İsmek Modelistlik Kursları

Modelist; beden ölçülerinin referans alınmasıyla kalıp oluşturan kişileri tanımlayan iş koludur. Çıkardıkları kalıplarla uygun kumaş seçimi, kalıba uygun kesim yapar. Akademik anlamda eğitim almadan da modelist olabilirsiniz. Peki nasıl mı? Açılan modelistlik kurslarıyla pratik ve teorik anlamda kendinizi geliştirebilir, içinizdeki yeteneği ortaya çıkarabilirsiniz.

Bu yazımızda İsmek’te eğitim verilen modelistlik kurslarını ele alacağız. Kurs saatlerini ve eğitimler hakkında bilgiler ise yazımızın devamında.

ismek modelistlik kurslari

Kadın Giyim Modelist Yardımcılığı Kursu: MEB onaylı sertifika verilen bir kurs olup, istihdam hedefli mesleki eğitimlerdendir. Kadın giyimi ile ilgili kalıp hazırlama, model uygulamalı kalıp hazırlama, şablonlama gibi bilgi ve becerilerin kazandırıldığı kurs programıdır.

584 saat süreyle verilen bu kurs sonunda başarılı olanlara sertifika verilmektedir.

Kalıp Terminolojisi Kursu: Uzaktan eğitim şeklinde eğitim verilen bu kursta giysi kalıbı çizimi, kalıp hazırlama ile ilgili temel bilgiler verilmektedir. 20 saat süreyle verilen bu eğitim sonunda başarılı olanlara katılım belgesi verilmektedir.

Model Uygulamalı Bluz Kalıpları Hazırlama: Uzaktan eğitim şeklinde verilen bir programdır. 68 saat süreyle verilmektedir. Kurs sonunda başarılı olanlara Katılım Belgesi verilmektedir.

Eğitim içeriğinde; pens kaydırma, pensi kupa çevirme, oyuntulu yaka, manşet, reglan gibi konular bulunmaktadır.

Pratik Giysi Kalıpları Hazırlama Kursu: 72 saat süreyle verilen eğitimle temel etek kalıbı, temel pantolon kalıbı, temel penssiz kalıplar ve model uygulamalarıyla ilgili kalıp hazırlama teknikleri öğretilmektedir.

Temel Beden Kalıpları Hazırlama: 60 saat süren bu eğitim uzaktan eğitim video şeklinde verilmektedir. Temel beden için gerekli ölçülerin alınması, ön beden, arka beden çizimi, kol çizimi gibi konulara yer verilmiştir. Kurs sonunda başarılı olanlara Katılım Belgesi verilmektedir.

Temel Etek Kalıpları Hazırlama: Uzaktan eğitim video şeklinde verilen bu kurs 45 saat süreyle verilmektedir.

Temel Pantolon Kalıbı Hazırlama Kursu: 30 saat süreyle verilen uzaktan eğitim video şeklinde bir kurstur. Mesleki destekleyici eğitimlerdendir.

6-12 Yaş Çocuk Pijama Kalıbı Hazırlama Atölyesi: Mesleği destekleyici eğitimlerden biri olan bu program 24 saat süreyle verilmektedir. Programda standart ölçülerle 6-12 yaş arasındaki çocuklara alt ve üst pijama kalıbı çizimlerini hazırlayarak şablonlama becerisini kazandıran kurslardır. Kurs sonunda başarılı olanlara Katılım Belgesi verilmektedir.

Abiye Giysi kalıpları Hazırlama: Abiye giysiler özel günlerin en çok aranan giysilerindendir. Dolayısıyla birbirinden güzel tasarımlarla en özel giysileri dikebilirsiniz. İsmek Abiye Giysi Kalıpları Hazırlama kursu ile drapaj tekniği kullanarak kalıp hazırlama bilgi beceri kazanabilirsiniz.

240 saat süreyle verilen bu kurs sonunda başarılı olanlara sertifika verilmektedir.

Bilgisayarda Giysi Kalıpları Hazırlama Kursu (Gerber): istihdam hedefli kurslardan olan ve 184 saat süreyle verilen bu eğitim sonunda başarılı olanlara MEB onaylı sertifika verilmektedir.

Bilgisayarlı Modelistlik (Assyst): Assyst programının kullanımı ve kalıp hazırlama ile ilgili bilgi ve beceri kazandırılmaya yöneliktir. 128 saat süreyle verilen bu kurs sonunda sertifika verilmektedir.

Bilgisayarlı Modelistlik(Ploypattern) bilgisayarlı modelistlikte kullanılan PolyPattern programı ile kalıp hazırlama bilgi ve beceri kazandırılmaya yönelik bir program olup 128 saat süreyle verilmektedir. Kurs sonunda başarılı olanlara sertifika verilmektedir.

Bilgisayarda Model Uygulamalı Beden Kalıpları Hazırlama Atölyesi: 32 saat süreyle verilmektedir. Kurs sonunda başarılı olanlara Katılım Belgesi verilmektedir.

Deneysel Kalıp ve Model Geliştirme Kursu: yeniliğe açık tasarımlar, sıra dışı malzemeler, sanatsal özellikler taşıyan giysilere yönelik kalıp hazırlama bilgi ve becerisinin kazandırıldığı kurslardandır. 200 saat süreyle verilen bu kurs mesleği destekleyici kurslardandır.

Dış Giysi Kalıpları Hazırlama Kursu: 120 saatlik bir kursla dış giysiye dair kalıplar, şablonlama gibi deneyim kazanacaksınız. Kurs sonunda sertifika verilmektedir.

Giyimde Ölçü Alma Teknikleri Kursu uzaktan eğitim video şeklinde alabileceğiniz bir kurstur. 20 saat süreyle verilmektedir.

Bilgisayarda Seri ve Pastal Planı Hazırlama Teknikleri: 72 saat süren eğitim sonunda sertifika verilmektedir. Bilgisayarlı kalıp hazırlama sistemleri kullanılarak hızlı bir şekilde pastal planı hazırlama bilgi ve becerisi kazandırılabilir.

Bilgisayarda Kadın Ceket Kalıbı Hazırlama Atölyesi: 32 saat süreyle verilen bu eğitimde bilgisayarlı kalıp hazırlama sistemlerinde kadın ceket kalıbı hazırlamaya yönelik bilgi ve beceri kazandırılmaktadır.

Bilgisayarda Model Uygulamalı Beden Kalıpları Hazırlama Atölyesi: 32 saatlik bir programdır.

Kadın Ceket Kalıbı Hazırlama Atölyesi: 32 saat süreyle verilmektedir. Kurs sonunda başarılı olanlara Katılım Belgesi verilmektedir.

Kadın Eşofman Kalıpları Hazırlama Atölyesi: 24 saat süren bu eğitim sonunda Katılım Belgesi verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir