Kuaförlük Kursu; Doğal Saç Bakımı, Fön Çekimi…

Estetik açıdan değerlendirildiğinde saç önemli bir unsurdur. Geçmişten günümüze en önemli bedenimizin en önemli uzuvlarından biridir. İnançlara, geleneklere konu olduğu kadar şiirlere de konu olmuştur. (1)

Tabii ki bizim yazımıza konu olan saçlarımızın bakımı için ne yapabileceğimiz ve bu hususta verilen kurslarla doğal saç bakımının detaylarını öğrenmek.

İsmek doğal saç bakımı kursu ile bu bilgi ve becerileri kazanabileceğiniz gibi edindiğiniz bilgi ve beceriyi mesleğe de dönüştürme fırsatını yakalayabilirsiniz.

kuaforluk-kursu

Doğal Saç Bakımı Kursu

Kırık saçları onarmak, doğal yöntemlerle saç bakımı yapmak, doğal boyalarla saç boyamak, keratin bakımı yapmak bu kursta alacağınız eğitimle mümkün olmaktadır.

32 saat sürecek kursa katılım için herhangi bir ön koşul bulunmamaktadır. Kurs sonunda ise sertifika verilmektedir. Eğitim verilen merkezleri görmek için https://enstitu.ibb.istanbul/portal/yuzyuze_egitim.aspx?BransCode=3792 linke tıklayabilirsiniz.

Fön Çekimi

Fön çekme kursu İSMEK’te 234 saat süreyle verilmektedir. Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika alacağınız kurs için en az ilkokul mezuniyeti olma şartı aranmaktadır.

Eğitim merkezi için linki tıklayabilirsiniz. https://enstitu.ibb.istanbul/portal/yuzyuze_egitim.aspx?branscode=3091

Kalıcı Oje Uygulaması

Kalıcı oje uygulaması kursu ile toplamda 32 saatlik eğitim sonunda manikür, kalıcı oje yöntem ve teknikleri, oje sürme teknikleri, french uygulama, tırnak süsleme işlemleri gibi eğitimler verilmektedir. Kurs sonunda alacağınız sertifika ile güzellik merkezleri, kuaför salonları, SPA salonlarında çalışma imkanı bulabilirsiniz.

Kaş/Kirpik Tasarımı ve Yüz Depilasyonu

Kadınların güzelliğine yansımalar sunan diğer kurs ise; kaş kirpik tasarımı eğitimidir. Bu kurs ile kaşların alınması, kavisi ve yüz yapısına uygun ideal kaş tasarımı gibi detaylarda eğitim verilmektedir.

80 saatlik kurs neticesinde sertifika verilmektedir. En az ilkokul mezunu olup, kursa kabul ise mülakat ile olacaktır.

İSMEK Kurslarına Nasıl Başvuru Yapılır?

İsmek kurslarından yararlanmak için öncelikle https://kursiyer.ibb.istanbul/Login.aspx?url=%2fkurstercihleri.aspx%3fBrans%3dMzQzOA%3d%3d linke tıklayarak giriş yapmanız gerekmektedir. Daha sonra ise başvuru yapmak istediğiniz kursun günü, saatlerini değerlendirerek size uygun zaman dilimini seçebilir ve kurs seçiminizi tamamlayabilirsiniz.

Detaylı bilgi için https://www.kursbilgisi.com/ismek-nedir-online-basvuru-nasil-yapilir/ linke tıklayabilirsiniz.

Saç ve Saç Sağlığı

Saç içinde hiçbir sinir ucu bulundurmamakla birlikte kan damarlarıyla beslenir. Yani canımız yandığında aslında ucunda bulunan sinir uçları vasıtasıyla hissederiz.

Yaklaşık ayda 1,25 cm uzayan saçımız yaz mevsiminde daha hızlı uzarken, kış mevsiminde daha yavaş uzamaktadır. bu kadar kıymetli olan saçlarımıza sağlıklı bakım yapılmazsa, ihtiyacı olan vitaminler için sağlıklı beslenme gerçekleşmezse saç sağlığımızı kaybedebiliriz.

Ya da saç boyama, rengini açma, perma gibi yöntemler yapılması gerektiği uygulanmazsa saça zarar verir. (2) Doğru bilgi kaynağı ile öğrenilen ve uygulanan bilgiler ışığında ise saç sağlığınızı koruyabilirsiniz.

Bu amaçla verilen yukarıdaki kurslardan ücretsiz yararlanabilir, alacağınız sertifikalarla güzellik merkezleri, kuaförler gibi yerlerde çalışabilirsiniz.

REFERANSLAR

1.Öztürk, N. ANTROPOLOJİK VE SOSYOLOJİK AÇIDAN SAÇLAR VE İNANÇLAR. Necmettin Erbakan Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dergisi, 25(25), 7-28.

2.Bayram, V. (2011). Saç ve saçlı derinin sağlığını etkileyen faktörler. Anadolu Bil Meslek Yüksekokulu Dergisi, (22), 66-70.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir