Yıldırım Halk Eğitimi Merkezi

Bursa’nın ilk halk eğitimi merkezi olan Yıldırım Halk eğitim merkezi 1966 yılında okuma yazma eğitimleriyle, toplumun kalkınmasına yönelik kurs faaliyetleriyle hizmet vermeye devam etmektedir.

yildirim halk egitimi merkezi
AdresYıldırım Halk Eğitim Merkezi Adres: Merkez Bina, Ortabağlar Mahallesi, Prof. Tezok Caddesi, No:89
TelefonYıldırım Halk Eğitim Merkezi Telefon: 0850 304 16 00

Yukarıda adres ve iletişim bilgisi bulunan Yıldırım Halk Eğitimi Merkezinde 16 derslik bulunmaktadır. Çalışma saatleri 09:00-21:00 saatleri arasındadır. Kitaplarla dolu kütüphaneden yararlanmak istiyorsanız 2500 kitap sizi bekliyor.

Yıldırım Halk Eğitim Merkezi Kursları

 • Bilgisayar
 • Bilgisayarlı Muhasebe
 • Desinatörlük,
 • Kalorifer Ateşçiliği
 • Web Tasarım
 • Grafik Animason
 • Hızlı Klavye Kullanımı
 • Ev Tekstili
 • Modelistlik
 • Stilistlik
 • Kuaförlük
 • El Sanatları
 • Nakış
 • Aile Eğitimi
 • Mefruşat ve El Sanatları

Yıldırım Halk Eğitim Merkezi Kayıtları Nasıl Yapılır?

Online kayıt seçeneği bulunan Yıldırım Halk Eğitimi Merkezine şahsen de başvuru yapabilirsiniz. Online kayıt olmak için Yıldırım Halk Eğitim Merkezi internet sitesinden ve linkten görüşebilirsiniz.

Şahsen başvuru da yapabileceğiniz halk eğitim merkezine kayıtlar yıl boyunca alınmaktadır. Ayrıca e-yaygın üzerinden de kurslara ön kayıt yaptırabilirsiniz.

Yıldırım Ücretsiz Kurslar

Bursa Yıldırım’da ücretsiz kurslar arasında YIL-MEK Yıldırım Belediyesi kursları, Busmek kursları da bulunmaktadır.

YIL-MEK

Yıldırım belediyesi sanat ve meslek edindirme kurslarıyla birçok branşta hizmet vermektedir. Kurs merkezlerinde alacağınız eğitim sonunda sertifika verilmektedir. Kişisel gelişim ve eğitim alanında, bilişim teknolojileri alanında, sanat tasarımda, el sanatlarında birçok alanda eğitimler verilmektedir. Yıldırım Halk Eğitim Merkezi ve Yıldırım belediyesi işbirliği ile düzenlenen YIL-MEK kursları hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Yıldırım Belediyesi Pastacılık Kursu:

18 yaş ve üzeri kişilerin yararlandığı bu kurs 124 saat süreyle eğitim vermektedir. Halk eğitim merkezi, İŞKUR iş birliği ile işbaşı eğitim modeliyle kurslar verilmektedir. Çıraklık, kalfalık ve ustalık eğitimleri verilecek olan eğitimlerle nitelikli eleman yetiştirilmesine olanak sağlamaktadır.

Ücretsiz Teknik Eğitim Kursları

Sanayi şehri Bursa’da kalifiye eleman ihtiyacını karşılamak, istihdam yaratmak amacıyla ücretsiz teknik eğitim kursları verilmektedir. Bu şekilde meslek öğrenirken istihdama da dahil olacaksınız.

CNC torna, Freze, Cad-Cam(Solid Works- Solidcam), Makine Tasarım, Saç Metal Kalıp Tasarım, Bebe Çocuk Modelistliği, Jakarlı ve Armürlü Dokuma Desen Desinatörlüğü, Endüstriyel Dikim Makinesi Operatörlüğü gibi branşlarda verilen eğitimler İşkur ve MEB destekli programlardandır.

Yıldırım Yaz Spor Okulları

Belediye ve Yıldırım Belediyespor iş birliği ile düzenlenen yaz spor okullarında voleybol, tenis, cimnastik, yüzme gibi 16 branşta eğitimler verilmektedir.

Busmek

Bursa’da yer alan sanat ve meslek edindirme kurslarından olan Busmek kurs merkezleri Yıldırım’da da bulunmaktadır.

Hocataşkın Kurs Merkezi Adres: Hocataşkın Mahallesi, Karıncadere Sokak, No:43, Yıldırım, Telefon: 0224 328 52 90

Naim Süleymanoğlu Sınava Hazırlık Merkezi Adres: Yiğitler Mahallesi, Ankara yolu Caddesi, 271 Sokak Şirinevler Metro İstasyonu Yanı, Telefon: 0224 220 91 91

Vakıf Bera Kurs Merkezi Adres: Vakıfköy Yolu Caddesi, Vakıf Bera Kent Parkı İçi Kuzey Girişi, Yıldırım, Telefon. 0224 716 22 87

Muallimzade Kültür Merkezi Adres: İncirli Caddesi, Davutkadı Mahallesi, İncirli Taksi Durağı Yanı: No:132 Telefon: 0224 327 03 54

Umurbey İpek Üretim ve Tasarım Merkezi Adres: Umurbey mahallesi, 6.park Sokak, No:16 Telefon: 0224 235 56 60

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir