Avcılar’da İSMEK Kurs Alanları Nedir, Ne Zaman Başlar?

Avcılar İstanbul’un güzide ilçelerinden biridir. Tarihi dokusuyla, geçmişin izini barındıran Avcılar ilçesi eğitim imkanlarıyla da halka hizmet yolunda adımlar atmaktadır.

Bunlardan birisi de; Avcılar ilçesinde eğitim veren meslek edindirme ve sanat kurslarıdır. Bu kurslar Avcılar (merkez), parseller, firuzköy olmak üzere üç ayrı merkezde verilmektedir.

Avcılar Merkez İSMEK

Avcılar Merkez ismek kurslarında; çeyiz ürünleri hazırlama ve nevresim takımı dikimi alanında kurslar verilmektedir. Çeyiz ürünleri hazırlama kursları 312 saat sürmektedir ve kurs sonunda overlok dikiş, düz dikiş, nakış, pul ve boncuk dikimi, ev dekorasyonu ve ev tekstili ürünleri, kesim, ütüleme gibi birçok teknik öğrenmektedirler. Bu kurs sonucunda kursiyerler; ev tekstili sektöründe, çeyiz ve ev tekstili yapan işletmelerde, mefruşat mağazalarında ya da evlerinde üretim yaparak ekonomimize ve ekonomilerine katkıda bulunabilirler.

123 saat süren nevresim takımı dikimi kursunda ise; ilik açma, düz ve overlok dikiş, fermuar dikimi ve ütüleme gibi eğitimler verilir ve eğitim sonunda çeyiz ve ev tekstili yapan işletmelerde, mefruşat mağazalarında ya da evlerinde yapacakları dikimlerle ekonomiye katkıda bulunurlar.

Firüzköy İSMEK

Firuzköy İsmek
Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Firuzköy Bulvarı No:103 Avcılar İstanbul adresinde bulunan kurs merkezine iletişim numarasıyla 0212 423 42 95 ulaşabilirsiniz.

Avcılar Firüzköy’de eğitim verilen kurslar ise bilgisayar işletmenliği ve ofis programları kurslarıdır. Bu kurslarda alacağınız eğitimlerle özel kurumların büro ve sekreterlik alanlarında, kamu kurumlarının VHKİ olarak işe başlarken, ayrıca zabıt katipliği gibi kamu kurumlarına girerken zorunluluk olan (MEB) Milli Eğitim Bakanlığı onaylı bilgisayar işletmenliği sertifikanıza da sahip olacaksınız.

Parseller İSMEK

Ve Avcılar Parseller; 68 farklı programla kursiyerlere eğitim vermeye devam etmektedir. Bunlardan başlıcaları, Yabancı dil, web tasarım, genel muhasebe, 6-12 yaş çocuk giysisi dikimi, diksiyon, drama, iğne oyası, iğne oyası çiçek yapımı gibi birçok alanda kurs imkanı vardır.

Beden dili’ni merak mı ediyorsunuz? Avcılar Parseller (ismek)’te alacağınız 20 saatlik kurs ile sözsüz iletişim, duruş, mimikler, jestler ve göz teması gibi ana başlıklarda göreceğiniz eğitimle; iletişim sanatında beden dilini etkili ve doğru şekilde kullanmayı öğrenmiş olacaksınız.

Yabancı dil eğitimi(İngilizce); küreselleşen dünyayı düşündüğümüzde, hayatımızın her an içinde yabancı bir dil gereksinimi ile buluyoruz kendimizi. Hal böyle olunca yabancı dil öğrenmemiz kaçınılmaz oluyor. İş görüşmelerinde öncelik yabancı dil bilme ve seviyesine odaklı oluyor. Buralarda alacağınız A1, A2, B1 seviye ingilizce eğitimiyle hem dil öğrenmiş olacak, hem de iş fırsatlarını kaçırmamış olacaksınız.

Bu kurslarda alacağınız eğitimlerle zamanınızı etkin ve güzel kullanmış olacak, hayatınıza istediğiniz gibi güzelleştirme adına fırsatlar da olacaktır. Yeter ki isteyin..

Şimdi ise Kurs Merkezlerinin Adreslerine Bakalım


Avcılar Merkez İSMEK;

Adres: MERKEZ MAHALLESİ.MARMARA CAD.NO:19 KAT:4-5 VE TERAS KAT

Telefon: 0212 591 74 99

Avcılar Firüzköy İSMEK
Adres: MUSTAFA KEMAL PAŞA MAH. FİRUZKÖY BULVARI NO:103 AVCILAR /İSTANBUL

Telefon: 0212 423 42 95

Avcılar Parseller İSMEK
Adres: CİHANGİR MAH. E-5 YANYOL NO:29/1 B BLOK KAT:1 (BEYAZ CENTER İŞ MERKEZİ)

Telefon: 0212 694 70 66

İsmek Kursları Ne Zaman Başlayacak?

Bu yıl dünyayı kasıp kavuran covid-19 (korona) salgını ile eğitim hayatımız, çalışma hayatımız, sosyal hayatımız etkilendi. Ve etkilenmeye devam ediyor. Çocuklarımızın yarım kalan eğitimleri, eğitim hayatlarına bir şekilde devam edemeyen veya yeni ilgi duydukları alanda kendini geliştirmeye çalışan bireylere eğitim imkanı sunan İsmek, halk eğitim kursları Milli Eğitim Bakanlığının aldığı kararlar doğrultusunda Eylül ayına kadar ertelenmiştir.

Yeni eğitim öğretim yılı itibariyle eğitimler Eylül ayında başlayacak olup 2019-2020 yılında eğitimleri yarım kalan kursiyerlerin durumu ise http://www.ismek.ist tarafından açıklanacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir