Bilgisayar Programlama Teknikleri Kursu

Bilgisayar programlama; uygun kodlama öncesi hazırlık işlemleriyle basit kodlar, kontrol deyimleri, metotlar ile öğretilmesini amaçlayan programdır. Komut ve kodların mantıksal bir çerçevede bir araya getirilmesiyle oluşturulmakta ve programlama diliyle yapılmaktadır. Programlama dili kullanıcı ile bilgisayar arasındaki iletişimin sağlamaktadır.(1)

bilgisayar programlari teknikleri kursu

Halk Eğitim Bilgisayar Programlama Teknikleri Kursu

Halk eğitimde alacağınız eğitimlerle mesleki gelişim sağlayabilir ya da bilgisayar teknikleri kursu ile kendinize yeni bir yön verebilirsiniz. Bilgisayar teknikleri kursuna 13 yaşını dolduran ve ilkokul mezunu olan kişiler başvuru yapabilir.

180 saat süreyle verilen bu kurs sonunda Kurs Bitirme Belgesi verilmektedir.

İsmek Bilgisayar Programlama Teknikleri Kursu

İsmek’te verilen bu eğitimle bilgisayar programlamanın mantığını kurmayı, algoritma ve akış şemalarını oluşturmayı hedeflemektedir. Bilgisayar ve makinelerin programlamayı yapmayı, kurulumu gerçekleştirmeyi, sistemin sağlıklı çalışması ve bakımın yapılmasını sağlamayı, veri toplama, düzenli ve sistemli bir şekilde tasnif etmeyi amaçlayan programdır.

Yazılı sınav ve mülakat ile alım yapılan bu kurs 180 saat sürmektedir. Kurs sonunda MEB onaylı sertifika verilmektedir.

KO-MEK

Kocaeli Komek’te bilgisayar programlama teknikleri branşıyla burada yaşayanlar için eğitim imkanı bulunmaktadır. Alacağınız eğitim sonunda bu konuda kendinizi geliştirme imkanı bulacak ve iş imkanları oluşturabileceksiniz.

Gasmek

Gaziantep’in meslek ve sanat edindirme kurslarından olan Gasmek’te ücretsiz bilgisayar programlama teknikleri eğitimi verilmektedir. Ayrıca bilişim teknolojileri alanında 40’tan fazla branşta eğitim bulunmaktadır. Yazılımdan bilgisayar işletmenliğine kadar eğitim alabilirsiniz.

TEMEK, Esenyurt Belediyesi Kursları, Esenler EMEK Kursları vb. kurumlarda ücretsiz olarak eğitim alabilirsiniz.

Bilgisayar Programlama Teknikleri Belgesi Ne İşe Yarar?

Bu belge ile özel sektörde ya da kamuda iş bulma olasılığınız artmaktadır. Yazılım geliştirme firmaları, web tasarım şirketleri, teknik servisler gibi yerlerde iş bulabilirsiniz.

Bilgisayar işletmenliği sertifikası için ise şu yazımıza bakabilirsiniz. kursbilgisi.com/bilgisayar-isletmenligioperatorlugu/

1.GÖMLEKSİZ, M. N., & PULLU, E. K. (2020). BİLGİSAYAR PROGRAMCILIĞI BÖLÜMÜ ÖĞRENCİLERİNİN BİLGİSAYAR PROGRAMLAMA UYGULAMALARINA İLİŞKİN METAFORİK ALGILARI1. Journal of History School (JOHS).

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir