Ataşehir İSMEK

Ataşehir İstanbul Anadolu yakasında bulunan, yaklaşık 500.000 nüfusa sahip ilçesidir. 2008 yılında ilçe olmasıyla birlikte hızlı bir gelişime girmiş, eğitim faaliyetleri de hız kesmeden devam etmektedir.

Hepimizin merak ettiği, ücretsiz eğitim alabileceğimiz kurslar her zaman en çok araştırılan eğitim faaliyetleri arasında yer almaktadır. Ataşehir’de yaşayan vatandaşların yararlanabileceği ücretsiz kursların arasında halk eğitim merkezi kursları, Ataşehir Belediyesinin düzenlediği ATAMEM Ataşehir Meslek Edindirme Merkezi, İSMEK kursları belli başlı kursların arasında yer almaktadır.

atasehir-ismek-kurs-merkezi

Ataşehir İSMEK Kursları

Ataşehirde 6 farklı yerde bulunan İSMEK kurs merkezleri sizlere en yakın yerde ücretsiz eğitim fırsatı sunuyor. 16 yaş ve üzeri kişilerin mesleki ve sanat alanlarında eğitim alabileceği kurs merkezleri Ataşehir İsmek, Kayışdağı, Küçükbakkalköy, İçerenköy, İBB Darülacaze, Ferhatpaşa’da sizleri bekliyor.

 Ataşehir İSMEK

Ataşehir İSMEK 10 eğitimci, 5 derslik ve 18 farklı programda eğitimle sizlere ücretsiz eğitim imkanı sunuyor. El sanatları her zaman tercih edilen kurslar arasında. Kadınlar boş zamanlarını değerlendirirken aynı zamanda kazanç elde edebilecekleri yeni hobiler de geliştirmiş oluyor. Bu kurslarla desteklenen kadınlarımız aile bütçesine de katkı sunmuş oluyor. Ataşehir İSMEK adres bilgileri ise şöyle;

Adres: Atatürk Mahallesi, Ataşehir Bulvarı Ata Çarı No:16 Kat: 4/56 Ataşehir

Telefon: 0216 688 8936

Kurslar

El sanatları ve zanaat, sanat ve tasarım, dil eğitimleri alabileceğiniz kurslara bakacak olursak;

El Sanatları ve Zanaat

 • Ahşap Boyama Temel Teknikleri
 • Basit Nakış İğne Teknikleri
 • Dekoratif Ahşap Süsleme
 • Elde Tel Sarma
 • Kanaviçe

Sanat ve Tasarım

 • Çini 1. seviye
 • Ebru 1. seviye
 • Sanatsal Mozaik 1. seviye
 • Resim 2. seviye
 • Temel Resim 1. seviye

Dil Eğitimleri

 • İngilizce A1 ve A2
 • İngilizce B1
 • Osmanlı Türkçesi Orta Seviye 1
 • Osmanlı Türkçesi Temel Seviye
 • Yabancılar İçin Türkçe A1 ve A2
 • Yabancılar İçin Türkçe B1

İÇERENKÖY İSMEK

Ataşehir İçerenköy 77 program, 20 eğitimci ve 9 dersliğiyle İçerenköy ve İstanbullulara eğitim imkanı sunuyor. Başlıca kurs programları arasında belgesel fotoğrafçılığı, bilgisayar destekli reklam ve tasarım, el sanatları, diksiyon, Karakalem eğitimleri, photoshop, beden dili eğitimleri gibi 77 farklı branşta eğitim verilmektedir.

Adres: İçerenköy mahallesi, Alanaldı Caddesi, No:13 Bodrum-zemin-123 ve çatı katı Ataşehir

Telefon:0216 479 8678

KÜÇÜKBAKKALKÖY İSMEK

Ataşehir Küçükbakkalköy 1940’lı yıllarda yerleşim başlamış ve hızla kentleşen bir mahalle olan Küçükbakkalköy hızla gelişen bir yerleşim yeridir. İSMEK kurs merkezinin de yer aldığı Küçükbakkalköy’de 102 farklı programda 22 eğitimci ve 10 dersliğiyle eğitim verilmektedir. Gastronomi ve mutfak sanatları, Örgü ve işleme sanatları, Yönetim ve hizmet, sanat ve tasarım, Güzellik ve saç bakım hizmetleri, tekstil ve tasarım, sanat ve tasarım, dil eğitimleri, süsleme sanatları, moda tasarımı ve testil teknolojisi, kuyumculuk ve tasarım, örgü ve işleme sanatları alanlarında eğitim verilmektedir.

ATAŞEHİR FERHATPAŞA

Ataşehir Ferhatpaşa’da bulunan İsmek kurs merkezinde 11 eğitimci ve 5 dersliğiyle 32 farklı programda eğitim verilmektedir. Örgü ve işleme sanatları, tekstil tasarımı, grafik ve tasarım, bilişim teknolojileri, tekstil tasarım alanlarında eğitim verilmektedir.

Adres: Ferhat paşa mahallesi, Yeditepe caddesi, No:109/1-4 Ataşehir

Telefon:0216 661 48 18

ATAŞEHİR KAYIŞDAĞI

80 program, 16 eğitimci ve 11 dersliğiyle çocuk gelişimi ve eğitimi, ahşap tasarımı ve teknolojileri, tekstil tasarım, örgü ve işleme sanatları, güzellik ve saç bakım hizmetleri, gastronomi ve mutfak sanatları, moda tasarımı ve etkstil teknolojisi, sanat ve tasarım, tekstil ve tasarım, süsleme sanatları, kuyumculuk ve takı tasarımı alanlarında eğitim verilmektedir.

Adres: Kayışdağı mahallesi, Nihat sokak, no:37 Ataşehir

Telefon: 0216 313 35 07

İBB SAĞLIK DAİRE BAŞKANLIĞI İSTANBUL DARÜLACAZE

Ataşehir’de bulunan diğer İSMEK merkezi İBB Sağlık Daire Başkanlığı İstanbul Darülacaze kurs merkezinde 9 farklı programda 3 eğitimci ve 5 dersliğiyle eğitimler verilmektedir. Süsleme sanatları, tekstil tasarım, kişisel gelişim ve eğitim, sanat ve tasarım, ahşap tasarım ve teknolojileri alanlarında eğitimler vardır.

Adres: Kayışdağı Darülacaze

İSMEK Kurslarına Nasıl Başvuru Yapılır?

İSMEK kurslarına başvuru yapmak için https://kursiyer.ismek.istanbul/ adresinden girerek; T.C kimlik numaranız ve doğum tarihinizle giriş yapabilir ve istenen bilgileri doldurduktan sonra kurs başvurusu yapabilirsiniz. Daha fazla bilgiye ulaşmak için https://www.kursbilgisi.com/ismek-nedir-online-basvuru-nasil-yapilir/ linke tıklayabilirsiniz.

2 comments

 1. Merhaba,

  I am a foreigner and have taught myself very basic spoken and reading Turkish maybe up to A2.

  I wish to learn Turkish. How do I sign up for classes and what is the course fee, etc.

  Thank you.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir