Arnavutköy Halk Eğitim Merkezi

AdresArnavutköy Mustafa Kemal Paşa Mahallesi, Kaptanpaşa Sokak, No:25/1 Arnavutköy / İSTANBUL
Telefon02125978705
İnternet sitesihttps://arnavutkoyhem.meb.k12.tr/
Arnavutköy-halk-eğitim

Yukarıda adres bilgisi yer alan Arnavutköy Halk Eğitim Merkezinde kayıtlar yıl boyunca devam etmektedir. Şehit Erdal Gürsu Anadolu Lisesi yanında yer alan halk eğitim merkezine kayıt nasıl olunur, hangi alanlarda kurslar verilmektedir gibi merak ettiğiniz soruların cevapları bu yazımızda olacak.

Halk Eğitim Merkezi Kayıtları Yıl Boyunca Devam Ediyor

Ülkemizde yer alan tüm halk eğitim merkezleri ve Arnavutköy Halk Eğitim Merkezinde de yıl boyunca kayıtların alındığı ve kontenjanlar doldukça eğitimlerin başladığını bilmekte fayda var. e-yaygın üzerinden yapacağınız başvuruların yanı sıra kurs talebinde de bulunabilirsiniz.

Kurslar

  • Bilgisayar İşletmenliği,
  • Yabancı Dil,
  • Ahşap Boyama
  • Arı Yetiştiriciliği
  • Güzellik ve Saç Bakım Kursu

Halk Eğitim Merkezlerinde Açık Öğretim Kayıtlarınızı Yaptırabilirsiniz.

Eğitimini tamamlayamayan herkesin hayali olan diplomayı Açık Öğretim Ortaokulu ya da Açık Öğretim Lisesini okuyarak alabilirsiniz. Aynı zamanda işinize devam edebilir, hayatınızın standardını değiştirmeden okulunuzu bitirebilirsiniz. Bunun için halk eğitim merkezlerince kayıtları yapılan ve kayıt yenileme işlemlerinin de yapıldığını belirterek en kısa zamanda hayallerinizin peşinden gitmek kaldığını söyleyebilirim. Detaylı bilgi için https://www.kursbilgisi.com/aolde-kayit-yenileme-ve-ders-secme-islemi-nasil-yapilir/ bakabilirsiniz.

Sertifikalarınızı e-Devlet Üzerinden Almanız Mümkün.

Halk Eğitim Merkezlerinden aldığınız eğitim sonunda kurs sertifikası ya da katılım belgenizi hem kuruma giderek hem de e-devlet üzerinden almanız mümkün. E-devlet üzerinden ‘yaygın eğitim sertifika belgesini’ seçerek açılan listede tamamladığınız kursun barkodlu belge butonuna tıklayarak dilerseniz görüntüleyebilir ya da yazıcıdan çıktı alabilirsiniz.

Online Kayıt Yapabilirsiniz.

Sıra geldi kayıt olmaya. Halk Eğitim Merkezlerine kayıt olmak için e-yaygın üzerinden kayıt olunabileceği gibi, kurumlara giderek de kayıt olunabilir. Online kayıt olmak için https://e-yaygin.meb.gov.tr/login.aspx linkine tıklayarak, açılacak olan sayfadan istediğiniz programa kayıt olabilir, programları görüntüleyebilir, kurs talep edebilir ya da mevcut kurslara kayıt oluşturabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir