İsmek Çocuk Gelişimi Kursları

Çocuklarımız geleceğimizdir. Sağlıklı, huzurlu bir gelecek ise çocuklarımızın gelişimlerinden, gelişimlerine verilen destekten geçer. Aile ile başlayan eğitim sürecine destek ise İSMEK kurslarından gelmekte.

Sadece bir yerde çalışmak için değil çocuklarınızla geçireceğiniz kısacık zaman dilimini hem kaliteli hem de eğlenceli hale getirebilirsiniz. O halde ne duruyorsunuz? iSMEK’te birbirinden harika kurslar sizi bekliyor.

Çocuk Gelişimi ve Eğitimi alanında 2 bölümde 23 eğitimden dilediğinizi alarak, çocukların dünyasında yerinizi alabilirsiniz.

ismek cocuk gelisimi kurslari

Çocuk Gelişimi ve Eğitimi

Bu bölümde alabileceğiniz eğitimler arasında çocuk gelişimi, çocuk beslenmesi gibi birçok program sıralanabilir.

0-72 Ay Çocuk Gelişimi:180 saat süreyle verilen bu eğitim mesleki destekleyici eğitimler arasındadır. Kurs sonunda başarılı olanlara MEB onaylı sertifika verilmektedir.

32-72 Ay Çocukları İçin Dramatik Etkinlikler: 72 saat süreyle verilmektedir. Kurs sonunda başarılı olanlara MEB onaylı sertifika verilmektedir. DRama etkinlikleriyle çocukların gelişimine uygun eğitimlerle temel bilgi ve becerilerin kazandırılması hedeflenmektedir.

Çocuk Beslenmesi:112 saat verilen bu eğitimle bebek, okul öncesi, okul çağı ve ergen çocukların beslenmesiyle ilgili eğitimler verilmektedir. Kurs sonunda başarılı olanlara MEB onaylı sertifika verilmektedir.

Çocuk Gelişiminde Doğa: farkındalık eğitimlerinden biri olan doğa ve çevre bilincine dönük olarak etkinlik hazırlama ve uygulama becerileri kazandırmayı amaçlayan programdır. 32 saatlik bir kurstur.

Çocuk Eğitiminde Edebiyat: 48 saatlik bir eğitimle çocuk edebiyatının gelişimiyle ilgili tüm aşamaları öğrenebileceksiniz. Kurs sonunda başarılı olanlara sertifika verilmektedir.

Çocuk Eğitiminde Teknoloji ve Bilim: Çocukların teknolojiyi doğru şekilde öğrenmelerini amaçlayan 40 saatlik bir programdır.

Çocuk Gelişimi ve Bakımında Temel Bilgiler ve Etkinlikler: 574 saat süren ve başarılı olanlara MEB onaylı sertifika verilen bir eğitim programıdır. Erken çocukluk eğitim kurumlarında iş bulma olanağı veren kurstur.

Çocuk Hakları ve Mevzuat: çocuk haklarının, mevzuatının öğretildiği 45 saatlik bir programdır.

Çocukla İletişim: 72 saatlik bir kurstur, başarılı olanlara MEB onaylı sertifika verilmektedir.

çocuklarda Duygu ve Davranış: MEB onaylı sertifika verilen, 72 saatlik bir programdır.

Çocuklarda Yaratıcılık ve Sanat: 48 saat bir eğitimle çocukların yaratıcılığının desteklenmesine yönelik eğitimleri içermektedir.

Duygusal Gelişim Sorunları: 24 saatlik bir kurstur. 0-12 yaş çocuklarının tepkilerini, ergenlik dönemi duygusal gelişimini, zekayı tanımlayabilen bireyler yetiştirmeye yönelik bir programdır.

Erken çocukluk Dönemi Çocukları İçin Masal Anlatıcılığı: 45 saatlik bir eğitimdir. Bu programda hikaye ve masalın çocuk gelişimine olan katkısı büyüktür. Bu programla da hikaye ve masal anlatıcılığı tekniği kullanımı, çocukların hayal gücü gelişimi ile bilgiler öğretilmektedir.

Erken Çocuklukta Yetersizlik Türleri ve Kaynaştırma: MEB sertifikalı ve 216 saatlik bir eğitimdir.

Gelişimsel Etkinlikler (0-6 yaş): MEB onaylı sertifika alabileceğiniz bir eğitim programıdır. 612 saatlik bir kurs ile iş bulma olanağı sunan bir kurstur.

Okul Öncesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi: 380 saatlik bir eğitimle erken çocukluk eğitimi kurumlarında çalışma olanağı sağlayan kurs programıdır. Kurs sonunda 0-72 ay çocuklarına dair bilgi ve donanıma sahip olabileceksiniz. MEB onaylı sertifika verilmektedir.

okul Öncesi Değerler Eğitimi: Çocuk gelişimi ve eğitimi alanında gelişim özelliklerini dikkate alarak verilen bir eğitim programıdır. 120 saatlik bir kurstur.

Okul Öncesi Eğitim Programları Etkinlikleri (3-6yaş): 162 saatlik bir eğitim sonunda 3-6 yaş dönemi çocukları için verilen bir eğitim programıdır. erken çocukluk eğitim kurumlarında, yardımcı öğretmen olarak çalışma olanağı sunan programdır.

Sosyal Uyum Sorunları: 32 saatlik bir kurstur. Kurs sonunda başarılı olanlara sertifika verilmektedir. Sosyal uyum sorunları, problem karşısında çözüm üretme gibi eğitimler verilmektedir.

Çocuk ve Oyun

Eğitimde Oyun Etkinlikleri: çocuk gelişiminin olmazsa olmazı oyunların, çocukların yaş ve gelişim düzeylerine uygun seçilmesi gibi eğitimlerin verildiği bir programdır. 80 saat süreyle verilmektedir, başarılı olanlara MEB onaylı sertifika verilmektedir.

Zeka Oyunları Başlangıç Düzeyi: 150 saat süren bu kurs sonunda başarılı olanlara MEB onaylı sertifika verilmektedir. Analitik ve sistematik düşünme becerilerini geliştirmeye dönük bir eğitim programıdır.

Zeka Oyunları Okul Öncesi: ilmek ilmek dokunan ve her çabada oynanan oyunlarla çocuklara katkıda bulunulan bir eğitim programıdır. 100 saat sürmektedir. Meb onaylı sertifika verilmektedir.

İsmek kayıtları, kayıt tarihleri hakkında detaylı bilgi almak için ise aşağıda yer alan bağlantıya tıklayabilirsiniz.

https://www.kursbilgisi.com/ismek-kayit-tarihleri/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir