkladığınızda açılacak sayfadan eğitim merkezleri sekmesi üzerinden perakende okuluna ulaşabilirsiniz. Bu aşamada ise listelenen kurslardan kayıt olmak istediğiniz kursu seçerek kayıt ol sekmesine tıklamak olmalıdır.

Bu aşamadan sonra yönlendirileceğiniz sayfa ise https://kursiyer.ibb.istanbul/ olacaktır. Bu kısımdan istenen bilgilerle giriş yaparak online başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Daha sonra ise kimlik fotokopinizle birlikte kesin kaydınızı yaptırmalısınız.

Hangi Alanlarda Eğitim Alabilirsiniz?

Emlak danışmanlığı, kentsel dönüşüm danışmanlığı, kozmetik satış danışmanlığı, makyaj yapma teknikleri gibi alanlarda eğitim verilmektedir.

Emlak Danışmanlığı: Günümüzde hızla ilerleyen sektörlerin başında emlak danışmanlığı gelir. Emlak danışmanlığı eğitimi ile gayrimenkullerin alım-satım, kiralama, pazarlama ve hukuki süreçleri ile aracılık işlemlerini yapmak için gerekli bilgi, beceri kazandırılmak istenen bu eğitim programı için en az 18 yaşında olmak ve liseyi bitirmiş olmak gerekmektedir. 120 saat sürecek eğitimlerin sonunda MEB onaylı sertifika verilmektedir.

Emlak Alım Satımı ve Franchising: Bir marka ile mesleğinizde ilerlemek ister misiniz ya da yepyeni bir girişimcilik deneyimi yaşamak. İşte bunun için güzel bir kurs önerisi var sizler için; Emlak Alım Satımı ve Franchising. Bu programın koşulları arasında herhangi bir mezuniyet şartı aranmazken, okur yazar olmak yeterli görülüyor.

Kentsel Dönüşüm Danışmanlığı: Giderek artan ihtiyaçlara yönelik gelişen mesleklerden biride budur. Özellikle riskli binaların yeniden yapım sürecinde hak sahiplerinin hak ve sorumlulukları ile yeniden yapılacak olan yapılardın teknik ve hukuki konularda yeterli bilgi edinmesini sağlayamaya yönelik bir eğitim programıdır. En az ilköğretim mezuniyeti aranan bu program için başka bir ön koşul bulunmamaktadır.

Kozmetik Satış Danışmanı: Kozmetik satışı gelişigüzel yapılmasından ziyade ürünlerin içeriklerini, cilt, saç ve deri analizlerini de yaparak  sağlık ve kalite kurallarına uygun cilt bakım, saç bakım, vücut bakım, makyaj ve el ayak bakımı kozmetiklerini tanıtma, uygulamaya dair bilgi ve becerilere sahip bireyler yetiştirilmesi ile ilgili programdır.

Makyaj Yapma Teknikleri: Her yüze, her tene uygun makyaj bir teknikle olur. Bu programda alacağınız eğitimle, yüz anatomisini analiz etmeyi, renk, ışık bilgisini kavrayabilmeyi, makyaj kozmetiklerini tanımayı ve yüz yapısına uygun makyaj uygulayabilecek bireylerin yetiştirildiği bir programdır. Aldığınız eğitim sonunda güzellik merkezleri, kuaförler gibi yerlerde çalışabilirsiniz.

Yönetici Asistanı: Yönetim ve hizmet alanında yer alan yönetici asistanlığı eğitimi sonunda; büro yönetimi, organizasyon ve belgeleme işlemlerini yapabilme gibi becerisine sahip kişilerin yetiştirildiği eğitim programdır. Bu eğitim sonunda alacağınız belgeyle özel sektörde yönetici asistanı olarak çalışabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.