Ataşehir İSMEK

Ataşehir İstanbul Anadolu yakasında bulunan, yaklaşık 500.000 nüfusa sahip ilçesidir. 2008 yılında ilçe olmasıyla birlikte hızlı bir gelişime girmiş, eğitim faaliyetleri de hız kesmeden devam etmektedir.

Hepimizin merak ettiği, ücretsiz eğitim alabileceğimiz kurslar her zaman en çok araştırılan eğitim faaliyetleri arasında yer almaktadır. Ataşehir’de yaşayan vatandaşların yararlanabileceği ücretsiz kursların arasında halk eğitim merkezi kursları, Ataşehir Belediyesinin düzenlediği ATAMEM Ataşehir Meslek Edindirme Merkezi, İSMEK kursları belli başlı kursların arasında yer almaktadır.

Ataşehir İSMEK Kursları

Ataşehirde 6 farklı yerde bulunan İSMEK kurs merkezleri sizlere en yakın yerde ücretsiz eğitim fırsatı sunuyor. 16 yaş ve üzeri kişilerin mesleki ve sanat alanlarında eğitim alabileceği kurs merkezleri Ataşehir İsmek, Kayışdağı, Küçükbakkalköy, İçerenköy, İBB Darülacaze, Ferhatpaşa’da sizleri bekliyor.

 İSMEK Ataşehir (Batı Ataşehir)

Ataşehir İSMEK 10 eğitimci, 5 derslik ve 34 farklı programda eğitimle sizlere ücretsiz eğitim imkanı sunuyor. Ahşap Tasarımı ve teknolojileri, Örgü ve işleme sanatları, sanat ve tasarım, dil eğitimi, moda tasarımı ve tekstil teknolojisi alanlarında 34 farklı programda eğitim verilmektedir

Adres: Atatürk Mahallesi, Ataşehir Bulvarı Ata Çarı No:16 Kat: 4/56 Ataşehir

Telefon: 0216 688 8936

ATAŞEHİR İÇERENKÖY

Ataşehir İçerenköy 77 program, 20 eğitimci ve 9 dersliğiyle İçerenköy ve İstanbullulara eğitim imkanı sunuyor. Başlıca kurs programları arasında belgesel fotoğrafçılığı, bilgisayar destekli reklam ve tasarım, el sanatları, diksiyon, Karakalem eğitimleri, photoshop, beden dili eğitimleri gibi 77 farklı branşta eğitim verilmektedir.

Adres: İçerenköy mahallesi, Alanaldı Caddesi, No:13 Bodrum-zemin-123 ve çatı katı Ataşehir

Telefon:0216 479 8678

ATAŞEHİR KÜÇÜKBAKKALKÖY

Ataşehir Küçükbakkalköy 1940’lı yıllarda yerleşim başlamış ve hızla kentleşen bir mahalle olan Küçükbakkalköy hızla gelişen bir yerleşim yeridir. İSMEK kurs merkezinin de yer aldığı Küçükbakkalköy’de 102 farklı programda 22 eğitimci ve 10 dersliğiyle eğitim verilmektedir. Gastronomi ve mutfak sanatları, Örgü ve işleme sanatları, Yönetim ve hizmet, sanat ve tasarım, Güzellik ve saç bakım hizmetleri, tekstil ve tasarım, sanat ve tasarım, dil eğitimleri, süsleme sanatları, moda tasarımı ve testil teknolojisi, kuyumculuk ve tasarım, örgü ve işleme sanatları alanlarında eğitim verilmektedir.

ATAŞEHİR FERHATPAŞA

Ataşehir Ferhatpaşa’da bulunan İsmek kurs merkezinde 11 eğitimci ve 5 dersliğiyle 32 farklı programda eğitim verilmektedir. Örgü ve işleme sanatları, tekstil tasarımı, grafik ve tasarım, bilişim teknolojileri, tekstil tasarım alanlarında eğitim verilmektedir.

Adres: Ferhat paşa mahallesi, Yeditepe caddesi, No:109/1-4 Ataşehir

Telefon:0216 661 48 18

ATAŞEHİR KAYIŞDAĞI

80 program, 16 eğitimci ve 11 dersliğiyle çocuk gelişimi ve eğitimi, ahşap tasarımı ve teknolojileri, tekstil tasarım, örgü ve işleme sanatları, güzellik ve saç bakım hizmetleri, gastronomi ve mutfak sanatları, moda tasarımı ve etkstil teknolojisi, sanat ve tasarım, tekstil ve tasarım, süsleme sanatları, kuyumculuk ve takı tasarımı alanlarında eğitim verilmektedir.

Adres: Kayışdağı mahallesi, Nihat sokak, no:37 Ataşehir

Telefon: 0216 313 35 07

İBBİ SAĞLIK DAİRE BAŞKANLIĞI İSTANBUL DARÜLACAZE

Ataşehir’de bulunan diğer İSMEK merkezi İBB Sağlık Daire Başkanlığı İstanbul Darülacaze kurs merkezinde 9 farklı programda 3 eğitimci ve 5 dersliğiyle eğitimler verilmektedir. Süsleme sanatları, tekstil tasarım, kişisel gelişim ve eğitim, sanat ve tasarım, ahşap tasarım ve teknolojileri alanlarında eğitimler vardır.

Adres: Kayışdağı Darülacaze

İSMEK Kurslarına Nasıl Başvuru Yapılır?

İSMEK kurslarına başvuru yapmak için https://kursiyer.ismek.istanbul/ adresinden girerek; T.C kimlik numaranız ve doğum tarihinizle giriş yapabilir ve istenen bilgileri doldurduktan sonra kurs başvurusu yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir