İstanbul Ücretsiz Kurslar

İstanbul koca bir şehir. Yüz yıllar öncesine dayanan geçmişi, tarihi, doğal güzellikleri, köşkleri, müzeleri ve birçok güzellikleri ile anlatılmayla bitmeyecek bir şehir İstanbul.

Umudun şehridir aynı zamanda. Eğitimde, iş hayatında, daha iyi şartlarda yaşamanın umududur. Doğal olarak kişilerin gelişimine katkı sunan eğitim fırsatları da yoğun olarak yer almakta. Enstitü İstanbul İsmek, Halk Eğitim Merkezleri, İşkur kursları, belediyelerin sanat ve meslek edindirme kurslarıyla ücretsiz kurs imkanı ve dolayısıyla iş imkanı da oluşmaktadır.

İstanbul ucretsiz kurslar

Enstitü İstanbul İsmek

İstanbullulara şehrin dört bir yanında eğitim fırsatı sunan ücretsiz eğitim kurumudur. 4 dal, 23 alan, 101 bölümde, 696 branşta eğitim fırsatı sunan ismek; 15 uzmanlık okulu ve 126 eğitim merkezinde hizmet sunmaktadır.

Yıl boyunca eğitimlerine devam eden Enstitü İstanbul İsmek’te yaz Atölyeleri ve eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte İsmek yeni dönem kayıtları başlamaktadır. İsmek’te 31 Ağustos 2022 tarihi itibariyle kayıtlar başladı. Yüz yüze eğitimler, uzaktan eğitim video ya da canlı derslerle tercih edeceğiniz branşta eğitim alabilirsiniz. İsmek kayıtlarıyla ilgili bilgi için yukarıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

İBB Spor Okulları

Spor yapmak herkesin hakkı. Çocuklarımızın bu eğitimden yararlanabilmesi ise hepimizin için mutluluk kaynağı. Spor eğitimlerine katılım sağlayarak çocuğunuzun hem fiziksel hem de sosyal gelişimine katkı sunabilirsiniz. Kayıtlar ve daha fazla bilgi için https://spor.istanbul/spor-okullari/ bağlantıyı kullanabilirsiniz.

İstanbul Halk Eğitim Merkezleri

İstanbul’da 45 tane bulunan Halk Eğitimi Merkezlerinde yıl boyunca ücretsiz eğitimler verilmektedir. Her zaman kayıt yaptırabileceğiniz kurslarda yeterli sayıya ulaşıldığında kurslar açılmaktadır. 3700’den fazla kurstan dilediğiniz eğitimi alabileceğiniz kurslara başvurular ise kurumların internet siteleri üzerinden online başvuru seçeneği varsa ön kayıt yapabileceğiniz gibi kurumlara şahsen başvuru şeklinde de kayıt yaptırabilirsiniz. Ayrıca e yaygın üzerinden kurs başvurusunda bulunabilirsiniz.

İstanbul İşkur Kursları

iskur kurslari

İşkur kursları yine ülkemizin tüm illerine hizmet veren kurumdur. İş bulmanın en iyi yolu İşkur’dan geçiyor. Mesleki eğitim kursları, işbaşı eğitim programı gibi seçeneklerle hem mesleği öğrenip hem de sektörde yerinizi alabilirsiniz.

Mesleki eğitim kurslarına katılan kişilerden herhangi bir ücret alınmamakta, siz aynı zamanda eğitim alırken para kazanabiliyorsunuz. Bunun yanında kursu başarıyla tamamlamanız halinde kurs Bitirme Belgesi/Sertifikası verilmektedir. Ayrıca Mesleki Yeterlilik Kurumunun belirlemiş olduğu Mesleki Yeterlilik Belge zorunluluğu olan mesleklere dahil olan kurslara katılım sağladıysanız kurs sonunda başarılı olmanız halinde Mesleki Yeterlilik Belgesi alabilirsiniz.

İşbaşı eğitim programından yararlanmak istiyorsanız yine hem para kazanmak hem de mesleki deneyim kazanarak sektörde iş bulabilirsiniz. https://www.kursbilgisi.com/isbasi-egitim-programi-kurslari/

Bayrampaşa Belediyesi

Bayrampaşa Belediyesince ücretsiz eğitim imkanı sunan ve gençleri daima ileri taşıyan kurslar bulunmaktadır. BAYGEM(Bayrampaşa Gençlik Merkezi), Bilim Merkezi ile bilim siz gençlere ışık olmaya devam ediyor.

Bayrampaşa Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitim Kursları 20’den fazla branşta Bayrampaşa halkının yanında yer almaya devam ediyor. Mesleki ve sanatsal kurslarla hem gelir elde etmek hem de mesleklerini geliştirmek isteyenler için kurs imkanları sunuyor.

Ataşehir Ücretsiz Kurslar

Ataşehir Belediyesince düzenlenen ATAMEM, ATAEVLERİ kursları ile meslek ve hobi öğrenebilirsiniz. Ataşehir Spor Kursları ile 5-13 yaş arasındaki çocuklara birçok spor dalında eğitimler verilmektedir.

ATAMEM’de MEB sertifikalı meslek edindirme kursları, sanat eğitimleri gibi kurslar bulunmaktadır. Pastacılık, kuaförlük, temel cilt bakımı, web tasarım, keman, gitar, bağlama gibi birçok branşta eğitimler verilmektedir.

Sancaktepe Belediyesi Kursları

Sancaktepe Kadın Meslek Edindirme Kurslarıyla el sanatlarından bilişim teknolojilerine, aşçılıktan sanata kadar birçok branşta eğitimler verilmektedir.

Yine gençler için Genç Gelecek kursları düzenlenmekte burada düzenlenen kulüplerde spordan müziğe birçok alanda eğitimler verilmektedir.

Avcılar Belediyesi Kursları

Avcılar’da da eğitim fırsatları hız kesmeden devam ediyor. Kültür sanat kurslarıyla Avcılar halkının yanında olan kurslarda yaz döneminde ve eğitim öğretim yılının başlamasıyla eğitimler hız kesmeden devam ediyor. Avcılar yaz spor okulları ile yine spor yapmayan kimse kalmayacak.

Ümraniye Belediyesi Kursları

İstanbul Ümraniye’de belediye kursları ile hep sizin yanınızda. Meslek edindirme kursları ve akademilerde verilen eğitimlerle belediyenin hizmeti hız kesmeden devam ediyor. Müzik akademisi, dil akademisi, geleneksel sanatları akademisiyle hizmet veriyor.

Üsküdar Belediyesi

Üsküdar Belediyesi Kursları ÜSMEK 16 eğitim merkezi ile hizmet vermektedir. Üsmek kurslarına kayıt olmak için Üsküdar’da yaşıyor olma zorunluluğu bulunmaktadır.

ÜSGEM ise Üsküdar Gençlik Merkezinde ise 2.sınıftan 7.sınıfa kadar tüm öğrencilerin yararlanabileceği merkezdir.

Üsküdar halkına birçok alanda kurs verilen Üsmek’te sanat, meslek, kişisel gelişim gibi kurslar sizleri bekliyor.

Beşiktaş Belediyesi

Beşiktaş’ta mesleki, teknik, kişisel gelişim kurslarında eğitimler verilmektedir. Beşiktaş belediyesinin kurslarından İstanbul’da yaşayan herkes faydalanabilir. Öncelik Beşiktaş’ta ikamet edenlere verilse de şansınızı deneyebilirsiniz.

Yabancı dilden kişisel gelişime, sanat kurslarından müziğe kadar birçok alanda kurslar bulunmaktadır. Sizlerde Beşiktaş Belediyesi kurslarından ücretsiz yararlanabilirsiniz

Esenyurt Belediyesi

İstanbul’un en kalabalık ilçelerinden biri olan Esenyurt’ta gençlik merkezleri, kültür merkezleri, istihdam merkezleri ile hizmet vermeye devam etmektedir. Emeğim kursları, kültür-sanat ve eğitim kurumları bulunmaktadır.

Esenyurt Belediyesi Kurslarında KPSS, DGS, YKS kursları da dahil olmak üzere gençlere yönelik birçok kurs bulunmaktadır.

Kadıköy Belediyesi Kursları

Kadıköy belediyesince gençlik ve çocuk eğitim merkezleri, sosyal hizmet merkezlerinde yabancı dilden sanata, fotoğrafçılıktan aşçılığa kadar birçok branşta eğitimler bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir