Bayrampaşa Belediyesi Kursları

İstanbul’un yoğun ilçelerinden biri olan Bayrampaşa 1990 yılında ilçe olmuştur. Büyük İstanbul Otogarının açılması ile ilçe daha da cazip hale gelmiştir. 1970 sonrası hızlı şehirleşme ve göç ile birlikte sanayi ve ticarette yoğun bir şekilde artışa geçen bir ilçe olmuştur. Şehirleşme ve artan nüfusla birlikte eğitim imkanları da artmaktadır. İlçede yer alan İSMEK merkezi, Bayrampaşa Halk Eğitim Merkezi, Belediye Kursları ile ücretsiz eğitim verilmektedir.

BAYGEM(Bayrampaşa Gençlik Merkezi)

Adresİsmetpaşa Mahallesi, Nadir Tümer Sokak, No:1 Bayrampaşa/İstanbul
Telefon0212 567 80 53

Gençlere her zaman yürüdükleri yolda ışık olmaya çalışan, yaptıkları faaliyetlerle bir adım öne çıkan belediyeler her zaman takdire şayan olmuşlardır. Bayrampaşa Belediyesi de her zaman halkının yanında, gençlerin yanında olmuştur.

Baygem’de kesin kayıtların her eğitim-öğretim yılının başlamasıyla eylül ayı itibariyle kayıtların alındığı kurslara 15-35 yaş arasındaki herkes başvuru yapabilir. Ücretsiz olarak yararlanabileceğiniz Baygem; 22 derslik, toplantı salonu, kütüphane ve kafeteryasının bulunduğu, üçer aylık periyotlarla eğitim verilen kurumdur.

Kurslar

 • Dil Kursları
 • Müzik Kursları
 • Medya ve İletişim Kursları
 • Eğitici Annelik,
 • Türk İslam Sanatları
 • Görsel ve Plastik Sanatlar
 • Bilgisayar Kursları

Başvuru Nasıl Yapılır?

Başvuru esnasında yanınızda bulunması gereken evraklar ise şu şekilde sıralayabiliriz;

 1. Diploma veya öğrenim Belgesinin Fotokopisi
 2. Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 3. Fotoğraf(2 adet)
 4. İkametgah Belgesi ile kesin kayıt esnasında gerekirken ön kayıt ise; Bayrampaşa Belediyesinin resmi internet sitesi üzerinden yapılması gerekmektedir.

Baygem kursları üçer aylık periyotlar şeklinde yapılmakta ve başarılı olunduğu takdirde MEB onaylı sertifika verilmektedir.

Bilim Merkezi

Bayrampaşa Belediyesinin diğer projesi olan bilim merkezi ile her daim geleceğe ışık tutacak gençlerimizi yetiştirmek amacıyla 2008 yılında açılan bilim merkezinde laboratuvar, derslikler ve kütüphane ile eğitime katkı sunmaya devam eden eğitim kurumlarından olmuştur.

Matematik, fizik, kimya, biyoloji, fen ve teknoloji dersleriyle yarına bilim adamları yetiştirme yolunda bilimsel araştırmalar yapmalarına olanak sağlayan kurum olmuştur.

Bayrampaşa Bilim Merkezinde haftanın 6 günü eğitim alabilirsiniz, başvuruların her yıl ağustos ve eylül aylarında olduğu ve Bayrampaşa Belediyesinin internet sitesi üzerinden ön kayıtların oluşturulduğu bu kursa kesin kayıt için ise şu evraklar gerekmektedir;

 1. Kimlik fotokopisi
 2. 2 adet fotoğraf
 3. Karne fotokopisi ile başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvuru şartı ise Bayrampaşa’da yaşıyor olmak veya orada eğitim alıyor olmak gerekmektedir.

Bayrampaşa Belediyesi Bilim Merkezi’nin başarılarla dolu serüveninde yolculuk etmek isterseniz sizlerde bu imkanlardan faydalanabilirsiniz. Burada ayrıca 12 bin kitapla kütüphane hizmeti sizleri bekliyor. Kitapların güzel kokusu, bilginin ışığı ile aydınlık bir gelecek sizleri bekliyor.

AdresMuratpaşa Mahallesi, Sinema Sokak, No:1 Tuna sosyal Tesisleri/Bayrampaşa
Telefon0212 493 10 93

Yukarıda adres bilgisine yer verdiğimiz Bayrampaşa Bilim Merkezi; siz gençlerimizin bilim yolunda ışık tutuyor, yol oluyor. Kitapseverler için ise kütüphane hizmeti bambaşka güzel. O halde bu fırsatları kaçırmayın.

Bayrampaşa Halk Eğitimi Merkezi için linke tıklayabilirsiniz. https://www.kursbilgisi.com/bayrampasa-halk-egitimi-merkezi/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir