Ücretsiz Tiyatro Kursu

Bir sahne sanatı olan tiyatro ile olayların, aktarılmak istenenin sergilenmesi amacıyla hazırlanan gösterilerdir. Duyguların, olayların jest ve konuşmalarla aktarılmasıdır.

Tiyatro kursu ile sizde sahne ile tanışabilirsiniz. Ücretsiz tiyatro kursları oyunculuğa adım atabilirsiniz. Bu yolculukta ise ücretsiz tiyatro kursu alabileceğiniz eğitim kurumlarını bulabilirsiniz. Belediyelerin sanat ve meslek edindirme kurslarından olan İsmek, Komek, Gasmek kurs merkezleri gibi birçok belediyenin ücretsiz kurs merkezlerinde bulunmaktadır.

ucretsiz tiyatro kursu

Halk Eğitim Uygulamalı Tiyatro

Halk eğitim merkezlerinde aradığınız yüzlerce kursa ücretsiz olarak ulaşabilirsiniz. Bunlardan birisi de uygulamalı tiyatro kursudur. Bu kursa okur yazar olan 8 yaşını tamamlayanlar ve uygulamalı tiyatro kurs programına katılmasına engel bir sağlık problemi olmayanlar başvurabilir.

Halk eğitim tiyatro kursunda yaratıcı drama, diksiyon eğitimi, makyaj teknikleri uygulama, dekor, sahne ışığı, sahneleme teknikleri gibi eğitimler verilmektedir.

Halk Eğitim Merkezi Uygulamalı Tiyatro kursu toplamda 200 saat olup, kurs sonunda başarılı olanlara sertifika verilmektedir.

İsmek Tiyatro Kursu

ismek tiyatro kursu

İsmek’te 3 farklı programda tiyatro eğitimi verilmektedir. Uygulamalı tiyatro, ileri seviye uygulamalı tiyatro ve işaret dili ile tiyatro eğitimi bulunmaktadır.

İSMEK Uygulamalı Tiyatro

Burada alacağınız eğitimle temel oyunculuk, tiyatro sanatıyla tanışırken, tiyatronun tarihini, ses ve beden kullanımı, diksiyon, mimik, doğaçlama çalışmaları bu eğitim içeriğini oluşturmaktadır.

200 saat süreyle verilen bu kursa katılmak isteyenler için uygulama sınavı yapılacaktır. Kurs sonunda başarılı olanlara MEB onaylı sertifika verilmektedir.

Uygulamalı Tiyatro( İleri Seviye)

İlk eğitimi başarıyla tamamladınız ve MEB onaylı sertifikanız ile bu kursa başvuru yapabilirsiniz. Enstitü İstanbul İsmek uygulamalı tiyatro kursu ileri seviye eğitimlerinde; bir tiyatro eserini baştan sona hazırlama ve seyirciye sunma bilgi ve becerisinin kazandırıldığı programdır.

176 saat sürmektedir. Kurs sonunda başarılı olanlara sertifika verilmektedir. Mülakat ve yetenek sınavıyla öğrenci alımı yapılmaktadır.

İşaret Dili ile Tiyatro

ismek işaret dili ile tiyatro kursu; 150 saat sürmekte ve kurs sonunda başarılı olanlara sertifika verilmektedir. Bu programın amacı işitme engelli bireyler ve Türk işaret dilini bilen bireyler için planlanan oyunculuk eğitimi programıdır. İşitme engeli olan bireylerin ve işiten bireylerle ortak çalışma ile sahneye konulması amaçlanan İşaret dili tiyatro eğitimidir.

Gasmek Tiyatro ve Temel Oyunculuk Eğitimi

gasmek tiyatro

200 saat süreyle verilen bu eğitimle temel oyunculuk eğitimi alabileceksiniz.

Sahneyle tanışacağınız ve oyunculuğa dair eğitimlerin verileceği bu eğitim sonunda sertifika verilmektedir.

KO-MEK Uygulamalı Tiyatro Kursu

Ko-mek tiyatro kursu

Yaratıcı drama eğitiminin verildiği, uygulamalı tiyatroya dair temel oyunculuk eğitimi verilen bir kurs programıdır.

Kocaeli Ko-mek kursları ile alacağınız branşlar arasında yer alan uygulamalı tiyatro kursuna okuma yazma bilen ya da ilkokul mezunu olanlar başvuru yapabilir.

Beyoğlu Belediyesi Tiyatro Kursu

Beyoğlu belediyesi ücretsiz kursları arasında tiyatro kursu da bulunmaktadır. Tiyatro tutkusunun sanata dönüştüğü bu kurslarda eğitimler ücretsiz olarak verilmektedir.

Esenler Belediyesi

Esenler belediyesi ücretsiz kurslarında birçok programda eğitim bulunmaktadır. Esev, Esgev, Emek gibi kurslarında sanattan kültüre kadar eğitim alabilirsiniz. Tabii ki bunlardan biri de tiyatro kursudur. Bu program ile kursiyerlerin oyunculuk yeteneklerini geliştirmelerine katkı sunmak amacıyla mesleğin gerektirdiği sanatsal disiplin, ekip ruhu ve bir oyunun sahnelenme aşamasına kadar tüm detaylarda deneyim kazanmaları amaçlanmaktadır. Kurs süresi 72 saattir. Kurumda tiyatro eğitiminde 15 yaş ve üstü kişiler başvurabilir.

Pesem Tiyatro Okulu

Sahne sanatının konuşma ve eylemle buluştuğu tiyatro kursu PESEM’de tiyatro kursu kasım ayında başlar ve mayıs ayında sona erer. Kursa 18 yaş ve üzeri kişiler kayıt yaptırabilmektedir. Tiyatro kursunda aylık ücret alınmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir