Ücretsiz Gitar Kursları(Popüler ve Klasik)

Popüler müzik aletlerinden biri olan gitarı öğrenmek, çalmak isteyen çok insan bulunmakta. Belki de birçok kişinin bir dönem öğrenmeyi dilediği, heves ettiği gitarı öğrenme yolculuğunda sizler için kurslar bulunmakta.

İsmek Gitar Kursları ile ücretsiz eğitim alabileceğiniz programlar bulunmaktadır.

Temel Seviye Gitar Etütleri

Bu kursun amacı katılımcılara gitara dair temel seviye eğitim vermektir. Teknik ve teorik bilgiler ışığında uygulama becerisi kazandırmak amaçlanmaktadır. 16 saat süreyle verilen bu eğitim sonunda Katılım Belgesi verilmektedir.

Gitar Eğitimi 1.Seviye

128 saatlik saatlik bir eğitimdir. Bu programda 1.seviye eğitim verilmektedir. Gitar ile ilgili teknik ve teorik bilgilerin uygulamaya dönüştürüldüğü programdır. Kurs sonunda sertifika verilmektedir.

Gitar 1.seviye Egzersizleri Atölyesi

1.seviye eğitimin ardından kursiyerlerin almış olduğu eğitimleri pekiştirmek için oluşturulmuş uygulama ağırlık bir program olup, 32 saat süreyle verilmektedir.

Gitar Eğitimi 2.seviye

Artık gitar eğitimi yolculuğunda pekiştirmeye yönelik ileri seviye eğitimdir. 128 saatlik bir eğitimdir. Programa katılabilmek için Gitar Eğitimi 1.seviye yeterliliklerine sahip olmak gerekmektedir. Program öncesinde mülakat yapılmaktadır. Başarılı olanlara sertifika verilmektedir.

Halk Eğitim Gitar Kursu

Halk eğitim merkezinde 3 farklı programda gitar eğitimi verilmektedir. Klasik gitar, popüler gitar ve gitar üretimi yapmak isteyenler için Klasik Gitar Yapımcısı eğitimleri verilmektedir. Tercih size kalmış.

Klasik Gitar

2016 yılı kararı ile kabul edilen bir programdır. Bu programa katılmak için okur yazar olan, altı yaşını dolduran, kursa devam edebilecek fiziksel yeterliliğe sahip olma şartı aranmaktadır. Ayrıca el, kol, parmaklar ve ayakları tam ve sağlıklı şartı aranmaktadır.

Halk eğitim klasik gitar kursu toplamda 240 ders saati sürmektedir. Eğitimde müziğin temel öğeleri, gitar çalmanın temelleri, gitar dağarcığı, teknikleri gibi eğitimler verilmektedir.

Popüler Gitar Kursu

320 saatlik bir kurs programıdır. Okur yazar olan, 7 yaşını dolduran herkes başvuru yapabilir. Bu programda genel çalma tekniği uygulamaları, gitarda doğaçlama, gitarda deşifre, seslendirme ve yorumlama gibi eğitimler verilmektedir.

Klasik Gitar Yapımcısı Kursu

Gitar kursu dışında klasik gitar yapımcısı kursu bulunmaktadır. Müzik aletleri yapımı kursunda klasik gitar yapımcısı olarak enstrümanların çizimi, yapacağı enstrümana uygun ağacın seçimi gibi unsurlar bulunmaktadır. 616 saat süreyle verilmektedir.

Ücretsiz Gitar Kursları

Halk eğitim merkezleri ve ismek dışında ücretsiz gitar kursları alabileceğiniz eğitim merkezleri bulunmaktadır.

ESEV Gitar Kursu: 72 saat süreyle verilecek bir eğitim programıdır. 12 yaş ve üstüne verilmektedir. Gitar eğitiminde öğrencilere ince motor ve bilişsel becerileri geliştirmeye yönelik eğitim programı uygulanmaktadır. Klasik gitar müziği dağarcığının oluşturmak, genel müzik ve enstrüman bilgisinin kazandırılması amaçlanmaktadır.

Beyoğlu Semt Konakları: Toplamda 68 saat olan gitar eğitimi 1.seviye kursunda parmak alıştırmaları, ölçü alıştırmaları ve çok ses çalışmaları gibi konularda eğitimler verilmektedir.

Van Büyükşehir Belediyesi Kursları Popüler Gitar eğitimi verilmekte olan kurs 320 saat sürmektedir.

Busmek Gitar Kursları 240 saat süreyle verilmekte olup, gitara dair birçok eğitim verilmektedir. Teknikleri, bilgiyi ve uygulamayla öğretmeyi amaçlamaktadır.

Yukarıda yer alan kurslar dışında Diyarbakır’da, Eskişehir’de, Balıkesir Buldan’da, Beykoz’da, Gasmek’te birçok il ve ilçede ücretsiz gitar eğitimi verilmektedir.

Piyano kursu hakkında bilgi için https://www.kursbilgisi.com/piyano-kursu/

İsmek gitar kursu için https://enstitu.ibb.istanbul/portal/egitim_detay.aspx?BransCode=3847

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir