Türk İslam Sanatları İhtisas Okulu

AdresSelami Ali Mahallesi, Gazi Caddesi, No:22 Eski Bağlarbaşı İETT Garajı, Üsküdar
Telefon0 216 334 91 28
turk islam sanatlari ihtisaslari okulu

El sanatları ve zanaat, güzel sanatlar ve kişisel gelişim alanlarında birçok branşta eğitim verilmektedir. Sırayla ele alacak olursak;

El Sanatları ve Zanaat

Ahşap Boyama Temel Teknikleri: 240 saat süreyle verilmektedir. Kurs sonunda başarılı olanlara sertifika almaya hak kazanabilirsiniz. Ahşapla neler yapabileceğinize inanamayacaksınız. Eskitme, çatlatma, dekopaj, peçete yapıştırma gibi tekniklerle ahşaptan bambaşka sanat eserleri ortaya koyabilirsiniz.

Ahşap Boyamada Kolaj (Mix-Media) Atölyesi: Metal, polyester, ahşap, seramik gibi malzemelerle dekoratif tablo yapmayı öğrenebileceğiniz bir programdır. 32 saat süreyle verilmektedir ve kurs sonunda katılım belgesi verilmektedir.

Ahşap Yakma Tekniği: ahşap yakma tekniklerinin kullanılmasıyla tasarımlar ortaya çıkarabilirsiniz. 213 saat süreyle verilmektedir. Kurs sonunda başarılı olanlara MEB onaylı sertifika verilmektedir.

Dekoratif Ahşap Süsleme: ahşap boyama tekniklerinin kullanıldığı diğer bir kurs programıdır. 200 saatlik bir kurs olup, MEB onaylı sertifika verilmektedir.

Dekoratif Tablo Yapımı: 136 saat süreyle verilen bir kurs olup aynı zamanda başarılı olanlara MEB onaylı sertifika verilmektedir. Ahşabın sanata dönüştüğü kurslardan biridir

Filografi Tekniği: ahşap zemin üzerine çakılmış çiviler kullanılarak, tel veya ip yardımıyla belli örgü teknikleriyle yapılan eğitimdir. 120 saattir, MEB onaylı sertifika verilmektedir.

Filografide Dekoratif Örme Teknikleri: örgü tekniklerinin kullanılarak tasarım yapmayı amaçlayan programdır. 120 saat süreyle verilmektedir, kurs sonunda başarılı olanlara sertifika verilir.

Filografide String Art Tekniği Atölyesi:32 saat süren bu kurs sonunda başarılı olan kursiyerlere katılım belgesi verilmektedir.

Su Kabağı Boyama Atölyesi: su kabağı ile sanatsal eserler yapmak için verilen bu program 24 saat sürmekte ve kurs sonunda katılım belgesi verilmektedir.

Su Kabağı İşlemeciliği: su kabağının elinizde nasıl değiştiğine şahit olacaksınız. Boyama, süsleme, delme inceltme, kesme veya yakma işlemleri yaparak dekoratif ürünler tasarlayabileceksiniz. 240 saat süreyle verilmektedir, başarılı olanlara MEB onaylı sertifika verilmektedir.

Taş Boyama Atölyesi: 16 saat süren bu kurs sonunda başarılı olanlara katılım belgesi verilmektedir.

Güzel Sanatlar

Türk İslam Sanatları İhtisas Okulunda el sanatları ve zanaat alanından başka güzel sanatlarda da dolu dolu eğitimler verilmektedir.

Bitkisel Bitki Çizimi 1 ve 2.seviye: 256’şar saat süren eğitimler sonunda bitkileri tanıma, resmedebilme, ışık gölge kullanımı gibi detaylı bilgilerle kendinizi geliştirebileceğiniz eğitim programıdır. Kurs sonunda başarılı olanlara sertifika verilmektedir.

Bitkisel Bitki Çizimi Tekniğinde Diseksiyon ve Presleme(kurutma)Atölyesi: 16 saat süren bu eğitim sonunda katılım belgesi verilmektedir.

Cam Boyama Sanatında Cam Altı Tekniği Atölyesi: 48 saatlik bir eğitim sonunda katılım belgesi verilmektedir. Cam boyama tekniklerinden biri olan cam altı tekniği ile çalışılan eski bir cam boyama tekniği ile verilen eğitim programıdır.

Cam Süsleme 1 ve 2.seviye: 256’şar saat verilen eğitimlerle cam obje üzerinde yapabileceğiniz sanatsal eserlerin bilgi ve becerisinin öğrenebileceğiniz eğitim programıdır. Kurs sonunda sertifika verilmektedir.

Cam Süsleme Uygulama Atölyesi: 16 saatlik bir programdır ve kurs sonunda katılım belgesi verilmektedir.

Cam Üfleme 1.seviye: Cam üfleme sanatının öğretildiği bu program 256 saat sürmektedir, kurs sonunda sertifika verilmektedir.

Cam Üfleme: Boncuk Yapımı Atölyesi: 16 saat süren bu eğitimde üfleme tekniği kullanılarak cama boncuk formu verme yanı sıra cam üfleme sanatı hakkında da eğitimler alabileceğiniz programdır.

Çini Sanatı ve Eğitimleri Çini eğitimlerinde sanatı ve tarihçesini öğrenirken, 1-2. seviye eğitimlerle kendinizi bu programda geliştirebileceksiniz.

 • Çini Sanatı ve Tarihçesi (16 saat, katılım belgeli)
 • Çini 1.seviye (256 saat, sertifikalı)
 • Çini 2.seviye (256 saat, sertifikalı)

Ebru Sanatı boyanın sanata dönüştüğü, adeta kendinizi bulabileceğiniz bir programdır. Ebru eğitimleri farklı seviyelerde verilmekte olup, sanatı ve tarihçesini, motiflerini öğrenebileceğiniz eğitimler bulunmaktadır.

 • Ebru Sanatı Tarihçesi ve Kullanılan Motiflerin Anlamlarını Okuma Atölyesi: (32 saat, Katılım Belgeli)
 • Ebru Sanatı ve Tarihçesi (16 saat, Katılım Belgeli)
 • Ebru 1,2 ve 3.seviye (256’şar saat, sertifikalı)

Tezhip

Bu alanda alacağınız eğitimler arasında Tezhip Sanatı, tarihçesi, tezhip farklı seviyelerde eğitimler olmak üzere ayrılmaktadır.

 • Tezhip Sanatı ve Tarihçesi ( 16 saat, katılım belgeli)
 • Tezhip 1,2 ve 3.seviye (256’şar saat ve sertifikalı eğitimlerdendir)

Seramik

Seramik uygulama atölyesi eğitimleri, 1 ve 2. seviye eğitimleriyle seramik sanatını hakkında bilgi ve beceri sahibi olabilirsiniz.

 • Seramik Uygulama Atölyesi (16 saat, katılım belgesi)
 • Seramik 1 ve 2.seviye (256’şar saat, sertifika)

Hüsn-i Hat eğitimlerinde ise Hüsn-i Hat Sanatı ve Tarihçesi ile Hüsn-i Hat 1.seviye eğitimlerini öğrenebilirsiniz.

Sanatsal Mozaik 1 ve 2.seviye eğitimleri, Levha Tezhibi Yapımı Atölyesi eğitimleri de bulunmaktadır.

Kişisel Gelişim

Bir diğer alan ise kişisel gelişimdir. Osmanlı Türkçesi eğitimlerini alabileceğiniz eğitimler bulunmaktadır.

 • Osmanlı Arşiv Belgeleriyle İstanbul Okumaları Atölyesi (80 saat, katılım belgesi)
 • Osmanlı Türkçesi İleri Seviye 1 ( 96 saat, MEB sertifikası)
 • Osmanlı Türkçesi İleri Seviye 2 (Osmanlı Diplomatikası ve Paleografyası eğitimleri)
 • Osmanlı Türkçesi Kitabe Okumaları İleri Seviye (24 saat, katılım belgesi)
 • Kitabe Okumaları Temel Seviye(24 saat, katılım belgesi)
 • Osmanlı Türkçesi Orta Seviye 1( Kolay Metinler)
 • Orta Seviye 2( Arapça ve Farsça Kurallar)

İsmek nedir, online başvuru nasıl yapılır? Kayıt tarihleri ne zaman? Evet bu bilgiler için ise aşağıda yer alan bağlantılardan bilgi alabilirsiniz.

https://www.kursbilgisi.com/ismek-nedir-online-basvuru-nasil-yapilir/

https://www.kursbilgisi.com/ismek-kayit-tarihleri/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir