Bahçelievler İSMEK

İstanbul Avrupa yakasının yaklaşık 600.000 bin nüfusuna sahip olan bu ilçesinde Bahçelievler Siyavuşpaşa, Bahçelievler Soğanlı, Bahçelievler Şirinevler, Bilişim teknolojileri Okulu, Grafik ve Teknik Tasarım Okulu, Muhasebe ve Finans Okulu ile Mutfak Sanatları Okulunda eğitimler verilmektedir.

İSMEK

Bahçelievler Siyavuspaşa İSMEK

5 derslik, 25 program ve 6 öğretmeniyle şu alanlarda eğitimler verilmektedir.

 • 0-72 ay çocuk gelişimi
 • Amigurumi Oyuncak Yapımı
 • Çocuklarda Duygu ve Davranış
 • Dantel Anglez Yapımı(2)
 • Dekoratif Boyutlu Nakış
 • Eğitimde Oyun Etkinlikleri
 • iğne oyası(7)
 • Keçe Yapımı(2)
 • Turistik ve Hediyelik Eşya Yapımı
 • Nallıhan İğne Oyası Yapımı
 • Makrome gibi alanlarda eğitimler verilmektedir.

Adres: Siyavuşpaşa Mahallesi, Çavuşpaşa caddesi, Kaman sokak, No:29, Kat:2 Siyavuşpaşa Spor kompleksi/Bahçelievler/İstanbul

Telefon: 0212 641 40 06

Bahçelievler Soğanlı

Bahçelievler Soğanlı İSMEK kurs merkezinde 7 derslik, 53 program ve 16 eğitmeniyle birçok alanda eğitim alabilirsiniz. Başlıca eğitim programları arasında mesleki eğitimler, el sanatları ve zanaat, kişisel gelişim alanlarında alacağınız eğitimler sizi bekliyor.

 • Mesleki Eğitimler(9)
 • El Sanatları ve Zanaat(32)
 • Kişisel Gelişim(8)

Adres: Mustafa Kemal Paşa Caddesi, Erman Sokak, No:19, Hz. Ömer Camii altı, Soğanlı/Bahçelievler/İstanbul

Telefon: 0212 502 62 90

Bahçelievler Şirinevler

35 program, 8 derslik ve 12 öğretmeniyle Şirinevler İSMEK’te eğitimler sizi bekliyor. Kişisel gelişim, el sanatları ve zanaat, güzel sanatlar ile mesleki eğitimler alanlarında eğitimler verilmektedir.

Adres: Fetih Caddesi 3. Sokak City Plaza Şirinevler, 34188 Bahçelievler/İstanbul

Bilişim Teknolojileri Okulu

Mesleki eğitim alanında kendinizi geliştirmek istiyorsanız Bahçelievler’de güzel bir fırsat sizi bekliyor. Bilişim teknolojileri okulunda algoritma ve programlama temelleri, bilgisayar işletmenliği, bilgisayar sistem bakım onarım, Excel eğitimi 2, excel eğitimi 3, front ent developer, IT help desk, PHP programlama(internet programcılığı), uygulamalı dijital pazarlama reklamcılığı, Uygulamalı sosyal medya, veri analizi ve raporlama uzmanlığı, web tabanlı içerik yönetim sistemleri, web tasarım geliştirme 1, g ve 3 kurs alanlarında eğitim alabilirsiniz.

Adres: Zafer Mahallesi, Camii sokak, Bahçelievler/İstanbul

Grafik ve Teknik Tasarım Okulu

5 program ve 4 dersliğiyle hizmet veren grafik ve teknik tasarım okulunda mesleki eğitim almak istemez misiniz? O halde hangi alanlarda eğitimler var bakalım. Ambalaj tasarımı, bilgisayar destekli reklam ve tasarım, Illustrator, özel gün grafik ve tasarımları ile photshop alanlarında eğitim alabilirsiniz.

Adres: Zafer Mahallesi, Camii Sokak, Bahçelievler/İSTANBUL

Muhasebe ve Finans Okulu

7 program, 4 dersliği ve 3 öğretmeniyle Muhasebe ve Finans Okulu’nda eğitim alabileceğiniz alanlar ise şöyle;

Mesleki eğitim alanında size katkı sunacak eğitimlerin başında beyannameler ve bildirimler, excelde ön muhasebe uygulamaları, genel muhasebe, mikro, muhasebeye giriş, ticari hesaplamalar, vergi dairesi belediye ve kurum işlemleri alanlarında eğitim verilmektedir.

Adres: Zafer Mahallesi, Camii Sokak Bahçelievler/İSTANBUL

Mutfak Sanatları Okulu

17 program, 6 derslik ve 5 öğretmeniyle her zaman gözde meslek alanlarından olan gastronomi ve mutfak sanatları alanlarında eğitim almak için güzel bir fırsat daha. Başlıca eğitim alanları ise; Aşçı çırağı, baklava yapımı atölyesi, börek çeşitleri yapımı, butik pastacılık, ev yemekleri hazırlama, geleneksel Türk mutfağı, kahvaltılık atıştırmalıklar atölyesi, Makarna ve sos yapımı teknikleri atölyesi, Osmanlı saray mutfağı, pastacı yardımcısı, pide yapımı, yiyecek içecek işletmeciliği, yenilebilir kağıttan çiçek yapımı atölyesi, suşi yapım teknikleri atölyesi, sağlıklı ve diyet yiyecek hazırlama atölyesi, royal Icing ile süsleme teknikleri atölyesinde mesleki eğitim alabilirsiniz.

Adres: Zafer Mahallesi, Camii sokak, Bahçelievler/İSTANBUL

Sık Sorulan Sorular

Kurslar ücretli mi?

Enstitü İSMEK’te alacağınız eğitimler ücretsizdir. Üst yaş sınırı bulunmaksızın, 16 yaşını doldurmuş herkes yararlanabilir.

Aşı veya PCR testi zorunluluğu var mı?

Hayatımızın her alanına etki covid-19 ile birlikte birçok kurallar da hayatımıza dahil oldu. Bunlardan biri de aşı veya PCR testi. Enstitü İstanbul İSMEK’te de eğitim almak isteyen kişilerin aşı veya PCR testi yaptırması gerekmektedir. Kurslara katılmak için HES kodu zorunluluğu vardır.

Devam zorunluluğu var mı?

Kayıt yaptırdıysanız kurslara devam zorunluluğu vardır. Mazeretli ya da mazeretsiz olarak ders saati süresinin 1/5’inden fazla devamsızlık yapılmaz.

Nasıl kayıt olunur?

Enstitü İstanbul İSMEK kurslarına kayıt olmak için https://kursiyer.ibb.istanbul/ linkine tıklayarak başvuru yapabilirsiniz. Başvuru yapmak istediğiniz kurs merkezine ön kayıt olduktan sonra kimlik fotokopinizle birlikte giderek kaydınızı kesinleştirmeniz gerekmektedir. Daha fazla bilgi almak için https://www.kursbilgisi.com/ismek/ yazıya bakabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir