Esenyurt HEM Kurs Başvuruları Devam Ediyor.

Hepimizin merakla beklediği kurs başvuruları başlıyor. Esenyurt HEM’de birçok farklı branşta kurs verilmektedir. Kurslara online olarak başvuru yaparak ön kayıt oluşturmanız mümkün. Şimdi hangi alanlarda kurslar açılacak, ön kayıt nasıl yapılır? birlikte bakalım.

Online Başvuru Nasıl Yapılır?

Online kayıt yapabilmek için yapmanız gereken http://esenyurthem.meb.k12.tr/tema/index.php linkine tıklayarak online kayıt başvuru sayfasına yönlendirileceksiniz. Bu sayfada zorunlu alanların doldurulması gerekmektedir. Ad, soyad, T.C No, doğum tarihiniz, telefon numaranız, hes kodunuz, başvurmak istediğiniz kurs seçimi gibi sekmeleri doldurarak online başvurunuzu tamamlamanız gerekmektedir.

Yukarıda paragrafta yer alan bilgileri doldurduktan sonra, son olarak aşağıda belirtilen kutucuğu işaretleyerek gönder butonu ile başvurumuzu Halk Eğitim Merkezi’ne göndermemiz gerekmektedir.

Açılacak Kurslar Nelerdir?

Yakın tarihlerde başlayan ve başvuru süresi devam eden kursları yazalım öncelikle. Motorlu taşıt sürücüleri trafik ve çevre öğreticiliği, ön muhasebe, bilgisayar destekli reklam ve tasarım, emlak danışmanlığı, diksiyon, spikerlik ve sunuculuk, İngilizce A 1 seviyesi, Aşçı yardımcısı, Almanca A1 seviyesi, bağlama eğitimi, resim sanat eğitimi, cam süs eşyası yapımı, Adalet bakanlığı personeli klavye kullanımına yönelik kurs, resim sanat eğitimi, arıcılık, çocuk bakım eğitimi, İngilizce kursları başvurusu başlayan ve devam eden kurslardandır.

Yabancı Dil Eğitimi Kursları

Yabancı dil eğitimi hayatın her alanında zorunluluk oldu artık. Sizlerde eğitiminize katkı sunmak, çalışıyorsanız ya da iş başvurularınızda artınız olsun istiyorsanız yabancı dil eğitimi ve sertifikanızı alarak kendinizi güçlendirebilirsiniz. Yabancı dil eğitimlerinde İngilizce, Almanca ve ülkemizde yaşayan yabancı vatandaşlara yönelik Türkçe eğitimi gibi dil eğitimleri verilmektedir.

Arıcılık

Gün geçtikçe organik yaşamanın, doğal yaşamın önemi artıyor. Bal ise en doğal ve en şifalı yiyeceklerden birisi. Bozulmayan, her daim şifa kaynağı olan, aynı zamanda kozmetik alanlarında da kullanılan doğal güzellik iksiri. Arıcılık ise bu mucizevi besinin oluşmasında daha iyi verim alınabilmesi için, eğitim, arının bakımı ve dolayısıyla hem bal üretiminde verim, hem de kazanç elde etmeye yönelik bir meslek dalıdır.

Bilgisayar İşletmenliği

Bilgisayar İşletmenliği kursları; dijitalleşen dünyada daha da önem kazanıyor. Ve gün geçtikçe önemi, işçi ve işverenlerin daha da önemsediği bir konum haline geliyor. Bu meslek dalında office programları, excell, bilgisayar kullanımı gibi birçok alanda bilgi ve tecrübe sahibi olmaları için eğitim verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir