Esenyurt Belediyesi Kurs Başvuruları Başladı.

İstanbul’un çiçeği burnunda ilçesi ve aynı zamanda nüfus yoğunluğunun en fazla olduğu ilçesi Esenyurt’ta ücretsiz eğitim fırsatları devam ediyor. Esenyurt Belediyesinde meslek edindirme kursları başlıyor. Son başvuru tarihi 26 Eylül 2021 olarak belirtilen bu kurslara başvuru yapmakta gecikmeyin.

Ayrıca kültür ve sanat kurslarının da başvuruları alınmaya başlıyor. Yine aynı şekilde son başvuru tarihi 26 Eylül 2021 olarak belirtilen bu kurslara başvuru yapabilirsiniz.

26 Eylül 2021 Son Başvuru Günü…

Eğitim döneminin başlamasıyla birlikte herkesin kurs arayışında olduğu gerçek. Yeni bir meslek, mesleğini geliştirmek, ilerlemek isteyenler için ideal olan kurs başvurusu için son gün 26 Eylül 2021.

Meslek Edindirme Kursları Alanları Nelerdir?

Toplam 38 farklı branşta yapılacak kursların arasında çağrı merkezi elemanı, müşteri hizmetleri temsilcisi, ön muhasebe, aşçı yardımcısı, boru tesisatçısı, pastacı yardımcısı, lojistik elemanı, çorap makinacı, grafik ve animasyon, CNC tornacı gibi bir çok alanda kurslar için başvurular alınmaya başlandı.

Kültür ve Sanat Kursları Alanları Nelerdir?

Esenyurt belediyesinde sadece meslek edindirme kursları yok, aynı zamanda kültür ve sanat kursları alanlarında da eğitim verilmektedir. Hobi ve yeteneklerini geliştirmek, meslek edinmek isteyenler için birbirinden farklı branşlarda hazırladığı kültür ve sanat kursları için yeni dönem kayıtları başladı.

Esenyurt Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğünün düzenlediği bu kurslarda; MEB onaylı kültür ve sanat kurslarında çocukların, gençlerin ve kadınların ilgi gösterdikleri alanlar doğrultusunda belirlenen 55 ayrı branşta kurs verilecek. Son başvuru tarihinin 26 eylül olarak belirtildiği kurslar arasında meslek edindirme, el sanatları, hobi, enstrüman, sahne sanatları, kişisel gelişim, dil ve sınava hazırlık kursları gibi farklı kategorilerde yıl boyunca eğitim verileceği kurslara başvuru yapmak için http://www.ogrencikayit.esenyurt.bel.tr/ linke tıklayabilirsiniz. Detaylı bilgi edinmek için belediyenin kültür ve gençlik merkezleri ile bilgi ve etüt evlerini telefonla arayarak iletişim kurabilirsiniz.

Kursa Nasıl Başvuru Yapılır?

Esenyurt Belediyesinin Meslek Edindirme Kurslarına başvuru tarihi 26 Eylül 2021 tarihine kadar başvuruların alındığı, 38 farklı branştaki kurslara kayıt olmak ve bilgi almak için; 0212 699 64 36 numaralı telefondan arayabilirsiniz. http://www.ogrencikayit.esenyurt.bel.tr/ kayıt olmak için linke tıklayabilirsiniz.

Kurslar Pandemi Kurallarına Uygun Verilecek..

Pandemi ile yaşamaya başladığımız günden beri yaşamımızın olmazsa olmazları durumuna gelen ‘maske, mesafe ve temizlik’ üçlüsü her alanda uygulanmaktadır. Bu kurslarda da pandemi kurallarının gereği yapılacak ve pandemi tedbirleri kapsamında kurs verilecektir.

Pandemi dolayısıyla eğitimlerin aksadığı şu süreçte; tüm tedbirlerin alındığı bu meslek edindirme kurslarındaki yerinizi almak için başvuruları kaçırmayın.

Kurs Sonunda MEB Onaylı Sertifika Veriliyor.

Kursu tamamlamanız ve başarılı olmanız halinde MEB onaylı sertifika almaya hak kazanıyorsunuz. Milli Eğitim Bakanlığı’ndan onaylı bu sertifika ile mesleki yeterlilik ve kendinizi geliştirme konusunda size avantaj sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir