Bağcılar Halk Eğitim Merkezi

AdresSancaktepe Mahallesi 913. Sokak No 15 Bağcılar/İSTANBUL
Telefon0 (212) 461 06 00(Açık Öğretim) Tel:0212 461 33 25(Kurs İşlemleri İçin)
İnternet sitesihttps://bagcilarhem.meb.k12.tr/

Halk eğitim merkezleri eğitimin temel taşlarından birisidir. Mesleki eğitim alanında bizleri hayata hazırlayan, yeteneklerimizi ortaya çıkaran ve kazandığımız bilgi ve becerilerle istihdam sağlayan en önemli eğitim kurumlarından birisidir.

Bağcılar Halk Eğitim Merkezi

1993 yılından beri eğitim faaliyetlerine devam eden Bağcılar Halk Eğitim Merkezi;  2007 yılında taşındığı yeni ve modern binasında, amacına hitap eden sınıf ve atölyeleriyle, teknolojiyi takip eden, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde, çağdaş eğitim anlayışıyla hizmet vermektedir. 

Kayıt Nasıl Yapılır?

Pandemi nedeniyle eğitim hayatımız da sekteye uğradı. Başvurular da artık her şey de olduğu online olarak yapılmakta.
Kurs başvurusu yapmak isteyen kursiyerler; e- devlet şifreleriyle Hayat Boyu Öğrenme Portalına giriş yaptıktan sonra kursiyer kayıtlarını yapıp online kursa kayıt olmaları gerekmektedir. Kursa kayıt işlemleri 24 saat içinde gerçekleşmektedir.

Hangi Alanlarda Kurslar Açılmaktadır?

Gıda ve su sektöründe çılaşanlar için hijyen eğitimi, yoğunlaştırılmış temel düzey okuma yazma eğitim programı, bilgisayar işletmenliği(operatörlüğü), Kuran-ı Kerim(Elifba) okuma, Okuma yazma eğitimi, İngilizce, arıcılık, ilk yardım eğitimi, müzik kursları, el sanatları kursları, aşçılık kursları, okçuluk kursları gibi birçok farklı branşta kurs programları açılmaktadır.

Kurs Bitirme Belgemi Nasıl Alırım ?

Halk Eğitim Merkezi ( Yaygın Eğitim )sertifikaları Halk Eğitim Merkezi Müdürlüklerinden basılı olarak bir defaya mahsus olarak alınabileceği gibi artık internet üzerinden E-devlet kapısından da alınabiliyor. Yararlanabilmek için E-Devlet üzerinden ‘yaygın eğitim sertifika belgesini’ seçerek açılan listede tamamladığınız kursun barkodlu belge butonuna tıklayarak dilerseniz görüntüleyebilir, dilerseniz yazıcıdan çıktı alabilirsiniz.

E-devlet kapısından alınan belgeler karekod ve barkod sistemiyle üretildiği için herhangi bir onay yada resmi imzaya ihtiyaç duyulmamaktadır.

Halk eğitim merkezi kayıtlarıyla ilgili daha fazla bilgi almak için https://www.kursbilgisi.com/halk-egitim-merkezi-kayitlari/ sayfasından bakabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir