Ücretsiz Yazılım Kursu

Günümüzde yazılım eğitimi almak isteyen kişilerin sayısı gittikçe artıyor. Yazılım kursları sonunda hem iş bulma kolaylığı hem de yüksek kazanç fırsatı da sizi bekliyor. İsmek kurslarında ücretsiz yazılım eğitimleri bulunmaktadır. Bunlardan bir kısmı uzaktan eğitim şeklinde de veriliyor.

19 branşta verilen ücretsiz yazılım kursları nedir? Hangi branşlarda verilmektedir? Detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

yazilim kursu

Python Programlamaya Giriş

Uzaktan eğitim video şeklinde verilen ve 48 saat süren bu kurs ile açık kaynak kodlu, nesne yönelimli programlama dili hakkında bilgileri bulabilirsiniz. Kurs sonunda katılım belgesi verilmektedir.

Algoritma ve Programlama Temelleri

Mesleki destekleyici eğitimler arasında yer alan ve 32 saat süreyle verilen bu kurs uzaktan eğitim ve yüz yüze eğitim şeklinde verilmektedir. Programlama mantığını kavrayan, problem çözme önsezisine sahip kişiler yetiştirmeyi amaçlayan bir programdır. Kurs sonunda başarılı olanlara sertifika verilmektedir.

Android Programlama

Bu alanda alacağınız farklı eğitimler bulunmaktadır. Mobil uygulama geliştirme, ileri uygulama geliştirme gibi eğitimler bulunmaktadır. Bunlardan biri de Android Programlamaya Giriş eğitimidir. Kotlin dilini kullanarak uygulama geliştirme bilgi ve becerilerinin kazandırılması amaçlanmaktadır. Kotlin programlama dili olup, uygulama geliştirmenize yardımcı olur.

32 saat sürmektedir. Katılım belgesi verilmektedir. Uzaktan eğitim şeklinde verilmektedir.

Mobil Uygulama Geliştirme

Günümüzde her şey elimizin altında. Hepimizin kullandığı telefonlarda uygulamalarla hayatımız kolaylaşmakta. Sizlerde bir uygulama geliştirici olabilirsiniz. Peki nasıl? Android programlama kurslarında alacağınız eğitimlerle sertifika alabilir, bu alanda kendinizi geliştirebilirsiniz. Kurs 80 saat süreyle verilmektedir. İleri Uygulama Geliştirme;

Android için mobil uygulamada kendini geliştirmek isteyen, kendini bir adım daha ileri taşımak isteyen kişiler için alabileceğiniz bir programdır. 80 saat süreyle verilen bu eğitim sonunda sertifika verilmektedir.

ASP.NET-MVC-CORE

Program ve veritabanı mantığını öğrenmenizi sağlayarak, günümüzde ihtiyaç duyulan web uygulamaları geliştirme, veritabanı işlemleri gibi eğitimler verilmektedir. ASP.NET eğitiminde C# dil kullanılmaktadır.

20 saat süreyle verilmektedir ve kurs sonunda katılım belgesi verilmektedir.

ASP.NET Programlama 1 (Web Uygulamaları Geliştirme)

Yazılım eğitimlerinden olan, 40 saat süreyle verilmekte ve kurs sonunda sertifika verilmektedir. Eğitim sonunda web tasarımcı ya da web programcı gibi pozisyonlarda görev alınabilmektedir.

ASP.NET Programlama MVC Uygulamaları Geliştirme

Yazılım alanında bilgi ve becerinizi geliştirmeye yönelik verilen eğitimleri içeren programdır. Bu eğitim sonunda internet teknolojileri, yazılım firmaları gibi yerlerde istihdam edilebilirsiniz.

52 saat süreyle verilmekte ve kurs sonunda başarılı olanlara sertifika verilmektedir.

Bilgisayar Programlama Teknikleri

Yazılım alanında yer alan 180 saatlik bir eğitim verilmektedir. Bu eğitimin ardından MEB onaylı sertifika verilmekte olup, temel düzeyde algoritma ve programlama konusunda bilgiler verilmektedir.

C# Programlama Temelleri; nesne yönelimli programlama dili olan C# öğrenebileceksiniz. 64 saat süren ve kurs sonunda sertifika alabileceğiniz programdır.

C# Programlamaya Giriş

Uzaktan eğitim yöntemiyle verilmekte ve kurs sonunda 64 saat sürmektedir.

C++ İle Yapısal Programlama

100 saat süren bu eğitim yüz yüze verilmektedir.

Eğitmenler için Scratch1 ve 2

Uzaktan eğitim yöntemiyle verilen bu kurslarla Scracth ara yüzü kullanarak kodlama öğretilmesi ve becerisinin geliştirilmesi amaçlanmaktadır. Scratch 1 eğitimi 12 saat sürerken, 2.seviye eğitimi 16 saat sürmektedir. Kurs sonunda sertifika verilmektedir

Excel ile Makro ve VBA Programlama

56 saat süren bu kurs ile Excel VBA Makroları ile ilgili bilgi edinebileceksiniz. Excelde ileri seviye kullanım becerisini kazandırmayı amaçlayan bu kurs sonunda sertifika verilmektedir.

Excel Makrolara Giriş

Excel yoğun olarak kullanılan programlardan biri olup, bu eğitim sonunda alacağınız belge ile de bir adım öne çıkacak ve kendinizi geliştirerek iş olanaklarından yararlanabilirsiniz. 16 saat süreyle verilmektedir.

Java ile Back End Geliştirme

200 saat süren bu kurs uzaktan eğitim video ve canlı eğitim şeklinde verilmektedir. Programlama dillerinden biri olan Java programlama kullanılmaktadır.

Python Programlama Giriş ve Temel Eğitim

Giriş eğitimi 48 saat sürerken, temel eğitimi 80 saat sürmektedir. Python programlamaya giriş eğitimi uzaktan eğitim video şeklinde verilmektedir. Python, açık kaynak kodlu, nesne yönelimli bir dil olup, bu eğitim sonunda katılım belgesi verilmektedir.

Algoritma ve Programlama Temelleri

32 saatlik bir kurstur. Yüz yüze ve uzaktan eğitim video şeklinde verilmektedir. Yazılım geliştirmek amacıyla gerekli ön bilgiye sahip, ön çalışmalar yapabilen, programlama mantığını kavramış kişiler yetiştirmeyi amaçlayan programdır.

İsmek yazılım kurslarına kayıt olmak ve daha fazla bilgi almak için ise aşağıda yer alan bağlantıya tıklayabilirsiniz. https://www.kursbilgisi.com/ismek-kayit-tarihleri/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir