İSMEK İklimlendirme Okulu

İsmek İklimlendirme Okulu için kayıtlar devam ediyor. Her geçen gün yeni eğitimlerle fırsatlar sunmaya devam eden İSMEK mesleğinde kendini geliştirmek isteyen herkes için fırsatlar sunuyor.

Soğutma ve İklimlendirme sistemleri hayatımızın her alanında yer almaktadır. Bu sektörde çalışmak isteyenlerin bu alanda kendilerini geliştirmeleri, iklimlendirme ve soğutma sektöründe ihtiyaçları olan bilgi ve donanıma sahip olarak yetiştirilmelerini hedefleyen bir programla sizleri bekliyor.

iklimlendirme-okulu
Adresİklimlendirme Okulu Adres: Mehmet Nesihi Özmen Mahallesi, Çam Sokak, No:19/Güngören
Telefonİklimlendirme Okulu Tel: 0212 483 01 48

Kimler Yararlanabilir?

İsmek’ten yararlanabilmek için öncelikli şart İstanbul’da yaşıyor olma şartı aranmaktadır. Bu kurs için diğer şartlar ise; 18-45 yaş arasında olmak, en az ilkokul mezunu, mesleği olmayan yahut meslek değiştirmek isteyenlerle; iklimlendirme ve soğutma teknolojileri alanında kendini geliştirmek isteyen kişilerin başvuruları arasında mülakatla alım yapılıyor.

Kayıtlar Nereye ve Nasıl Yapılır?

İsmek kurslarına başvuru yapabilmek için kaydınızı online olarak ismek’in resmi internet sitesi üzerinden yapabiliyorsunuz. Başvurunuz için https://kursiyer.ibb.istanbul/Login.aspx?url=%2fkurstercihleri.aspx%3fKursMerkezi%3dOTU4%26Brans%3dMjkwMw%3d%3d adresine girerek T.C Kimlik Numaranız ve doğum tarihi bilgilerinizle giriş yapabilirsiniz. İlçeler kısmından Güngören’i seçerek İklimlendirme Okulunu seçtiğiniz takdirde kurs için başvuru oluşturabilirsiniz.

İklimlendirme-Soğutma İKS Temel Seviye Teknik Eleman Eğitimi Kursu

İklimlendirme okulunda şu an için İKS temel seviye teknik eleman eğitimi için kurs verilmektedir. Toplamda 216 saat sürecek kurs sonunda sertifika verilmektedir.

Eğitimler Hafta İçin Her Gün 8 Saat Süreyle Verilecek.

Hafta içi verilecek eğitimler 09:00 – 16:00 arasında 5 boyunca verilecektir. 15 kişilik kontenjandan siz de yararlanmak istiyorsanız kurslara başvuru yapabilirsiniz.

Yaklaşık 2 ay sürecek eğitimler İklimlendirme Okulunda sizleri bekliyor. Kurs takvimi ise şöyle;

Başlangıç: 07.02.2022Bitiş:29.03.2022
18.04.2022 15.06.2022

Derslere Devam Zorunluluğu Bulunmakta

iSMEK kurslarında genel olarak devam zorunluluğu bulunmaktadır. Derslerinizin toplam saatinin 1/5’i kadar devamsızlık hakkı bulunmaktadır. Bu süreyi aşan kişiler devamsız olarak kabul edilmektedir. Bir eğitim döneminde devamsızlıktan kaydı silinen kursiyer, takip eden öğretim döneminde kaydı yapılamayacağından devamsızlık süresinin aşmamasına dikkat etmek yararınıza olacaktır.

ISKAV ve İSMEK İşbirliği İle Eğitimler Düzenleniyor.

1997 yılında kurulan ISKAV( Isıtma Soğutma Klima Araştırma ve Eğitim Vakfı) ile İSMEK işbirliği ile İklimlendirme Okulunda eğitimler verilmeye devam ediyor. Ülkemizin Avrupa Birliği uyum sürecine katkı sunmak amacıyla sürekli çabalayan bir kurumdur. Ayrıca Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Fakültesi İklimlendirme Dalı öğrencileri için karşılıksız burs ve staj imkanı sağlamaktadır. İskav hakkında daha fazla bilgi almak için https://www.iskav.org.tr/ tıklayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir