İsmek Bahçe Bakımı Kursu

Günümüzün şehirleşen hayatından uzaklaşmak isteyen, hayatın koşuşturmasında küçük bir mola vererek toprakla buluşmak isteyen herkesin ilgilendiren bir kurs var. 266 saat eğitim verilen bu programla bilinçli bir şekilde bahçe ile ilgilenme fırsatı yakalayabilirsiniz.

bahçe-bakımı-kursu

Ücretsiz eğitim alabileceğiniz halk eğitim merkezinde bahçe bakımının püf noktalarını, teorik olarak bilmeniz gereken detaylar, iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili atlamamanız gereken unsurlar bu eğitimin kapsamında.

Halk Eğitim Bahçe Bakımı Kursu

Halk Eğitim Bahçe bakımı kursuna başvuru yapabilmek için eğitim almak istediğiniz halk eğitim merkezinin internet sitesi üzerinden online başvuru ile ön kayıt oluşturarak başvurunuzu yapabilirsiniz. Ön kayıt esnasında vermiş olduğunuz telefon numarası ile kursa yeterli başvuru olması halinde açılması ile birlikte bilgi verilecektir.

Ayrıca https://e-yaygin.meb.gov.tr/ internet sitesi üzerinden başvuru yapmak istediğiniz tüm kurslara ve bahçe bakımı kursuna başvurunuzu yapabilirsiniz.

Halk Eğitim Bahçe Bakımı Kursuna Kimler Başvuru Yapabilir?

Bahçe bakımı kursuna başvuru yapabilmek için okuryazar olmak, kurs programının gerektirdiği fiziksel yeterliliklere sahip olmak ve yaş şartı belediyelerde genellikle 16 yaşını doldurmuş olması zorunluluğu varken halk eğitim merkezlerinde 13 yaşını dolduran herkes başvuru yapabilir.

İsmek Bahçe Bakımı Kursu

Enstitü İstanbul İsmek’te Bahçe bakımı kursunu alabilirsiniz. Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı sertifika verilen İsmek Bahçe Bakımı Kursu şu kurs merkezlerinde vardır; Çekmeköy Alemdağ İSMEK, Çekmeköy Mehmet Akif Mahallesi İSMEK, Kadıköy Rasimpaşa İSMEK, Bakırköy Cevizli İSMEK, Küçükçekmece Yeşilova İSMEK, Ümraniye Şehit Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk Kültür Merkezi’nde eğitim alabilirsiniz.

Ayrıca Bahçe Bakımı kursu dışında, Balkon Bahçeciliği, Bitkisel Üretimde İyi Tarım Uygulamaları (84 saat), Fide Harcı Hazırlama ve Tohum Ekimi Atölyesi (16 saat) eğitimlerini de alabilirsiniz.

Bahçe Bakımı Kursu Kazanımları Nelerdir?

Bahçe bakımı kursunda toplamda 266 saat süreyle eğitim verilmektedir. Bu kurs neticesinde; iş sağlığı ve güvenliği, vejatatif organlar, generatif organlar, bahçe bitkileri, üretim ve çoğaltım teknikleri, aşıyla çoğaltma, bitki bakım teknikleri, genel mücadele, yabancı otlarla mücadele, hastalıklarla mücadele ve zararlılarla mücadele şeklinde olmak üzere eğitim içeriğini oluşturmaktadır.

Bahçe Bakımı Kursunu Bitirenlere Belge Veriliyor.

Bahçe bakımı kursunu başarıyla tamamlayanlara kurs bitirme belgesi, not döküm çizelgesi ve talep edenler için ise; Europass Sertifika Eki verilir. Kursu tamamlamadan ayrılanlar için ise başardıkları modüller için not döküm çizelgesi verilir.

Bahçe Bakımı Kursunu Nerede Verilmektedir?

Halk eğitim merkezlerinde, İSMEK kurs merkezlerinde ve belediyelerin düzenlediği kurslarda bahçe bakımı kursu eğitimin alabilirsiniz. 266 saat süreyle verilen eğitim sonunda hobi bahçesi yapabilir, seralarda çalışabilirsiniz.

Bahçe Bakımı Nasıl yapılır?

Bahçe bakımı toprağı bitkiye hazırlama, ekme, sulama, gübreleme, budama ve çim biçimi, hastalık veya zararlı bitkilerle mücadeleye kadar geniş kapsamlı bir iştir. Zamanında ve usulüne uygun olarak yapılması ise işin temelini oluşturur.

Doğru yapılan bahçe bakımı ile toprağınızı daha iyi tanırsınız, sulama yapacağınız zamanın doğru tayin edilmesiyle suyun buharlaşmasının önüne geçebilirsiniz, yabani otların kökünden sökülerek imha edilmesi ile bu otların bahçenize zarar vermesini engellemiş olursunuz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir